Filmowy przewodnik weekendowy

04 Stycznia 2014

Oto najciekawsze propozycje filmowe na sobotę i niedzielę!

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Sobota, TVP 1, 20:10, Ludzkie dzieci, film SF

Od 2008 r. przez kilkanaście lat na Ziemi nie rodzi się ani jedno dziecko. Większość ludzi żyje z dnia na dzień, bez nadziei na ocalenie gatunku. Są jednak i tacy, którzy walczą o godność i prawa ginącej populacji. Pogrążony w alkoholizmie brytyjski urzędnik państwowy, Theodore Faron, zostaje poproszony przez dowódcę ruchu oporu - swoją dawną miłość, o pomoc czarnoskórej Kee w ucieczce z wyspy. Theo, początkowo niechętny, w końcu się zgadza. Wkrótce okazuje się, że Kee jest w ósmym miesiącu ciąży.

Sobota, TVP 2, 22:10, Deja vu, thriller

Agent federalny Doug Carlin bada sprawę wybuchu bomby na promie pasażerskim, w wyniku którego zginęło kilkaset osób. W trakcie dochodzenia zostają odnalezione zwłoki kobiety, rzekomo jednej z ofiar eksplozji. Jednak sekcja zwłok wykazuje, że kobieta została zamordowana wcześniej. Na dodatek Carlin odnosi wrażenie, jakby już gdzieś ją wcześniej widział. Jego przypuszczenia okazują się prawdziwe, gdy do akcji wkracza jednostka specjalna, która może cofnąć się w czasie i sprawdzić, co rzeczywiście wydarzyło się na promie.

Sobota, TVN, 20:00, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, melodramat

Niezwykła opowieść o człowieku, który rodzi się jako starzec, a wraz z upływem czasu młodnieje. Jego matka umiera po porodzie. Ojciec przerażony brzydotą syna porzuca go pod drzwiami domu starców. Opuszczonym chłopcem z troską i poświęceniem opiekuje się czarnoskóra Queenie. Z upływem lat Benjamin młodnieje i zaprzyjaźnia się z Daisy, wnuczką jednej z pensjonariuszek. Po latach, kiedy Benjamin jest w kwiecie wieku, a Daisy dorosłą kobietą, ich drogi ponownie się zejdą.

Sobota, Polsat, 20:00, Jerry Maguire, dramat obyczajowy

Jerry Maguire jest jednym z najlepszych agentów pośredniczących między wybitnymi sportowcami i klubami. Mężczyzna cieszy się sympatią w środowisku, dopóki nie wygłasza publicznego wystąpienia podczas, którego potępia zakłamanie, bezduszność i zachłanność ludzi z jego branży. Traci wszystkich przyjaciół i klientów, z wyjątkiem Roda Tidwella, zapatrzonego w siebie gracza futbolu amerykańskiego, którego nikt inny nie chce reprezentować. Jedyne wsparcie otrzymuje od zakochanej w nim sekretarki, Dorothy.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-01-04 14:26:00

re: Filmowy przewodnik weekendowy

ciekawy przypadek.... Tak! polecam! genialne kino

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1