Jestem Polką, padłam ofiarą rasizmu

06 Marca 2017

Rasizm niejedno ma imię. Ofiarami są także Polacy mieszkający w Polsce.

ofiara rasizmu

W minionym roku doszło do wielu ataków na tle rasistowskim, a przynajmniej media podawały, że taka była przyczyna. Właściwie trudno dziwić się tej eskalacji... Sukces filmu „Wołyń” na pewno nie przyczynił się do poprawy stosunków z naszymi wschodnimi sąsiadami. Wzrost przestępczości, a zwłaszcza tej na tle seksualnym, w krajach zachodnich przyjmujących imigrantów sprawił, że wielu ludzi nie pała sympatią do przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Z pewnością nie pomaga im również roszczeniowa postawa. Nie można też zapomnieć o doniesieniach z Wielkiej Brytanii. Na wyspie ofiarami rasistowskich ataków padają Polacy, którzy nie cieszą się tam zbyt dobrą opinią. W tym całym multikulturowym galimatiasie można powiedzieć jedno – napięcie w społeczeństwach rośnie, a idea wielokulturowych państw nie sprawdza się zbyt dobrze. Niektóre różnice wydają się po prostu nie do pogodzenia.

Ostatnie doniesienia o atakach rasistowskich w Polsce dotyczą obcokrajowców prowadzących lokale gastronomiczne. Było też jedno o Turku, który chciał zgwałcić kobietę w Warszawie i wyzywał Polaków od najgorszych. W tym kontekście swoją historią chciała się z nami podzielić Oliwia. Dziewczyna jest Polką i studentką mieszkającą w stolicy. Twierdzi, że kilkakrotnie padła ofiarą ataków na tle rasistowskim. Oto jej historia.

Zobacz także: Producent samoopalacza oskarżony o rasizm. Bo jego kolor jest zbyt ciemny!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-06 09:02:13

albo fejk, albo pisze to rasistka. Jezeli ktoś jest czarny lub jest mulatem to juz jest afroamerykaninem? Nawet jak od urodzenia mieszka w europie? XDDDDDD Serio...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-06 09:36:01

Tak? Jest rasy czarnej więc jest afroamerykaninem.Tak samo jak Polak mieszkający nawet przez całe życie w Afryce będzie pochodzenia słowiańskiego lub kaukaskiego. Widzę,że teraz już wystarczy stwierdzić,ze ktoś należy o danej rasy czy grupy etnicznej żeby z automatu być rasistą..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-06 20:39:28

Afroamerykanie = Amerykanin z korzeniami afrykańskimi. Więc jeżeli pochodzi z Afryki, ale nie jest Amerykanką, to nie jest pochodzenia afroamerykańskiego, a afrykańskiego. Jak autorka listu stwierdziła, że jest to osoba z Ameryki - sprawdziła paszport? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-06 20:47:52

*Afroamerykanin

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1