Jak znaleźć czas na czytanie? 10 pomysłów

24 Stycznia 2016

Zajęta, zapracowana, zabiegana? Spokojnie. Nawet w twoim kalendarzu znajdzie się czas na książkę.

książka

„Nie mam czasu na czytanie” – brzmi znajomo? Jeśli będziesz szukała wymówek, to z pewnością je znajdziesz. Brak czasu oczywiście jest istotnym argumentem, ale w końcu dla chcącego nic trudnego. Warto czytać, bo z doniesień naukowców wynika, że to czynność, która wpływa na nas dobroczynnie. Jak więc znaleźć czas na czytanie, jeśli masz dzień po brzegi wypełniony zadaniami do wykonania?

Słuchaj audiobooków

Choć książka papierowa jest jedyna w swoim rodzaju, warto skorzystać z udogodnień, jakie podsuwają nam nowoczesne technologie. Przykład? Audiobooki. Możesz słuchać ich w zasadzie wszędzie – podczas podróży, spaceru, uprawiania sportu (doskonale sprawdzają się w czasie biegania czy marszu z kijkami!), jazdy samochodem, a nawet w domu. Co prawda, niektórzy narzekają, że w audiobookach chodzi o słuchanie, nie o czytanie, ale w końcu sęk w tym, by poznać treść książki, prawda?

Miej książkę zawsze przy sobie

Dobrze jest wyrobić w sobie nawyk noszenia w torebce albo plecaku książki. Dzięki temu będziesz mogła poczytać w każdej chwili, szczególnie wtedy, gdy nieoczekiwanie złapiesz parę minut dla siebie (w poczekalni u lekarza, podczas drugiego śniadania, w autobusie, podczas przerwy między lekcjami). W tym wypadku doskonale sprawdzają się wydania kieszonkowe – mają poręczny format, dzięki któremu mieszczą się w każdej torebce, a do tego są średnio o połowę tańsze od standardowych wydań!

7 książek, których nie wypada nie znać! Nowości wydawnicze & klasyka literatury

Sięgaj po książkę zamiast po telefon

Tak bardzo zaprzyjaźniliśmy się ze smartfonami, że jesteśmy z nimi nierozłączni. Mamy je zawsze przy sobie, korzystamy z nich w wolnych chwilach. Pomagają nam w nauce, pracy i dostarczają rozrywki. Gdy mamy przerwę, to właśnie telefon łapiemy w pierwszym odruchu. A gdyby tak zamiast po komórkę sięgać po książkę? Naukowcy alarmują, że jesteśmy uzależnieni od smartfonów, a bezustanne korzystanie z tego typu urządzeń – zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu – bardzo szkodzi zdrowiu. Natomiast czytanie – wręcz przeciwnie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

dpblog
(Ocena: 5)
2016-01-25 08:45:34

re: Jak znaleźć czas na czytanie? 10 pomysłów

Ja bardzo często czytam przed snem lub w wolnej chwili, kiedy chcę się zrelaksować. Wolę czytać niż np. siedzieć przy komputerze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1