Książki, które powinnaś przeczytać zanim wyjdziesz za mąż! (UCZĄ, JAK OBCHODZIĆ SIĘ Z FACETEM...)

22 Kwietnia 2012

Oto 10 pozycji obowiązkowych dla każdej przyszłej żony.

książki

Sherry Agrov, Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Poradnik dla dziewcząt i młodych kobiet. Autorka uczy jak przekształcić niezobowiązującą znajomość w związek poważniejszy i rokujący nadzieję nawet na małżeństwo. Kluczem do tego jest być zołzą, oczywiście w pewnych granicach. W swoim poradniku Sherry Agrov przytacza autentyczne rozmowy z mężczyznami, którzy bez cienia skrępowania udzielają drobiazgowych odpowiedzi na takie oto pytania: W jaki sposób mężczyźni manipulują związkiem, chcąc go utrzymać na niezobowiązującej stopie?; Czy mężczyźni świadomie sterują emocjami kobiet?; Jak ona może go przekonać, że zaangażowanie w związek było jego pomysłem?; W jaki sposób kobieta może sprowokować oświadczyny, nie mówiąc słowa o małżeństwie?

Monica Mendez Leahy, 1001 pytań, które warto zadać przed ślubem

Świetnie napisany, pełen trafnych, choć nie pozbawionych humoru obserwacji obyczajowych poradnik, który powinna przeczytać każda para planująca związać się węzłem małżeńskim. Zawarte tu treści z pewnością znajdą zastosowanie również w mniej formalnych związkach. Od miłości do szczęśliwego małżeństwa prowadzi długa i dość wyboista droga. Spontaniczne uczucie musi bowiem zostać poparte ciężką pracą. Trzeba się nauczyć często nowych, niezbyt przyjaźnie brzmiących pojęć, typu kompromis czy wspólne podejmowanie decyzji.

Lew Starowicz, Barbara Kasprzycka, Lew Starowicz o kobiecie

Każda kobieta powinna tę książkę przeczytać, żeby zrozumieć siebie. A potem podsunąć swojemu partnerowi, żeby dowiedział się, czego ona od niego oczekuje. Profesor Zbigniew Lew Starowicz opowiada, jaka jest dziś polska kobieta. Jak zmieniła się przez ostatnie lata i czego oczekuje w dzisiejszych czasach od mężczyzny. A może w ogóle go nie potrzebuje, bo nadchodzi era silnych, niezależnych kobiet? I w końcu co na to mężczyźni? Profesor Zbigniew Lew Starowicz w rozmowie z Barbarą Kasprzycką odkrywa, co naprawdę dzieje się w relacjach pań i panów w zależności od ich osobowości, wymagań, przyzwyczajeń, ukrytych i nieznanych sobie pragnień, a także jak na to wszystko wpływają nasza kultura, obyczaje i religia.

Nigella Lawson, Jak być domową boginią

Jak być domową boginią to kultowa książka Nigelli Lawson, która sprzedała się na świecie w blisko milionie egzemplarzy. Jest to opowieść o czystej przyjemności pieczenia, a nie po prostu poradnik z przepisami na wypieki. Nigella przekona Cię, że pieczenie stanowi użyteczną metaforę rodzinnego ciepła płynącego z kuchni naszych marzeń i powrotu do utraconego Edenu. Poczuj się jak domowa bogini! Sięgnij po wypieki i przysmaki kojące duszę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (14)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-01 03:37:11

Ja polecam "Projekt szczęśliwe małżeństwo". To bardzo praktyczne porady dla ludzi, którzy powinni się przede wszystkim szanować, by móc tworzyć udany związek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-24 16:21:17

Ja bym jeszcze dodała "Toksycznych teściów"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-23 19:47:18

HM..czy tylko kobiety MUSZĄ czytać przed zamążpójściem? Faceci wiedzą wszystko? Co za szowinistyczny pomysł. Z w/w pozycji znam Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy i Projekt szczęśliwe małżeństwo. Ta pierwsza- wg mnie okropna, ucząca manipulacji fuj. Druga rzeczywiście wywraca spojrzenie na związek do góry nogami, ale wydaje sie być jasnym światłem w tunelu romantycznych bredni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 13:54:44

powinna byc tu ksiązka pt ''dlaczego kobiety płaczą, a mężczyźni kłamią'' polecam dla kobiet które są wiecznie sfrustrowane zachowaniem swojego faceta/dzieci itd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 13:44:39

polecam książkę "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" . jest bardzo w temacie i niesamowicie pomocna, dowiecie się z niej jak sprawić żeby uczucie nie wygasło, jak zdobyć faceta, który myśli że to on zdobył was itp. ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 11:46:01

Nie wydaje się wam że prawdziwy i szczery związek trzeba tworzyć w oparciu o rozmowy z ukochanym, a nie jakieś idiotyczne poradniki? Po co mam czytać czego oczekują kobiety/mężczyźni skoro mogę sama o to zapytać? Z resztą nie wyobrażam się żeby być "zołzą" bo tak piszą jakieś poradniki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-23 21:02:13

mądrze prawisz, kobiecino

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 11:28:01

po co mam te ksiazki czytac? Oni maja za nami biegac,a nie my !!!!!!! maja nas akceptowac takimi jakimi jestesmy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 11:22:07

i jeszcze zapomniałam dodać - wg tej książki jedynym celem kobiet jest zdobycie, uwiązanie i manipulowanie mężczyzną. A te wywiady to chyba zmyślone, masakra...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 11:17:55

Nie czytajcie tej pierwszej książki (o zołzach) - w życiu nie czytałam takich bzdur, wszystko się sprowadza do zasady "olewaj go to do ciebie przyjdzie". Nie warto tracić czasu na głupawe poradniki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 09:36:13

"Dlaczego mezczyzni kochaja zolzy" powinna kazda dziewczyna przeczytac! genialna ksiazka ktora naprawde jest skutecznym poradnikiem!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-22 11:38:37

masz racje ! to się serio sprawdza ;) raz tak postąpiłam jak radziła autorka i mój chłopak od razu stał się troche zdezorientowany :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz