Książki na niepogodę: Haruki Murakami, Agatha Christie, Jodi Picoult & inni autorzy

02 Czerwca 2012

Warto mieć pod ręką porywającą lekturę!

Książki

Kronika ptaka nakręcacza Haruki Murakami

Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej, nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność, jest już innym człowiekiem, gotowym zacząć nowe życie.

Drzwi do piekła Maria Nurowska

Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Edward był wówczas redaktorem naczelnym pisma literackiego, widział w niej zdolną pisarkę i fascynującą kobietę. Nikt nie znał prawdziwego oblicza ich związku. Nikt też nie zrozumiałby takiej miłości, miłości-wyzwania, miłości-gry, miłości-kontroli. Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości. A potem zadzwoniła na policję. Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie, trafiła do więzienia dla kobiet. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...

Trzecia lokatorka Agatha Christie

Pewnego dnia w mieszkaniu Herkulesa Poirot zjawia się młoda dziewczyna z prośbą o poradę "w sprawie morderstwa, które prawdopodobnie popełniła", ale po krótkiej rozmowie ze słynnym detektywem rezygnuje z jego pomocy, gdyż, według niej, jest on za stary. Myli się jednak. Szare komórki małego Belga nadal są niezawodne. Śledztwo ujawnia potworną intrygę, uknutą przez ludzi, którzy są ucieleśnieniem Zła.

Uwodziciel Guy de Maupassant

Podpisywać się pod nienapisanymi przez siebie artykułami, żyć kosztem własnych przyjaciół, przyjmować pieniądze od kochanki, przechwycić połowę cudzego spadku, uwieść żonę swojego zwierzchnika - by porzucić ją i poślubić jej posażną córkę, zbierać złote okruchy afery polityczno-finansowej, którą posłużyło się mimowolnie: oto sposób na życie, który z taką łatwością przyswaja sobie Uwodziciel. Powieść o brutalnym nadejściu nowoczesności, o przetasowaniu wszelkich wartości; powieść o nadejściu czasów, w których pieniądz i władza stają się najgłębszym marzeniem człowieka.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-20 19:50:51

drogie papilotki,a moze polecicie jakies ciekawe i wciagajace ksiazki od ktorych nie mozna sie oderwac bardziej o temtatyce erotycznej...?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 13:41:55

Książki Jodi Picoult są po prostu świetne! Osobiście polecam "Dziewiętnaście minut" :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 13:38:04

Och Christie, uwielbiam. Poczytałabym teraz jej książkę, ale niestety sesja i trzeba czytać książki o historii sztuki ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 14:12:34

Wielkie mi poświęcenie czytać książki o historii sztuki :P Dla mnie teraz istnieje tylko Kodeks Cywilny ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-03 00:32:17

Każdy przedmiot ma swoje trudności, gdybyś wiedziała jak dogłębnie trzeba poznać tę historię, daty, każdą drobnostkę, to na pewno ustawiłabyś ją na równi z KC ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 13:15:03

Agatha Christie napisała niesamowite książki, uwielbiam w szczególności te z Herkulesem Poirot w roli głównej :) bardzo wciągające i ciężko się domyśleć kto jest winny. Naprawdę polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 13:40:18

Taak, szczególnie, że już jesteś pewna kto zabił, wszystko na to wskazuje, a później okazuje się, że jest to osoba, po której najmniej byśmy się tego spodziewali ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 14:10:11

Ja czytam jej książki po angielsku bo nie mają jakiegoś specjalnie trudnego słownictwa a wciągają tak bardzo, że muszę wiedzieć jak się skończy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 13:08:23

Czytała któraś Uwodziciela ? Polecacie ? Przy okazji dziewczyny - zagłosujcie proszę na Kasandrę, wiem, że ona bardzo chciałaby wygrać, i chcę jej pomóc - wystarczy znaleźć jej pracę tutaj: sloneczny-patrol.pl/galeria/id/36/m

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 10:45:17

Haruki Murakami polecam, zwłaszcza Norwegian wood i Po zmierzchu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 10:25:01

jak zawsze polecam Zafona ;) na każdą pogodę!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 09:54:20

shinybox.pl/?ref=82b64ba PAPILOTKI!!!! Na tej stronce są próbki kossmetyków za darmo, co miesiąc do każdej zarejestrowanej osoby wysyłają za darmo małą paczuszke:) POLECAM!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 08:55:57

ja mam wszystkie książki Jodi i aktualnie czekam na paczkę z tą najnowszą :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 07:55:34

Akurat Jodi Picoult uwielbiam, ta książka jest jedną z lepszych, ale zdecydowanie nie najlepszą w moim osobistym rankingu, a przeczytałam już chyba z 12 :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 11:30:54

No coś Ty, mnie własnie Jak z Obrazka najmniej się podobała z jej wszystkich książek. Była dobra oczywiście, ale jak na Jodi, wręcz można powiedzieć, że się znudziłam podczas czytania. Za to bardzo polecam Przemianę, 19 minut, Jesień Cudów, czy 10 krąg. Zresztą warto zapoznać się z każdym tworem tej pisarki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 13:09:18

według mnie to każda jej książka jest pisana według tego samego wzoru, i po przeczytaniu gdzieś 6 książek ciężko mi czytać następne, bo wiem dokładnie jak się skończą ;), a szkoda bo pierwsze książki czytało mi się świetnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-02 17:12:33

Też zauważyłam, że są schematyczne. Jedną- dwie czyta się fajnie ale potem męczy to, że wiesz jak się skończy. To trochę tak, jak z Dan Brown albo Ludlumem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz