Rodzina muzułmanów została wyproszona z portugalskiego kurortu za burkini. Internauci: I bardzo dobrze! Brawo Portugalia!

02 Sierpnia 2017

Czyżby była to nienawiść na tle religijnym?

burkini

W ciągu kilku ostatnich lat w Europie znacznie zwiększyła się liczba osób wyznających islam. Doprowadziła do tego wojna w Syrii oraz napływ imigrantów skuszonych życiem w dobrobycie. Niestety to zjawisko wiąże się z różnicami kulturowymi, o których przekonujemy się coraz częściej. Niektórzy wyznawcy islamu nie potrafią zrozumieć społeczności zachodniej, a inni wręcz nie chcą. Dyskusję wywołuje zwłaszcza tradycyjny strój kąpielowy muzułmanek – burkini. W wielu krajach Europy jest on zakazany ze względu na wysokie zagrożenie terrorystyczne. Jak wiadomo, mitem jest, że tylko mężczyźni z ISIS dokonują zamachów. Do organizacji należą także kobiety. „The Telegraph” jakiś czas temu doniósł o terrorystce, która wysadziła się w Mosulu z dzieckiem na rękach. Zabiła maleństwo oraz dwóch żołnierzy. Muzułmanie, pomimo tych informacji, nie chcą się dostosowywać do europejskich wymogów ostrożności, o czym świadczy przytoczona niżej historia. Po raz kolejny pada pytanie, rację ma kobieta czy pracownik?

Rodzina muzułmanów mieszkająca na co dzień w Wielkiej Brytanii wybrała się na wakacje do portugalskiego kurortu w Algarve – na ten temat pisze portal pudelek.pl. W trakcie pobytu za granicą kobiety udały się do kompleksu Albufeira. 36-letnia Maryya Dean, jej córka oraz bratowa Hina ubrały się w konserwatywne stroje muzułmańskie. Gdy zobaczył to jeden z pracowników, od razu zwrócił im uwagę.  - Podszedł do nas mężczyzna krzycząc, że to, co robimy, jest niedopuszczalne – mówi Maryya i zwraca uwagę na jego nieuprzejmość.

Zobacz także: LIST: „Zakochałam się w uchodźcy ze zdjęcia!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-07 09:46:53

No akurat baba nie ma co narzekac. Jak sie lamie zasady to sie jest wyproszonym. OUT.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-04 12:47:26

Bardzo dobrze! Brawo Portugalia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-03 11:24:48

I bardzo dobrze!!! BRAWO PORTUGALIA!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-03 08:13:46

To jest nasz dom i panuja nasze zasady

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-02 15:55:38

I bardzo dobrze :) jak chce wchodzić do basenu w burkini to niech pójdzie na basen w swoim kraju. To ona powinna dostosować się do regulaminu, a nie regulamin do niej i każdego to obowiązuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-02 14:59:42

prawidlowo! jesli bylabym na basenie i zobacyzla ze chca wejsc w takich strojach od razu bym z niego wyszla i zglosila to obsludze! brudne zapocone ciuchy do basenu..niech wierza sobie w co chca ale to przesada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Witch
(Ocena: 5)
2017-08-02 22:57:17

Ale dlaczego brudne i zapocone? Burkini nie równa się burka...to taki ichni strój kąpielowy, mi się kojarzy ze strojem do nurkowania bardziej niz z burką. Co innego, ze regulamin to regulamin i jeśli jest w nim wyraźnie określone jak ma wyglądać strój, to trzeba się dostosować albo pływać gdzie indziej. Do stroju jako takiego nic nie mam, a jeśli chodzi chodzi o dostosowanie sie do kultury i odwracanie sytuacji... nasza kultura nie zabrania noszenia długich rękawów, długich spodni czy nakrycia głowy. Czy w takim razie starsza pani w chustce lub zakonnica nie dostosowują się do polskich zwyczajów?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Beza
(Ocena: 5)
2017-08-02 14:52:07

Jeśli my chcemy wyjść w bikini i nie bać się że ktoś nas zgwałcił to mówią, że musimy się dostosować to niech się nie dziwią že my nie chcemy burkini na plażach bo akceptacja i tolerancja jest obustronna. I tak były łaskawie, że nie kanały innym się zakrywać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-02 13:50:13

Oj biudulki. Jak, ktoś nie umie, się dostosować i uszanować kraju w którym, się znajduje, to niech siedzi z d.pa w domu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1