Książki na lato: 7 idealnych propozycji, które sprawdzą się na plaży i w podróży!

10 Lipca 2011

Lektura na wakacje powinna być lekka, przyjemna, a przy tym bardzo porywająca...

książki na lato

Paullina Simons – "Jeździec miedziany"

17-letnia Tania Mietanowa poznaje młodego oficera mówiącego z obcym akcentem. Zakochuje się w nim ku swemu przerażeniu, gdyż Aleksander jest już obiektem uczuć jej siostry Darii. Miłość jednak nie wybiera - Aleksander odwzajemnia uczucia Tani, ale by nie ranić Darii, bohaterowie przysięgają nigdy nie ujawnić swej miłości. Gdy blokada zacieśnia się i miasto zaczyna głodować, śmierć dosięga rodzinę Mietanowów. Tania szaleje ze strachu - jej ukochany walczy w wojskach próbujących przerwać pierścień blokady... Ledwo odetchnie z ulgą, już Aleksander znajdzie się w nowym niebezpieczeństwie, wyjaśni się tajemnica jego akcentu, a bohaterom zagrozi rozłąka... Ile jeszcze przejdą, nim los pozwoli im być razem?

Heather Graham – "Noc, morze i gwiazdy"

Sky Delaney wraca z podróży służbowej. Samolot, który pilotuje Kyle Jagger, ulega katastrofie. Szczęście ich jednak nie opuszcza, obojgu udaje się przeżyć wypadek. Uwięzieni na bezludnej wyspie budują prowizoryczny dom i nawiązują namiętny romans. Czy na idyllicznej wyspie spotkali miłość swojego życia? Czy nadejście pomocy i powrót do rzeczywistości będą oznaczać rozstanie na zawsze? A może uczucie, które rozkwitło w raju, przyniesie radość i szczęście dwóm stęsknionym sercom?

Rhonda Byrne – "Sekret"

Książka, która zmieni całe Twoje życie. Poznając Sekret, dowiesz się, jak mieć wszystko, czego pragniesz, być, kim pragniesz, i mieć, czego pragniesz. Dowiesz się, kim naprawdę jesteś. Poznasz prawdziwą wielkość, jaka czeka cię w życiu . Fragmenty Wielkiego Sekretu odnajdywano na przestrzeni dziejów w tradycjach ustnych, w literaturze, w religiach i systemach filozoficznych. Po raz pierwszy wszystkie jego elementy zostały zebrane w tej niewiarygodnej książce, której lektura może mieć fundamentalne znacznie dla wszystkich jej czytelników. Dowiesz się z niej, jak wykorzystywać Sekret w każdym aspekcie swojego życia - czy chodzi o pieniądze, zdrowie, związki uczuciowe, szczęście, czy jakikolwiek przejaw komunikacji ze światem. Zaczniesz pojmować ukrytą, niewykorzystaną siłę, którą masz w sobie, a jej ujawnienie wypełni radością każdy dzień twojego istnienia. Sekret zawiera w sobie mądrość współczesnych nauczycieli - mężczyzn i kobiet, którzy posługiwali się nim i posługują nadal, by osiągnąć zdrowie, bogactwo i szczęście.

Pam Jenoff – Prawie w domu

Główną bohaterką książki jest starsza oficer wywiadu z Waszyngtonu, Jordan Weiss. Na zaproszenie swojej nieuleczalnie chorej przyjaciółki leci w odwiedziny do Londynu. Przyjazd do tego miasta okaże się dla niej także powrotem do przeszłości. Kiedyś, będąc studentką Uniwersytetu w Cambridge, jej życie legło w gruzach. Ukochany chłopak, Jared, utonął w rzece. Pogodzona z jego śmiercią nie myślała, że kiedykolwiek ta sprawa do niej wróci. To właśnie w trakcie wykonywania swojego zadania odkryje, że śmierć jej chłopaka nie była tylko zwykłym wypadkiem, a zaplanowanym morderstwem.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (42)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-09 21:27:21

Ja polecam serię Strażnicy Veridianu. Pierwsza część "Straż", to książka, która pochłonęła mnie bez reszty :P Oby więcej książek, nie tylko o wampirach..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 18:34:48

7XBlCS reuyusirwgrp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-16 12:01:18

LMWHSQ hiexawiejonh

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-16 04:04:00

All of my qeutsions settled—thanks!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-15 17:06:40

jezdziec miedziany ale i nastepne jego czesci sa po prostu boskie, tego az nie da sie opisac, jedna z najlepszych ksiazek :) polecam goraco:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-14 19:30:20

aaaa! jedziec miedziany - to jest szok ze istnieje tak swietna ksiazka, nie da sie tego opisac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-14 12:10:36

jezdziec miedziany

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-11 23:02:19

polecam sagę pt. 'JUTRO' bardzo porywająca książka, na razie są 2/7 przetłumaczone, ale w sierpniu ma być już 3 książka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-11 17:23:00

Akurat czytam "Zmierzch" po raz pierwszy i jakoś do gustu mi zbytnio nie przypadł,HP czytałam jak byłam młodsza tak z 3 razy ale już się "przejadł". Ale za to polecam Sagę o Ludziach Lodu :) 47 tomów po ok.200 stron ale tak wciąga że czytasz 1 dziennie normalnie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 22:02:26

"Jeździec miedziany" cudo nad cudami!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz