Cała prawda o islamie. Czy mamy się czego bać?

21 Maja 2017

Jaki naprawdę jest? Czy mamy się czego bać?

islam

W przeciągu kilkunastu ostatnich miesięcy wiele osób zauważyło problem związany z emigracją do Europy mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu. Religia uchodźców jest nam zupełnie obca i na pierwszy rzut oka bardzo się różni od religii chrześcijańskiej, która jest fundamentem europejskiej kultury. Niewątpliwie są też podobieństwa, ale czy wspólne życie muzułmanów, chrześcijan, ateistów i żydów jest możliwe? Znalazłyśmy na ten temat kilka interesujących wypowiedzi na forach internetowych. „Poznałam kilku muzułmanów w Stanach Zjednoczonych. To osoby, które bardziej utożsamiają się z kulturą amerykańską niż swoją własną i nie czuję pomiędzy nami żadnej różnicy. Oni wychowali się w Stanach i pragną tu żyć tak jak ja i każdy z Was. Wszelkie opowieści o gwałcących wyznawcach tej religii to wymysł żądnych sensacji mediów” - przekonuje jedna z internautek. Wtóruje jej druga. „Wiele razy byłam na wakacjach w krajach muzułmańskich i zawsze czułam się tam dobrze. Mieszkają w nich normalni ludzie, tacy jak my. Okażmy im więcej zrozumienia”.

Pojawiają się też wpisy negatywne. Np. ten - „Przez kilka lat mieszkałam w Niemczech i nikt mi nie wmówi, że islam to normalna religia. Tak, muzułmanie są w porządku, dopóki jest ich mniej niż wyznawców innych religii. Gdy czują przewagę na jakiś terenie, wtedy się zaczyna...” - przekonuje anonimowa kobieta. „To roszczeniowa kultura. Ci ludzie się nie zmienią. Tak zostali wychowani i nigdy nie dostosują się do nas. Zobaczycie, że za kilkanaście lat, a może i wcześniej muzułmanie wprowadzą swoich ludzi do parlamentów i dopiero wtedy przekonacie się, jaka jest ich prawdziwa twarz. Wtedy jednak będzie za późno” - przewiduje inna.

Czy faktycznie mamy się czego bać? Postanowiłyśmy się przyjrzeć bliżej tej kulturze i religii. Oto zasadnicze różnice, które nas dzielą.

Zoabzca także: Exclusive: Mój chłopak z Egiptu

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-21 18:12:04

Każda religia to tylko mydlenie oczu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-21 09:25:28

ja osobiscie nic do islamu nie mam, jak i do imigrantow, ale juz nawet mnie meczy fakt, ze tutaj non stop sa artykuly o tej tematyce. to takie podrzeganie do komentarzy? no ile mozna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-21 08:43:25

Z tego wynika, że jeśli dany człowiek, nie istotne co robił na ziemskim padole, zna koran to pójdzie do nieba i tak. Czyli tylko naucz się koranu reszta się ułoży. Nie trzeba się starać, spoko religia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-21 08:25:42

ewe

Czyli jeśli muzułmanin będzie zabijał, gwałcił, kradł, obleje kilka twarzy kwasem, sprzeda dziecko pedofilom to po śmierci wróci na ziemię. Pod tym względem katolicyzm jest diametralnie rożny. Po śmierci będziemy bardzo surowo sądzeni z każdego uczynku, z każdej myśli. Okrutnych ludzi, nie czujących odrobiny wyrzutu sumienia czeka kara a nie kolejna szansa na krzywdzenie ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1