Zobacz, jak wyglądają najprzystojniejsi polscy pisarze

24 Czerwca 2018

Nie tylko świetnie piszą, ale też wyglądają. Może to dobry powód, by wpaść na ich spotkanie autorskie?

polscy pisarze

Jeśli jeszcze nie zakochałaś się w książkach, oto kolejny argument, żeby wreszcie to zrobić. Pisarze, o których przeczytasz poniżej, są nie tylko utalentowani, ale też dobrze wyglądają.

Szczepan Twardoch


Wielokrotnie nagradzany pisarz, dla którego przełomem okazała się powieść „Morfina”. Wszystkie jego kolejne książki to bestsellery, cenione zarówno przez czytelników, jak i recenzentów. Ostatnia powieść Twardocha – „Król” została świetnie przyjęta w Niemczech, gdzie wydano ją pod tytułem „Der Boxer”. Ale Szczepan Twardoch równie dobrze wygląda, jak pisze. Wysportowany, szczupły, zawsze elegancki. Ma słabość zwłaszcza do dobrze skrojonych garniturów. Uprawia boks, wspina się, żegluje, choć nie ukrywa, że nie zawsze tak było. W felietonie dla Onetu napisał: „Nienawidziłem swojego ciała, ale czułem się wobec niego bezradny (…). To bardzo ważne dla mnie doświadczenie, bycie grubym. (…) Ważnym, fundamentalnym dla mnie doświadczeniem jest utrata, a następnie zyskanie kontroli nad ciałem. (…) Tak, dobrze mieć to poczucie kontroli. Dobrze móc bez trudu przebiec dziesięć czy ile tam trzeba kilometrów, zrobić dużo pompek, dobrze jest umieć kopnąć kolegę w głowę na sparringu, boksować kilka rund i nie umrzeć przy tym na zawał, dobrze móc maszerować kilkanaście godzin z trzydziestokilogramowym plecakiem”.

Przeczytaj koniecznie: „Król”, „Drach”, „Morfina”, „Ballada o pewnej panience”, „Wieczny Grunwald”.

10-letni Natan napisał opowiadanie, o którym huczy cały Internet. Przeczytaj koniecznie!


Zygmunt Miłoszewski

Fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/Zygmunt.Miloszewski/)


To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych, a także współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. „Gniew” i „Jak zawsze” były bestsellerami Empiku – odpowiednio w 2014 i 2017 roku. Książki Miłoszewskiego, zwłaszcza cykl o Teodorze Szackim, są przez polskich czytelników uwielbiane. Zygmunt Miłoszewski to autor nagradzany (otrzymał m.in. Paszport Polityki i Nagrodę Wielkiego Kalibru) i tłumaczony na języki obce. Choć ma wygląd nonszalanckiego chłopca, jest niezłym buntownikiem. Na galę wręczenia Paszportów Polityki w 2015 roku zamiast garnituru założył prostą koszulę, a ze sceny zwrócił się do urzędników państwowych, w tym do ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, słowami: „Macie państwo niezły tupet”. Miłoszewski znany jest również z tego, że nasłał audyt na własnego wydawcę i procesował się ze Światem Książki o jedną ze swoich powieści.

Przeczytaj koniecznie: „Uwikłanie”, „Gniew”, „Ziarno prawdy”, „Jak zawsze”, „Bezcenny”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-24 11:42:36

Brakuje Czornyja zdecydowanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-24 10:48:05

Zdecydowanie brakuje Jakuba Małeckiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-24 01:48:22

Orbitowski jest przystojny ale Twardoch czy Mróz? Serio? :D:D:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-24 18:26:49

Twardoch wygląda najlepiej z całego zestawienia, a Orbitowski, jak koks z osiedlowej siłki. Cóż, gust jest, jak dupa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1