Matura i... co dalej?

18 Maja 2012

Wybrać pracę, studia, a może zrobić sobie roczny odpoczynek? Pomożemy Wam podjąć właściwą decyzję!

Matura

Egzaminacyjny maraton trwa. Maturzyści walczą o punkty podczas kolejnych testów. Dla większości młodych ludzi to szalenie ciężki okres. Muszą przecież wreszcie zdecydować – co dalej?

Człowiek wkraczający w dorosłość ma mnóstwo opcji do wyboru. Pójście na studia to tylko jedna z możliwości... Pewne jest jednak, że wszelkie podjęte teraz decyzje, będą miały kluczowe znaczenie dla dalszego przebiegu życia. Warto więc dobrze przemyśleć swój kolejny krok...

Jeśli studia, to jakie?

Szczęściarzem jest ten, kto już w szkole średniej dokładnie wie, co chciałby robić w życiu. Niestety, jak wynika z najnowszych sondaży, większość młodych ludzi nie jest w stanie określić nawet, czy woleliby studiować na uczelni humanistycznej czy może wybrać bardziej ścisły kierunek. Maturzyści doskonale wiedzą, że w dzisiejszych czasach bardziej opłaca się zostać inżynierem, posiadać konkretny fach w rękach. Co jednak zrobić, gdy wiedzy i predyspozycji brak?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (89)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

marcioszka
(Ocena: 5)
2013-08-23 11:03:04

re: Matura i... co dalej?

Ja polecam serdecznie szkołę policealną GoWork! Mają szeroki wybór kursów i kierunków! Szkoła roczna, dwuletnia, medyczna! Jest naprawdę ciężko na obecnym rynku pracy, dlatego po rocznej szkole GoWork zdobywasz doświadczenie, praktykę a przede wszystkim dyplom, po którym jest łatwiej znaleźć pracę. Poruszacie temat kosmetologii, w tej kwestii też polecam tę szkołę! Sama chodziłam interesowałam się, i według mnie to najlepsza szkoła policealna. Fajnie jest zrobić coś dla siebie, zainwestować w swoją przyszłość! polecam serdecznie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-31 16:41:44

Ja studiuję na Vistuli i jest w porządku. Ma wszystkie pozytywne cechy prywatnych uczelni - super wyposażenie, wykładowcy wyrozumiali, z paniami w dziekanatach idzie się dogadać itd, a przy okazji trzymając dość wysoki poziom kształcenia. Także polecam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 13:58:57

Ja wybieram się na ekonomie na Vistuli w Warszawie. Ktoś może zna tą uczelnię? Studiował tam?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-21 22:30:39

Ja po liceum poszłam do szkoły policealnej 2letniej. Zrobiłam zawód- opiekunka dziecięca- praktyka i teoria w dwa lata. Potem poszłam na studia zaoczne. Dzięki temu ,że zrobiłam sobie zawód mam prace którą kocham i o której zawsze marzyłam. a studia pozwolą mi tylko wspiąc się wyżej- bo powiem szczerze. Przez dwa lata studiów pedagogicznych nie nauczyłam sie nic co mi się przyda w trakcie nauki maluchów, w porównaniu do tego czego nauczyłam się w szkole po lo. Dużo miejsc pracy (jka dla mnie szkoły, czy przedszkola) wymagają papierów ze studiów. I nie jestem za tym by iść na studia bo uczelnia kradnie tylko kase. Ale jak mus to mus

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-20 21:01:01

Nawet porządny ten artykuł, swobodnie się czytało, nie przynudzać, były konkrety. Oceniam na plus :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-20 20:08:04

NA STUDIA IDĄ CI, KTÓRYM SIE PRACOWAĆ NIE CHCE!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-20 14:58:06

A ja sama nie wiem co chciałabym robić w życiu, bo na pewno nie pracować w zawodzie do którego się przez te całe 4 lata uczyłam :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-20 08:20:54

Dziś mam 29 lat... gdybym znowu mogła wybierać - darowałabym sobie studia w Polsce i wyjechała na Zachód...Studia w tej chwili niewiele znaczą, każdy moze je mieć, zaś doświadczenie i wiedza - to sie zdobywa z czasem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-19 21:28:41

czy któraś z was wie co nalezy studiować, jakie kursy, nie-kursy, dodatkowe, podyplomowe cosie mieć aby pracować w resocjalizacji ? albo może w policji coś? przepraszam za infantylną wypowiedź ale inaczej nie potrafię sformułować pytania ;) z góry dzięki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-19 20:42:39

z tego co wiem to po studiach bede miala licencjat plus jakies certyfikaty a po szkole policealnej bede miala technika plus dodatkowo bedem musiala placic za wyrobienie certyfikatow .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz