Nowości wydawnicze kwiecień/maj 2011 – cz.2 KTÓRE Z NICH WARTO PRZECZYTAĆ?

15 Maja 2011

Poradniki, wywiady, książki przygodowe i podróżnicze - w tym miesiącu do księgarni trafi mnóstwo interesujących pozycji!

nowości wydawnicze

Zdarzyło się naprawdę” Jerzy Skoczylas, Andrzej W. Krajewski, Jakub Mielnik i inni

Książka jest zbiorem opowiadań, które przenoszą czytelnika w przeszłość, pozwalając tym samym poszerzyć mu wiedzę historyczną. Niektóre z opowieści mogą wydać się kontrowersyjne, inne zdumiewające, ale łączy je jedno: wszystkie są prawdziwe. Opowiadania opisują w ciekawy sposób wydarzenia z dziejów Polski oraz świata, a także sylwetki znanych postaci.

Strażnicy Veridianu: Straż” Marianne Curley

Ethan prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest zwyczajnym uczniem w australijskim mieście Angel Falls. Z drugiej – niezwykle utalentowanym agentem organizacji nazywanej Strażą – strażnikiem czasu, którego misją jest chronienie historii. Nie wolno dopuścić, aby samolubna, nieobliczalna potęga zmieniła bieg przeszłych wydarzeń, aby w przyszłości ugruntować swoją władzę. Tymczasem jednak Ethana spotyka zaszczyt, połączony z wielką odpowiedzialnością: zadanie wyszkolenia nowej Strażniczki.

Isabel prawie już zapomniała o Ethanie, w którym podkochiwała się jako dziecko. Nie widziała go od czasów, kiedy pokłócił się z jej bratem. Ale to nie ma znaczenia – Ethan i tak nigdy nie zauważał istnienia Isabel… Aż do dnia, kiedy przypadkowe zdarzenie postawiło jej świat na głowie. Czy to początki choroby psychicznej, czy też jest obdarzona jakimiś dziwnymi mocami? I co ma znaczyć to, że Ethan nagle szuka jej towarzystwa?

Domy gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi” Aleksandra Szarłat, Alina Mrowińska

Książka jest zbiorem niezwykłych wywiadów ze znanymi i wybitnymi postaciami polskiej kultury i sztuki, m.in.: Katarzyną Dowbor, Katarzyną Grocholą i Moniką Jaruzelską. Bogata w fotografie publikacja sugeruje, że dowiemy się, jak te osoby mieszkają – co kryje się za murami ich domów czy rezydencji. Jednak śledząc kolejne rozmowy, czytelnik zostaje zaskoczony – autorki traktują domy swoich bohaterów jako pretekst do rozmowy o życiu, o rodzinie, o tym, co jest w życiu ważne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-14 13:56:47

Zgadzam się, Straż jest super :) I Arkarian! :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-12 23:28:59

Na pewno warto przeczytać Straż, z serii Strażnicy Veridianu. Ja jestem już po lekturze, więc wiem o czym mówię. Książka ma tylko jeden minus - zdecydowanie za szybko się kończy! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-20 19:19:30

Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-15 09:10:17

szału nie ma..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1