KSIĄŻKA NA DZIŚ: `Chyba strzelę focha` Mikołaja Milcke

15 Grudnia 2013

Kontynuacja głośnego debiutu `Gej w wielkim mieście`.

mikołaj milcke

Chyba strzelę focha to kontynuacja głośnej książki Gej w wielkim mieście.

Bohater, student drugiego roku dziennikarstwa, nie jest już zagubiony w warszawskich realiach. A przynajmniej tak mu się wydaje… Zna swoją wartość i własne oczekiwania. Znalazł też miłość. Wielką, spontaniczną, ale zarazem dojrzałą. I gdy wydaje się, że nic nie może zmącić tej idylli, pojawia się Marta, matka jego partnera, która za cel obrała sobie doprowadzenie do rozpadu związku syna. Na domiar złego budzą się demony przeszłości. Negatywnie nastawiony do orientacji syna ojciec odmawia finansowania jego studiów. Główny bohater znów stoi na rozdrożu. Nie wytrzymuje, ma dość swojej orientacji, chce być „normalny” i zapisuje się na terapię leczenia z homoseksualizmu. Czy uda mu się wygrać z naturą? Czy homoseksualizm rzeczywiście można leczyć jak chorobę?

Wiele dzieje się też w życiu pozostałych bohaterów. Rozpaczliwie – często na oślep – szukają miłości, biorą śluby, rodzą im się dzieci. Z beztroskiej młodzieży stają się powoli dorosłymi, w pełni ukształtowanymi ludźmi.

Podobnie jak część pierwsza, tak i druga nasycona jest olbrzymią dawką humoru, który zmiękcza poruszane w niej trudne tematy. Polecamy tę powieść na mroźne, zimowe wieczory!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Krśka
(Ocena: 5)
2013-12-16 09:39:41

re: KSIĄŻKA NA DZIŚ: `Chyba strzelę focha` Mikołaja Milcke

Świetna książka! "Geja w wielkim mieście" kupiłam jak tylko od Was o nim usłyszałam. Przeczytałam w jedną noc! Niesamowite ile odnalazłam w niej siebie! (nie jestem lesbijką). To nie jest książka o seksie. To raczej coś o wielkiej, prawdziwej i pięknej przyjaźni i o szukaniu siebie. Super! "Chyba strzelę focha!" zamówiłam i czekam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1