Książkowe nowości, po które warto sięgnąć jak najszybciej

01 Marca 2015

Wyszperaliśmy w księgarniach nowości – polskich i zagranicznych autorów – które trzeba przeczytać.

books

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – powiedział Umberto Eco, włoski filozof i pisarz. To prawda! Czytanie gwarantuje masę doznań. Dziś na rynku jest tyle publikacji, że w ich gąszczu można się pogubić. Z jednej strony świetnie, że mamy taki wybór. Z drugiej strony znalezienie wartościowych pozycji może okazać się wyzwaniem. Ale od czego macie nas? Oto książkowe nowości, na które zwróciliśmy uwagę.

„Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”, Weronika Murek

Debiut urodzonej w 1989 roku autorki. Książka, którą napisała Weronika Murek, wyróżnia się na tle innych propozycji wydawniczych mocnym, barwnym językiem i nietuzinkowym stylem. Bo teoretycznie nic tutaj do siebie nie pasuje – kosmonauta, trumna z generałem Sikorskim i przygłucha Matka Boska w blasku telewizora dziergająca Jezusowe skarpety… Weronika Murek stworzyła szalony świat, w którym wszystko jest możliwe, i choć autorka prowadzi z czytelnikiem grę, próbując go zwieść, całość okazuje się zaskakująco smaczna. „Świat jest wielkim zdumieniem”, mówi jeden z bohaterów, tak jak zdumieniem – na plus – jest cała ta książka.

„Duchy wiatru”, Mons Kallentoft

Szwedzcy pisarze szturmem podbijają światowe rynki wydawnicze. „Duchy wiatru” to kolejny, siódmy już cykl z komisarz Malin Fors. W domu starców zostaje znaleziony powieszony na kablu od dzwonka Konrad Karlsson. Wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak ludzie mówią o człowieku, który mimo problemów ze zdrowiem, był pełen życia. Podejrzenia, że Konrad nie popełnił samobójstwa, potwierdzają się po obdukcji. Zostaje wszczęte śledztwo, ale nic do siebie nie pasuje. Informacje wydają się sprzeczne, a przebieg wydarzeń niejasny. Kto mógłby zyskać na śmierci starego, schorowanego człowieka? „Duchy wiatru” to powieść z typowym dla prozy skandynawskiej klimatem, nastrojem, bohaterami. Dla miłośników kryminałów.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz