Na co warto wybrać się dzisiaj do kina?

19 Marca 2016

Oto propozycje filmowe, których nie możecie przegapić!

kino

Nadszedł weekend, w związku z czym trzeba poczynić odpowiednie plany, żeby dobrze wykorzystać wolny czas. Kino to zawsze świetny wybór – zapewnia dobrą rozrywkę i pozwala na obcowanie z kulturą.

Zobacz także: Kto zagra w drugiej części 50 twarzy Greya?

Aktualny repertuar zapowiada się szczególnie interesująco. Pojawiło się w nim kilka ciekawych produkcji, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jeżeli macie ochotę wybrać się do kina, przygotowałyśmy krótki przewodnik po filmowych propozycjach, na które warto zwrócić uwagę.

Oto one:

`Na skrzyżowaniu wichrów`

Opis fabuły: Historia Erny, decyzją Stalina jednej z ponad 40. tysięcy wysiedlonych rdzennych mieszkańców krajów bałtyckich do syberyjskich obozów pracy, która została przedstawiona za pomocą czarno-białych tableaux vivants.

`Na skrzyżowaniu wichrów` to propozycja dla osób preferujących ambitne kino, a zwłaszcza tematykę historyczną. Atutem tego filmu jest także ciekawa technika, którą zastosował reżyser – Martti Helde. Polega ona na wykorzystaniu zdjęć w tworzeniu narracji. W najprostszych słowach oznacza fotografię, która żyje. 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2016-03-19 11:59:21

re: Na co warto wybrać się dzisiaj do kina?

Mamy już prawie święta a żadnej tematycznej propozycji...Ja polecam film "Zmartwychwstały". Film ukazany z zupełnie innej perspektywy. Z perspektywy śledztwa które wszczyna rzymski żołnierz po zniknięciu ciała Jezusa. Naprawdę fajny film ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1