Książka, którą musisz przeczytać: ZDRADA. SPOTLIGHT: Kryzys w kościele katolickim

26 Maja 2016

Oglądałaś najlepszy film 2015 roku? Teraz pora na książkę, która wstrząśnie Tobą jeszcze bardziej.

Spotlight

ZDRADA. SPOTLIGHT: KRYZYS W KOŚCIELE KATOLICKIM – w sprzedaży od 18 MAJA.

Ta książka zawiera odkrycia zespołu reporterskiego Spotlight, pracującego dla „Boston Globe” – twarde fakty i bolesne doświadczenia księży, prawników i ofiar molestowania, ukrywane przez dziesiątki lat. Połączone w całość stanowią wstrząsającą historię przemilczeń i głębokiego zepsucia, opowiadają o skandalu, który rozegrał się w samym sercu bostońskiej archidiecezji. Właśnie te odkrycia doprowadziły do podjęcia podobnych śledztw w dziesiątkach miast w Stanach Zjednoczonych i w innych częściach świata. Rzuciły światło na wieloletni problem przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, a także na fakt tuszowania tych działań przez instytucje kościelne, które nie robiły nic, by je powstrzymać. To problem, z którym mierzymy się do dziś.

Z przedmowy reżysera filmu „Spotlight” Toma McCarthy’ego i scenarzysty Josha Singera

ZDOBYWCA DWÓCH OSCARÓW!!!

Porywająca opowieść o dziennikarstwie. Takim, jakiego dzisiaj już prawie nie ma. Rzetelnym, odpowiedzialnym, odważnym. Wykonywanym nie po to, żeby sprzedać 10 tys. egzemplarzy pisma więcej albo podlizać się politykom, tylko żeby ujawniać prawdę i naprawiać świat.

Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Spotlight to precyzyjnie skonstruowana elegia dla tradycyjnego dziennikarskiego fachu tuż przed eksplozją internetu. Opowieść o reporterach mierzących się z tematem pedofilii w Kościele ma w sobie siłę i elegancję, których taki temat potrzebuje.

Film.wp.pl

Ta książka to coś więcej, niż religijny i dziennikarski współczesny moralitet. To klasyczny przykład tego, co może osiągnąć rzetelny, działający długofalowo i oddany społeczeństwu zespół reporterski.

Buffalo news

Cena: 36,99 zł

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-26 11:19:44

re: Książka, którą musisz przeczytać: ZDRADA. SPOTLIGHT: Kryzys w kościele katolickim

Nie oglądałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1