Co obejrzeć w weekend? 19 filmów o tańcu, które umilą Ci wolny wieczór

15 Czerwca 2018

Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Flashdance

Filmy taneczne są bez wątpienia jednymi z najbardziej rozrywkowych dzieł kinematografii. Możemy w nich podziwiać widowiskowe przedstawienia, w których często biorą udział profesjonalni tancerze. Nawet jeśli w rolę tancerza czy tancerki wciela się zwykły aktor lub aktorka, wcześniej uczestniczą w lekcjach tańca, aby być bardziej wiarygodni. Tak było na przykład w filmie „Czarny łabędź”, w którym główną bohaterkę zagrała Natalie Portman.

Niezależnie od tego, czy tańczysz czy nie, film taneczny jest doskonałą formą rozrywki. Oprócz fantastycznych scen tanecznych nie brakuje w nich perypetii miłosnych, wątków dotyczących rywalizacji oraz problemów rodzinnych. Na pewno spodobają się nie tylko osobom, które nastawiają się przede wszystkim na podziwianie zgrabnych ruchów tancerzy.

Spośród tych filmów można wymienić 19 klasyków. Które znalazły się na liście? Jeżeli jeszcze ich nie ogladałaś, koniecznie nadrób zaległości.

Najstraszniejsze HORRORY wszech czasów. RANKING TOP 10

„Czarny łabędź” (2010)

Nina desperacko pragnie zdobyć rolę w "Jeziorze łabędzim". Gdy jej marzenie się spełnia, odkrywa swoją mroczną stronę. Z nieśmiałej dziewczyny przeradza się w zmysłową, zdolną do wszystkiego kobietę. W niektórych scenach widz musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są one prawdziwe czy są wynikiem wyobrażeń Niny.

„Flashdance” (1983)

Osiemnastoletnia Alex (Jennifer Beals) pracuje w hucie w Pittsburgu jako spawaczka. W nocy dorabia jako tancerka w barze. Jej życie kształtuje wielkie marzenie: Kariera primabaleriny. Umacniana jest w tym dążeniu przez przyjaciółkę Hannę. Przyjęcie do szkoły baletowej udaje się przy pomocy szefa Hanny, zakochanego w Alex. 

„Footlose” (1984)

Ren MacCormack, nastolatek wychowany w mieście, przenosi się do małego miasteczka, gdzie muzyka rockowa i taniec są zakazane. Jego buntownicza natura bulwersuje mieszkańców. 

„Dirty Dancing” (1987)

Szesnastoletnia Frances poznaje na wakacjach w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym przystojnego instruktora tańca. Mimo wielu różnic łączy ich wspólna pasja. Podczas wakacji Frances przechodzi przemianę: z nieśmialej dziewczyny przeradza się w dojrzałą, świadomą swoich pragnień kobietę.

„Światła sceny” (2000)

Dwanaścioro młodych tancerzy dostaje się do prestiżowej szkoły tańca, która otwiera im drzwi do wielkiej kariery. Najpierw jednak czekają ich miesiące wytężonej pracy.

 

Não deixe ninguém te botar no canto. Feliz #diadosnamorados!

Post udostępniony przez T R E K A N T X (@trekantx)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz