„Hereditary” - najstraszniejszy horror tego roku. Przeraża widzów bardziej niż „Egzorcysta”

20 Kwietnia 2018

Po prostu trzeba go zobaczyć!

horror Dziedzictwo

Horrory mają swoją rzeszę fanów, ale w ostatnich latach coraz trudniej o dobre dzieło tego gatunku. Często mamy do czynienia z obrazami odrażającej masakry albo obrazami, które nie potrafią budować napięcia i są po prostu słabe. Niektórzy fani filmów z rozrzewnieniem wspominają kultowe „Szczęki” czy „Egzorcystę”. Dziś naprawdę trudno obejrzeć dobry horror. „Hereditary” ma jednak szansę zmienić to przekonanie.

Zobacz także: Piekło kobiet Gileadu powraca – mamy pierwsze zdjęcia z nowej serii OPOWIEŚCI PODRĘCZNEJ

„Hereditary” to film wyreżyserowany przez debiutanta – Ari Astera. W głównych rolach można zobaczyć m. in. Toni Colette, Milly Shapiro i Ann Dowd. Dzieło miało premierę 21 stycznia podczas Sundance Film Festival i zbiera same pozytywne opinie. Podobno to współczesny „Egzorcysta”. Oprócz tego, że „Hereditary” jest straszny, to przy tym skomplikowany i wymaga od widza intelektualnego zaangażowania.

Fabuła na pierwszy rzut oka nie jest oryginalna. Opowiada o rodzinie Grahamów. Ich życie zaczyna się zmieniać, kiedy umiera Ellen – najstarsza członkini. Wtedy wychodzą na jaw mroczne sekrety i rozpętuje się piekło. „Śmierć Ellen, seniorki rodziny Grahamów, nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem. Natomiast to co nastąpiło po niej, dla wszystkich było szokiem. Rodzina Annie, córki Ellen, wkrótce po pogrzebie zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk. Początkowo tłumaczy je sobie żałobą i przemęczeniem, ale wkrótce zdarzenia przybierają tak tragiczny i potworny obrót, że jasnym staje się, iż na rodzinie Grahamów ciąży mroczne dziedzictwo. Co takiego wydarzyło się w życiu Ellen, że teraz zapłacić musi za to jej rodzina? Odkrycie tej prawdy nikomu nie przyniesie spokoju…” – czytamy na stronie filmweb.pl opis dystrybutora.

„Hereditary” został okrzyknięty najstraszniejszym filmem 2018 r. W Sieci pojawił się już zwiastun. W Polsce film trafi do kin 22 czerwca.

Wybieracie się?
 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-20 04:52:22

Lubię „dobre” horrory

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1