Najpopularniejsi polscy pisarze: Olga Tokarczuk

02 Sierpnia 2015

Nagradzana, tłumaczona na języki obce, o bogatym dorobku prozatorskim Olga Tokarczuk jest bez wątpienia jedną z najlepszych polskich pisarek.

Olga Tokarczuk

To jedna z najczęściej nominowanych do Nagrody Literackiej Nike polskich autorek. Ostatni raz nominowano ją w tym roku za „Księgi Jakubowe”, dzieło monumentalne, opus magnum w dorobku Tokarczuk – spisana na ponad dziewięćset stron opowieść o przeszłości, historii, tożsamości narodowej, nad którą Tokarczuk pracowała kilka lat, była jedną z najbardziej oczekiwanych książek ubiegłego roku. Pomimo rozmiaru szybko stała się bestsellerem. A zachwycili się nią zarówno recenzenci, jak i czytelnicy, co nie jest znowu sytuacją częstą.

„Przeczytałam! A jest to nie lada wyczyn biorąc pod uwagę gabaryty, treść, która jest momentami trudna, mnogość wątków, no i bohaterzy tej opowieści, których jest tu ogrom, a na dokładkę zmieniają imiona i nazwiska! Jest to powieść, którą warto było przeczytać, aby poznać kawałek nieznanej historii naszej ojczyzny(książka wydaje się być dobrze udokumentowana i bardzo starannie dopracowana). POLECAM!” – to opinia jednej z użytkowniczek portalu lubimyczytać.pl.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-02 13:23:28

re: Najpopularniejsi polscy pisarze: Olga Tokarczuk

Olga

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1