Książki na czas podróży: Oto 7 propozycji, od których nie będziecie mogły się oderwać!

24 Kwietnia 2011

W podróży najlepiej sprawdzają się gatunki rozrywkowe: coś sensacyjnego, kryminał lub lekka powieść obyczajowa.

książki

Milan Kundera – „Nieznośna lekkość bytu”

Książka opowiada historię Tomasza, wyśmienitego chirurga, intelektualisty, który boryka się z nieszczęśliwą miłością. Po rozwodzie z pierwszą żoną, postanawia nie wiązać się na stałe już z żadną kobietą. Nie zamierza jednak rezygnować z bogatego życia seksualnego. Sytuacja odmienia się po przypadkowym spotkaniu Teresy. Wiele zbiegów okoliczności sprawia, że młoda i piękna kelnerka już po tygodniu pojawia się w domu Tomasza. On stara się unikać czegoś więcej nad zbliżenie seksualne...

Koji Suzuki – „Ring”

Powieść napisana w 1990 roku szybko stała się lekturą kultową w Japonii, a dzięki dwóm ekranizacjom (japońskiej i hollywoodzkiej), jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon popkultury początku XXI wieku. Ring to powieść grozy, jednak czytelnik nie odnajdzie w niej krwawych scen. Źródłem wszystkich nieszczęśliwych przypadków, jakie przytrafiają się bohaterom, jest fatalna kaseta wideo, będąca nośnikiem klątwy, spadającej na każdego w siedem dni po jej obejrzeniu. Nieszczęśnik umiera w strasznych okolicznościach. Aby uwolnić się od przekleństwa, należy skopiować kasetę i pokazać ją innej osobie. Lektura wciąga od pierwszych akapitów. Może sprawić przyjemność także czytelnikom nie gustującym w horrorach.

Michel Houellebecq - „Cząstki elementarne”

Młody biolog, przesiadujący w nieskończoność nad swoją pracą i jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym, nałogowy konsument pornografii, zdaniem autora uosabiają dwa skrajne sposoby życia w cywilizacji współczesnej. Życie obu bohaterów i ich matki toczy się w świecie niezdolnym do szczęścia ani jakichkolwiek innych uczuć. Kiedy obsesje seksualne przywodzą jednego z braci na skraj obłędu, drugi pracuje nad genetycznym modelem nieśmiertelnej i bezpłciowej istoty ludzkiej. Książka łącząca elementy powieści obyczajowej, eseju i science fiction wywołała we Francji istną burzę.

John Fowles – „Kochanica Francuza”

Jedna z najgłośniejszych książek Fowlesa. Banalna z pozoru historia romansu arystokraty, który porzuciwszy narzeczoną, wiąże się z kobietą wątpliwej reputacji, niepostrzeżenie zmienia się w hipnotyzującą wręcz opowieść o miłości zakazanej, łamiącej społeczne normy i tabu. "Kochanica Francuza" - chociaż wpisana w realia dziewiętnastowiecznej wiktoriańskiej Anglii - jest opowieścią pełną błyskotliwych odniesień do współczesności.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-27 12:51:34

"Kochanica Francuza" jest po prostu genialna! Ale jak dla mnie to lektura na spokojny wieczór przy kieliszku wina. Na podróż raczej coś lekkiego i przyjemnego, co szybko się czyta i nie zaprząta za bardzo uwagi, np "Dziennik Bridget Jones",jak ktoś jeszcze nie zna, albo z nowszych rzeczy "Szkoła, miłość i inne diety", tytuł trochę dziecinny, ale książką bardzo zabawna .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-25 17:30:53

GŁOS W WIETRZE, ECHO W CIEMNOŚCI, JAK ŚWIT PORANKA- najlepsza trylogia pod slońcem, gorąco polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-25 08:09:05

Może warto coś z tego przeczytać..? :-) pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 22:39:49

w końcu artykuł na poziomie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 19:27:00

"Jezdziec miedziany" najwspanialsza książka na świecie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 19:04:21

jesli ktos lubi kryminaly to polecam ksiazki z serii Milennium Stiega Larssona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 15:32:17

Bardzo polecam książkę "Ciężar milczenia" Heather Gudenkauf. Warta przeczytania i wciągająca książka ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 09:40:57

Cząstki elementarne na pewno nie dla każdego czytelnika, bardzo mocna książka. Co do Agaty Christie - akurat Uśpione morderstwo jest bardzo słabe. Polecam inne jej książki, ale w tej koniec jest wiadomy już od środka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-24 09:02:50

Papilocie, brawa za Nieznośną lekkość bytu. Doskonała, ambitna książka. Wesołych świąt!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz