Mniej znane nowości książkowe na jesień. Przeczytaj koniecznie!

12 Października 2014

Warto zwrócić na nie uwagę. I je przeczytać!

books

Nowa książka Stephena Kinga, JK Rowling (pisana pod pseudonimem Robert Galbraith), Harlana Cobena, Zygmunta Miłoszewskiego, poradnik Anny Lewandowskiej i Zosi Cudny – jeśli czytasz książki, pewnie wiesz, że po publikacje tych autorów możesz sięgnąć w czasie tegorocznej jesieni. Pamiętaj jednak, że każdego dnia na rynku pojawia się wiele książek, z których masa pozostaje niezauważonych. A szkoda, bo są wśród nich perełki. Wyszukałyśmy dla ciebie mniej znane nowości, które musisz przeczytać.

„Czy jesteś psychopatą?”, Jon Ronson

Charakterystyczne poczucie humoru, urok osobisty Ronsona i jego wrodzona dociekliwość to największe atuty tej książki. Lektura, pozornie rozrywkowa, wydobywa na światło dzienne niewygodne prawdy i zachęca do stawiania pytań o to, jak definiować normalność w świecie, w którym coraz częściej ocenia się nas po naszych najbardziej skrajnych zachowaniach. Autor robi tutaj analizę psychiki psychopaty. „Świetnie się to czyta. Wciągające śledztwo dziennikarskie przeciągające przez zestaw ekscentrycznych osób, dobrze napisane. Książka ociera się o naukę, więc warto zaznaczyć, że jest rzetelna pod tym względem, a autor jest uczciwy w swoich poglądach” – ocenia Kamil w portalu lubimyczytać.pl.

„Grobowiec z ciszy”, Tove Alsterdal

Moda na kryminały trwa, a ten naprawdę warto przeczytać. Katrine, szwedzka dziennikarka mieszkająca w Londynie, wraca po latach do Sztokholmu, żeby zająć się chorą matką. Okazuje się, że kobieta jest właścicielką domu we wsi za kołem polarnym, za który firma maklerska oferuje niezrozumiale wysoką kwotę. Zaintrygowana Katrine jedzie na północ, by wyjaśnić sprawę, a zarazem odnaleźć własne korzenie. Poszukiwania prowadzą ją do rosyjskiej Karelii i archiwów w Pietrozawodsku, a w końcu do Petersburga. Pojawienie się Katrine budzi uśpione demony – dochodzi do serii brutalnych morderstw, a ona sama zostaje wplątana w rozgrywkę, w której stawką jest także jej życie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz