Najlepsze filmy z lat 90. Dzisiaj już tak dobrych nie kręcą

20 Czerwca 2018

Pamiętasz je?

zapach kobiety

Wiele osób z sentymentem wraca myślami do lat 90. To były czasy, kiedy nastolatkowie nie znali telefonów komórkowych, a dzieci zbierały karteczki i bawiły się na podwórkach. Wieczorem zarówno one, jak i ich rodzice zasiadali przed telewizorami i oglądali filmy. Chociaż obecnie dysponujemy znacznie lepszymi środkami, to właśnie produkcje z lat 90. uchodzą za najlepsze. Dziś przypominamy wam o prawdziwych perełkach.

Co obejrzeć w weekend? 19 filmów o tańcu, które umilą Ci wolny wieczór

„Dzikość serca” (1990)

Młodzi kochankowie, Sailor i Lula, uciekają przed bandą zbirów, których matka dziewczyny wynajęła do zabicia jej towarzysza. Sailor był świadkiem zabójstwa ojca dziewczyny, w które jest zamieszane jej matka. W trakcie podróży chłopak i dziewczyna spotykają mnóstwo dziwnych postaci.

„Człowiek legenda” (1998)

Jest rok 1900. Ciemnoskóry marynarz luksusowego transatlantyku Virginian, Danny (Bill Nunn), przypadkowo znajduje w jednej z sal skrzynię, a w niej porzucone niemowlę. Nadaje mu imię „1900” i postanawia zatrzymać przy sobie. Chłopiec wychowuje się w kotłowni, pozostając w ukryciu aż do chwili, kiedy jako ośmiolatek dostaje się do pomieszczeń pierwszej klasy, siada przy pianinie i daje koncert, który swoją wirtuozerią poraża słuchaczy. Od tego czasu genialny muzyk-samouk (Tim Roth) staje się atrakcją statku. Wieść o jego cudownym talencie rozchodzi się szybko, ludzie przemierzają setki kilometrów, żeby móc go posłuchać. Jednak 1900 nie jest w pełni szczęśliwy. Zaczyna marzyć o tym, aby kiedyś zejść na stały ląd...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-20 15:37:34

Milczenie owiec co to był za film!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1