Filmowy przewodnik weekendowy

28 Grudnia 2013

Sprawdź, co warto obejrzeć dzisiaj w telewizji!

z ust do ust

Sobota, TVP 1, 20:20, Tak to się teraz robi, komedia romantyczna

Kassie i Wally są najlepszymi przyjaciółmi. Kassie to kobieta w średnim wieku, która nie ma szczęścia w miłości. Decyduje się na dziecko poczęte za pomocą sztucznego zapłodnienia. Wally nie potrafi pogodzić się z decyzją Kassie, jednak nadal nie umie się przyznać, że jest w niej zakochany. Na jednej z imprez pijany Wally podmienia spermę dawcy na swoją. Następnego dnia mężczyzna nie pamięta, co zrobił, a Kassie wyjeżdża z miasta. Po siedmiu latach kobieta wraca wraz z synem, Sebastianem. Wally zauważa podobieństwo między sobą a chłopcem.

Sobota, TVP 2, 22:05, Tunel, film katastroficzny

W biegnącym pod rzeką tunelu łączącym Manhattan z New Jersey dochodzi do wypadku drogowego. Eksplozja rozsadza ciężarówkę wiozącą materiały wybuchowe. Kula ognia przetacza się przez tunel, zmiatając wszystko, co napotyka na swojej drodze. Naruszone wybuchem sklepienie obrywa się w kilku miejscach. Oba końce tunelu zostają zasypane, a do środka zaczyna wdzierać się woda. Ludzie, którzy ocaleli z katastrofy, zostają uwięzieni. Kit Latura, były szef nowojorskich służb ratowniczych, rusza na pomoc ofiarom.

Sobota,TVN, 20:00, Z ust do ust, komedia

Życie Sary nie napawa jej optymizmem. Wprawdzie pracuje ona w redakcji New York Timesa, lecz zajmuje się pisaniem nekrologów. Ma wątpliwości dotyczące narzeczonego, z którym planuje ślub. Na przyjęciu weselnym młodszej siostry jej babcia opowiada historię sprzed lat, kiedy to ona i nieżyjąca już matka Sary kochały się w tym samym mężczyźnie. Dziewczyna łączy elementy tej układanki i dochodzi do wniosku, że obie kobiety były pierwowzorami bohaterek filmu `Absolwent` z 1967 roku. Rozpoczyna poszukiwania tajemniczego kochanka matki i babki.

Sobota, Polsat, 20:05, Cienka czerwona linia, dramat wojenny

Jesienią 1942 roku oddział strzelców armii amerykańskiej ląduje na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal na Pacyfiku. Kompania wraz z niedobitkami oddziału marines wyrusza w głąb wyspy, w kierunku wzgórza 210, strategicznej placówki wroga. Początkowo opór wroga jest niewielki. Wkrótce rozpoczyna się krwawa walka o przetrwanie. Z pozoru łatwe zdobycie obiektu okazuje się akcją samobójczą. Wszystkich żołnierzy, od oficerów po szeregowców, zaczynają łączyć silne więzy emocjonalne, które niejednokrotnie mają zadecydować o ich losie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

EMCIA
(Ocena: 5)
2013-12-28 16:07:09

re: Filmowy przewodnik weekendowy

Super .Będę oglądała "Z ust do ust"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1