„Kobieta na granicy” – kobiecy festiwal filmowy!

10 Maja 2010

Już pod koniec maja szykuje się prawdziwa, kulturalna gratka dla zainteresowanych filmem studentów UW i PW. Zapraszamy!

„Kobieta na granicy” – kobiecy festiwal filmowy!
>

Interesujesz się filmem? Kochasz dobre kino? Już niebawem, bo 21 i 22 maja w auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej odbędzie się festiwal „Kobieta na granicy”, który specjalnie dla studentów zorganizowały dwie największe uczelnie  w kraju – Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska.

We wspomnianej wyżej bibliotece oraz na otwartej przestrzeni za budynkami, przy ulicy Nowy Świat 67-69, zostaną wyświetlone filmy, których głównymi bohaterkami są kobiety – istoty odważne, nonkonformistyczne, podejmujące kontrowersyjne decyzje. Obok ich historii nie można przejść obojętnie. O kim mowa? O pierwszoplanowych postaciach z filmów „Malena”, „Głową w mur”, „Kierowca dla Wiery”, „Mała Moskwa” oraz „Rewers”.

Dodatkową atrakcją festiwalu będą stanowiska organizacji kobiecych, debata z udziałem wybitnych osób filmu i nauk społecznych, pokaz tańca oraz wystawa zdjęć młodych artystów. Celem festiwalu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na pozycję i rolę współczesnej kobiety. Czy jest ona na granicy? Dokąd zmierza współczesna kobieta? Czy słowo „granica” dotyczy tylko filmowych bohaterek, czy może odnosi się też do każdego z nas? Mimo, iż festiwal ma charakter studencki to jest on wydarzeniem otwartym, na które może przyjść każdy zainteresowany. Serdecznie zapraszamy!

Cena biletu – 8zł

Zobacz także:

Kultowe romanse Danielle Steel

„Tiramisu” – komediodramat o współczesnych kobietach

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-10 13:22:20

.Polecam bardzo fajny darmowy konkurs coś w stylu lotto :)Bardzo atrakcyjne nagrody typu bizuteria, kosmetyki, telefony, ipody, laptopy, ciuchy, bony, zabawki, konsole i inne! 123konkurs.pl/pl/partnersprogram/50737.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1