Filmowy przewodnik weekendowy

01 Września 2012

Brak planów na sobotę i niedzielę? W takim razie mamy dla Ciebie kilka filmowych propozycji!

Truman Show

Sobota, TVP1, 20:20, Pearl Harbor, dramat wojenny

Styczeń 1941. Amerykanie oglądają wojnę tylko w kronikach filmowych. Rafe i Danny, od dzieciństwa zafascynowani samolotami, służą jako piloci w amerykańskiej armii. Rafe nawiązuje romans z pielęgniarką, Evelyn. Wkrótce opuszcza ją. Wstępuje do elitarnego Orlego Szwadronu, by razem z innymi ochotnikami wziąć udział w powietrznej bitwie o Anglię. Podczas akcji jego samolot zostaje zestrzelony, a on sam uznany za zmarłego. Zrozpaczona dziewczyna znajduje pocieszenie u boku Dannyego. Oboje zostają przeniesieni do bazy w Pearl Harbor na Hawajach.

Sobota, TVP2, 22:15, Truman Show, komediodramat

Truman Burbank, 30-letni agent ubezpieczeniowy, ma nieodparte wrażenie, że jest stale obserwowany. I to prawda, bowiem pięć tysięcy ukrytych kamer śledzi przez cały czas jego życie, a on sam jest nieświadomą gwiazdą transmitowanego na żywo gigantycznego spektaklu telewizyjnego. Piękne miasteczko Seahaven, które Burbank tak lubi i nazywa domem, w rzeczywistości jest wielką atrapą zbudowaną w studio, zaś jego rodzina i przyjaciele, każdy człowiek, którego spotyka, to tylko aktorzy.

Sobota, TVN, 21:40, Step Up: Taniec zmysłów, film muzyczny

Tyler, młodociany chuligan obdarzony talentem tanecznym, demoluje audytorium szkoły artystycznej w Maryland. Zostaje skazany na odpracowanie 200 godzin w elitarnej szkole, w której uczą się najzdolniejsi tancerze z okolicy. Jest wśród nich Nora, która przygotowuje się do prezentacji dyplomowej. W decydującym momencie jej partner zostaje kontuzjowany. Wtedy w jej życiu pojawia się Tyler. Aura outsidera, która go otacza, oraz pokaz umiejętności street dancera robią na dziewczynie wielkie wrażenie. Nora proponuje chłopakowi wspólny występ.

Sobota, Polsat, 20:05, Byliśmy żołnierzami, dramat wojenny

Oparta na faktach historia grupy żołnierzy amerykańskich, którzy stoczyli jedną z najkrwawszych bitew w historii Stanów Zjednoczonych. Wietnam, Dolina Śmierci. 14 listopada 1965 roku podpułkownik Hal Moore i jego 400 żołnierzy z elitarnej amerykańskiej dywizji bojowej zostało otoczonych przez 2000 żołnierzy Wietnamu Północnego. Film, opowiadający o walczących po obu stronach, jest hołdem dla ich godności, niezwykłej odwagi, lojalności i przyjaźni.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-01 17:05:42

kurde !!Zawsze fajne filmy muszą być w jeden dzień. Przez całytydzie nudy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-01 13:48:00

Byliśmy Żołnierzami świetny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-01 13:38:06

czas honoru - nareszcie!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1