Filmowy przewodnik weekendowy

10 Listopada 2012

Komedia romantyczna, film sensacyjny, a może przygodowy – co w sobotę i niedzielę obejrzysz najchętniej?

Knocked up

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 23

Znany naukowiec, biolog, ginie na ulicy. Okazuje się, że ktoś wstrzyknął mu truciznę. Trop prowadzi do dwóch kobiet, a każda z nich miała motyw. Jedną jest studentka i kochanka ofiary, drugą - żona, również naukowiec, która wiedziała o romansie. Ola bada psa, którym zajmował się biolog. Stwierdza, że zwierzę było obiektem testów farmakologicznych. Ślad prowadzi do prywatnego instytutu badawczego kierowanego przez dawnego kolegę zabitego. Ola oznajmia Bromskiemu, iż muszą się rozstać. Otrzymała bowiem propozycję stypendium naukowego w USA.

Sobota, TVP1, 21:25, Władcy ognia, film sensacyjny

Podczas prac wykopaliskowych 12-letni chłopiec budzi pradawnego smoka. Skutki wypadku są katastrofalne - na oczach dziecka ginie jego matka. W ciągu następnych dwudziestu lat ludzie niemal całkowicie znikają z powierzchni Ziemi. Pozostali przy życiu egzystują w podziemnych schronach, podczas gdy na powierzchni panują smoki. Ich wegetację zaburza przybycie grupy Amerykanów, którzy twierdzą, że znają sposób na wybawienie świata od zionących ogniem bestii i namawiają do otwartej walki. Miejscowi decydują się na podjęcie ryzyka.

Sobota, TVP2, 22:05, Życie, komedia kryminalna

Claude Banks spędza wieczór w klubie ze swoją dziewczyną. Zostaje napadnięty przez dwóch opryszków, którzy zabierają mu wszystkie pieniądze. Wówczas zjawia się drobny oszust, Rayford Gibson, który wyciąga z kieszeni Banksa pusty portfel. Rayford i Claude zostają wyrzuceni z lokalu i razem wyruszają na południe z nadzieją na szybki zarobek. Niefortunny zbieg okoliczności sprawia, że obaj zostają oskarżeni o zabójstwo i umieszczeni w więzieniu o zaostrzonym rygorze, położonym na odludziu w stanie Missisipi. Łączy ich obsesyjna myśl o ucieczce.

Sobota, TVN, 21:55, Wpadka, komedia romantyczna

Ambitna dziennikarka, Alison Scott, otrzymuje propozycję objęcia posady prezenterki stacji telewizyjnej E!. Uszczęśliwiona, postanawia uczcić sukces wizytą w klubie. Nocne szaleństwo ma nieoczekiwane konsekwencje - osiem tygodni później kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży. Postanawia odszukać ojca dziecka. Okazuje się nim Ben Stone, zdziecinniały nieudacznik prowadzący serwis internetowy ze zdjęciami roznegliżowanych gwiazd. Dla dobra potomka Alison postanawia podjąć próbę wspólnego życia z mężczyzną.

Sobota, Polsat, 20:05, Marley i ja, komediodramat

Jennifer i John Groganowie, młode małżeństwo z Michigan, postanawiają przeprowadzić się na Florydę. Tu kupują dom, znajdują posady w redakcjach konkurencyjnych gazet i zaczynają myśleć o dziecku. Jenny czuje się gotowa do pełnienia roli matki, lecz małżonek ma wątpliwości, czy będzie dobrym ojcem. Zwierza się koledze, a ten wpada na pomysł, jak zaspokoić instynkt macierzyński Jennifer. Proponuje Johnowi, by kupił psa. Zwierzak ma być sprawdzianem cierpliwości i umiejętności wychowawczych pary. Wkrótce u Groganów pojawia się labrador Marley.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-10 20:47:07

Wpadka jest tak nudnym filmem, że to nie komedia a raczej obyczajówka. Masakra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-10 12:06:30

na tvn 7 w niedzielę o 20:00 leci harry potter i ksiaze polkrwi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-10 01:07:12

Polecam "Marley i ja" - życiowy, bardzo, bardzo ciepły, wzruszający (łezka w oku się zakręci), uspokajający ale nieprzynudzający (chociaż chwilami balansujący na granicy bycia takim). Jeśli chcecie przeczytać recenzję "Marley i ja" wpiszcie w google: pocahontas recenzuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1