Gdzie szukać dobrych książek?

31 Sierpnia 2014

Poszukujesz książki, która cię zachwyci, porwie, przeniesie w inny świat? Zanim sięgniesz po któryś z bestsellerów, sprawdź, gdzie czekają naprawdę świetne powieści.

books

Z czytelnictwem nie jest w Polsce najlepiej – przynajmniej statystycznie. Z badania Biblioteki Narodowej wynika, że tylko 11 proc. z nas czyta więcej niż sześć książek rocznie. – Ale z drugiej strony badania z 2013 roku przeprowadzone pod egidą Polskiej Izby Książki wskazały, że 60 proc. Polaków sięga po książkę. Można więc powiedzieć, że około połowa naszego społeczeństwa czyta książki – mówi agencji Newseria Biznes Piotr Dobrołęcki z Biblioteki Analiz.

Czytanie ma sens, jeśli lektura wciąga cię bez reszty, porywa. Chcesz o niej rozmawiać, polecać ją, myślisz o bohaterach i ich losach. Gdzie szukać takich książek? Oto nasze podpowiedzi.

Targi książki

Imprezy tego typu są niezmierzoną kopalnią książek – od bestsellerów do pozycji niszowych, od nowości do powieści wydanych przed laty, od polskich do zagranicznych autorów, od beletrystyki do specjalistycznych poradników. Na ostatnie Warszawie Targi Książki przyszło kilkadziesiąt tysięcy osób – więcej niż rok wcześniej. Można było wymienić się powieściami, kupić książki w promocji, porozmawiać z autorami. Targi to zatem znakomity sposób, by zapoznać się z ofertą wydawnictw, wziąć książkę do ręki, przeczytać fragment, poszukać jakiejś perełki na wyprzedażach, a nawet porozmawiać o książkach z innymi czytelnikami.

Serwisy poświęcone książkom

Choć Polacy nie palą się do czytania, to specjaliści coraz częściej mówią o modzie na literaturę. A w sukurs czytelnikom idą serwisy internetowe poświęcone książkom. Lubimyczytac.pl czy Biblionetka.pl to portale, do których warto zaglądać. Dają nam możliwość czytania recenzji, oceniania książek, wymieniania się opiniami z internautami. W ich zbiorach znajdują się niezliczone pozycje, a dzięki opiniom czytelników jest spora szansa, że trafisz na książkę spoza mainstreamu, która cię zachwyci.

Małe księgarnie

Wielkie księgarnie, sieciówki, pełne są książek, a w niektórych możesz nawet usiąść na wygodnej kanapie, zamówić filiżankę cappuccino i zanurzyć się w lekturze. To bardzo przyjemne, ale… Nie zapominaj, że istnieją też malutkie, urocze księgarnie, zlokalizowane gdzieś na uboczu, gdzie książki tylko czekają, aby je odkryć. W małej księgarni możesz porozmawiać ze sprzedawcą, zapytać go o opinię, poprosić o polecenie dobrej lektury. Dobrym pomysłem są również odwiedziny w antykwariacie. Szperanie w pudłach pełnych książek i wybieranie ich na chybił-trafił to bardzo ciekawe doświadczenie. I tutaj też możesz liczyć na pomoc sprzedawcy, który z pewnością kocha czytać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gosc
(Ocena: 4)
2014-09-17 12:49:28

re: Gdzie szukać dobrych książek?

Witam Was Dziewczyny! Znajoma ostatnio wspomniała o uczelni Wszechnica Polska, a aktualnie wybieram się na studia i chciałam dowiedzieć się o uczelni nieco więcej, więc postanowiłam się do niej wybrać. Świetna atmosfera, ciekawi ludzie oraz wysoce doświadczeni wykładowcy jest zdecydowanie dużym atutem tego miejsca. Polecam ! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-31 14:11:40

re: Gdzie szukać dobrych książek?

Napiszcie jeszcze artykuł gdzie kupować produkty spożywcze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1