Lato polskich festiwali

30 Czerwca 2011

Wraz z początkiem czerwca ruszyła festiwalowa machina. Zobacz, gdzie i kiedy odbywają się najciekawsze wydarzenia muzyczne!

festiwal

Festiwalowy teren to mekka fanów muzyki i widok jedyny w swoim rodzaju. Na niektóre z polskich imprez przybywają goście z całej Europy. W pociągach zmierzających do koncertujących miast lepiej nie liczyć na miejsca siedzące, ilość ludzi stłoczonych na metrze kwadratowym jest aż nieprawdopodobna. Ale entuzjastom festiwali to nie przeszkadza i nowe znajomości nabywają juz na etapie wspólnej podróży. Później wszyscy bawią się razem, krzyczą, skaczą i z niecierpliwością oczekują gigantów na scenie. Ludzie z kompletnie różnych bajek tworzą nową, festiwalową społeczność. Społeczność swobody, wolności i wzajemnej tolerancji.

W tym roku już od pierwszych dni lipca czekają nas wielkie emocje. W każdym zakątku Polski będzie dziać się coś wartego uwagi, więc nie trzeba przemierzać całego kraju, by zasmakować niepowtarzalnego, koncertowego klimatu.

Heineken Open'er Festival to wydarzenie muzyczne, które na stałe wpisało się w europejski kalendarz najważniejszych letnich festiwali. Czterodniowe święto rozpocznie się dziś na lotnisku Gdynia-Kosakowo już po raz dziesiąty. Open’er otrzymał najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody przyznawany festiwalom w Europie. Charakterystyczna, zielona opaska na dłoń to nie tylko przepustka na teren festiwalu, ale także symbol najlepszej polskiej i międzynarodowej muzyki. W tym roku na kilku scenach wystąpią m.in. Coldplay, Prince i M.I.A.

Tych którzy nie zamierzają spędzać pierwszych dni lipca nad polskim morzem, zapraszamy do stolicy. 1 lipca na Scenie Głównej przy Placu Defilad z okazji Inauguracji polskiego Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej odbędzie się widowisko muzyczne „Tu Warszawa”. Autorzy wydarzenia chcą połączyć kulturę popularną z... wysoką. W tym celu na terenie Warszawy pojawią się 4 sceny muzyczne: główna, eksperymentalna, etniczna oraz dziecięca. Na Scenie Głównej zabrzmią hity muzyki klasycznej, filmowej, jazzowej. Wystąpią m. in. Michael Bolton, Dolores O'Riordan, Myslovitz, Leszek Możdżer, orkiestra Sinfonia Varsovia, Tomasz Stańko, Lech Janerka i Chris Botti.

W nieczynnej elektrociepłowni na Powiślu i nowoczesnym Centrum Nauki Kopernik (tam zaaranżowano scenę TrzeciE Ucho) będziemy mogli usłyszeć muzykę elektroniczną, improwizowaną, alternatywną, post rockową i jazzową. Rynek Mariensztatu (scena Eugeniusz) przeistoczy się natomiast w  krainę dla najmłodszych. Przestrzeń ta połączy zabawę, muzykę, taniec, teatr, sztuki wizualne, multimedia i naukę. Scena EUharmonia – w okolicach warszawskiej Starówki - rozbrzmi muzyką powstałą z połączenia tradycji i nowoczesności, inspirowaną polską i europejską kulturą ludową, a także kulturą mniejszości etnicznych i narodowych.

22 i 23 lipca, w stolicy Podlasia, Białymstoku, na terenie barokowego Pałacu Branickich odbędzie się festiwal Pozytywne Wibracje. Gwiazdą Festiwalu będą Seal, brytyjski piosenkarz i kompozytor, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy oraz Raphael Saadiq, jeden z najważniejszych artystów muzyki soul młodego pokolenia. Uczestnicy festiwalu będą mogli liczyć również na zniżki w restauracjach należących do Białostockiego Szlaku Kulinarnego.

30 lipca w Bydgoszczy odbędzie się natomiast Art Pop Festival Złote Przeboje. Będzie to największe w Polsce Święto Artystycznego Popu. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwaliśmy koncertu ekscentrycznej królowej festiwalu – Amy Winehouse. Niestety organizatorzy już zapowiedzieli, że występ w Bydgoszczy (jak i cała trasa koncertowa artystki po Europie) nie odbędzie się z powodu złego stanu jej zdrowia. Szczegóły zmian w programie festiwalu nie są jeszcze znane. Pewne jest za to, że będziemy mogli usłyszeć m. in. Hooverphonic, Razorlight, I Blame Coco, Anię Dąbrowską, Monikę Brodkę i zespół Sofa.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (105)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-14 23:50:29

Opener! To było coś pomimo pogody. ^^

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-12 11:25:07

69YMC6 jrotcylhbhhb

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 20:04:48

a Jarocin ?? a metal hammer fest ?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 19:43:28

BRyMwj fyjtfatzyfnw

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 12:08:21

Knoeckd my socks off with knowledge!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 19:52:46

WOODSTOCK !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-05 16:02:57

woodstock a potem coke. od lat sprawdzone. reszta ssie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 15:31:39

WCZORAJ THE STROKES BYLI NAJLEPSI,PRZEBILI WSZYSTKO!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich openerowiczów!;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 20:02:40

dzięki za pozdrowienia! dla mnie Coldplay był najlepszy! kocham ich! nie mogę się doczekać następnej edycji Opka :DD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 10:57:02

faktycznie, nie ma lepszego festiwalu niz opener!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-04 10:56:28

opener i tak najlepszy :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz