Jakich życzeń NIE SKŁADAĆ w Święta? Poradnik last minute

24 Grudnia 2015

Przeczytaj, zanim powiesz zbyt wiele i zrujnujesz komuś Wigilię.

życzenia świąteczne

Wigilia to wyjątkowy moment, na który wiele z nas nie może się doczekać. Rodzinne spotkanie w miłej atmosferze, mnóstwo pyszności na stole, prezenty... Ale także życzenia, które składamy sobie łamiąc się opłatkiem. W oficjalnych sytuacjach ograniczamy się do życzeń wszystkiego najlepszego, ale mamie, siostrze, tacie czy dziadkowi wypadałoby powiedzieć przynajmniej kilka słów więcej. Warto je wcześniej przemyśleć, aby w odpowiednim momencie coś z siebie wydusić lub nie pozwolić sobie na zbyt dużą zuchwałość.

Życzenia z założenia mają być najprzyjemniejszą częścią wieczoru, kiedy pokazujemy najbliższym, że naprawdę zależy nam na ich szczęściu i powodzeniu. Niestety, jeśli powiemy zbyt wiele, wtedy czar chwili może prysnąć... Zapamiętaj, że życzenia powinny dotyczyć tego, co rzeczywiście może daną osobę ucieszyć. To nie jest okazja, by wytknąć jej słabości lub zasugerować drastyczną przemianę czy podjęcie ważnej życiowej decyzji.

Łamanie się opłatkiem to moment, kiedy powinnaś pokazać swoją pełną akceptację, miłość czy przyjaźń, a nie listę wymagań względem drugiej osoby. Należy o tym pamiętać, bo chyba sama nie chciałabyś, aby rodzice życzyli Ci jak najszybszego zamążpójścia, znalezienia sobie wreszcie partnera czy lepszej sytuacji finansowej, bo na razie raczej kiepsko sobie radzisz. To nie są życzenia, które należy głośno wypowiadać.

Oto czarna lista zakazanych życzeń, których powinnaś unikać, jeśli nie chcesz popsuć świątecznej atmosfery!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-26 13:02:36

re: Jakich życzeń NIE SKŁADAĆ w Święta? Poradnik last minute

No niestety ja co roku słyszę "fajnego chłopaka" - jestem lesbijką. Życie ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1