Książka na weekend: Poruszające „Listy do Yves`a”

01 Czerwca 2014

Pozycja obowiązkowa dla miłośników mody. I nie tylko!

Listy do Yvesa

Długo oczekiwany film „Yves Saint Laurent” można już oglądać na ekranach polskich kin, a od jakiegoś czasu na naszym rynku wydawniczym dostępna jest także niezwykła książka. To pozycja obowiązkowa dla miłośników mody, ale nie tylko...

Yves Saint Laurent zrewolucjonizował świat mody. Projektował przełomowe kolekcje. Kobiety ubrał w skórzane marynarki i garnitury, dał im dzwony i platformy. Modowe imperium przez lata rosło w siłę nie tylko dzięki niezwykłemu talentowi YSL, lecz także pomocy jego wieloletniego partnera Pierre`a Bergé. Jeden z ich wspólnych domów – willa Dar es-Saada w Marrakeszu – stał się ostoją i miejscem słynnych spotkań europejskiej bohemy: The Rolling Stones, Paloma Picasso, Catherine Deneuve byli tam częstymi gośćmi. Yves Saint Laurent zmarł w 2008 roku na raka mózgu. Nie wiedział, jak poważnie jest chory. Pierre Bergé był przy nim do końca.

Emocjonalne, pełne tęsknoty po stracie najbliższej osoby „Listy do Yves`a” powstały tuż po tym wydarzeniu. Pierre Bergé pisał je w okresie od 5 czerwca 2008 do 14 sierpnia 2009 roku, próbując się odnaleźć po śmierci partnera, z którym przez pięćdziesiąt lat dzielił życie zawodowe i prywatne. Z listów wyłania się sylwetka Yves`a Saint Laurenta, nie zawsze kryształowa. Nie jest to laudacja na cześć wielkiego kreatora, raczej szczery i prawdziwy zapis uczuć, wspomnień i zwykłych zdarzeń.

„Listy do Yves`a” zostały nagrodzone prestiżową nagrodą literacką Prix Le Vaudeville (La Coupole). Publikacja zawiera unikatowe zdjęcia i szkice wybrane przez Pierre’a Bergé z prywatnego archiwum YSL. Przeczytaj fragmenty, które nie pozostawiają wątpliwości, że to lektura, po którą warto sięgnąć!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-06-01 10:57:23

re: Książka na weekend: Poruszające „Listy do Yves`a”

Chcę! !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1