Filmowy przewodnik weekendowy

07 Stycznia 2012

Jeśli nie masz planów na dwa najbliższe wieczory, spędź je w gronie filmowych bohaterów. Stacje telewizyjne proponują komedie, thrillery, melodramat, a nawet horror!

telewizja

Sobota, TVP1, 22:25, Kłamstwo, thriller

Owen Matthews przenosi się z Wielkiej Brytanii na amerykańską uczelnię dzień po zabójstwie młodej kobiety. Wkrótce poznaje dziewczynę przedstawiającą się jako Dodger. Koleżanka zaprasza go, by dołączył do grupy uczniów, którzy spotykają się w nocy i grają w "kłamstwo". W grze jedna osoba zostaje wilkiem, czyli kłamcą, a reszta ma zgadnąć, kto nim jest. Po śmierci koleżanki uczniowie postanawiają nastraszyć kolegów i rozszerzyć zasięg gry. Rozsyłają e-maile z informacją, że na terenie szkoły grasuje morderca, Wilk. Niebawem ginie jeden z graczy.

Sobota, TVP2, 22:05, Fałszywy senator, thriller

Na skutek splotu okoliczności krzyżują się drogi skorumpowanego kongresmena Jeffa Johnsona i złodzieja Thomasa Jeffersona Johnsona. Przestępcy udaje się ukraść 12 tysięcy dolarów z pieniędzy przeznaczonych na kampanię. Gdy kongresmen nagle umiera, Thomas postanawia zająć jego miejsce. Występuje pod hasłem wyborczym "Jeff Johnson - nazwisko, które już dobrze znacie". Z powodu przestępczej przeszłości mężczyzna początkowo nie chce się ujawniać. Niebawem jednak zaczyna piąć się po szczeblach kariery politycznej.

Sobota, TVN, 20:00, List w butelce, melodramat

Theresa, dziennikarka "Chicago Tribune", odnajduje na plaży butelkę z listem w środku. Niewielka kartka papieru zawiera miłosne wyznanie mężczyzny tęskniącego za zmarłą żoną. Przejęta tonem listu próbuje odszukać człowieka, który potrafi tak wiernie i mocno kochać. Okazuje się nim Garret Blake, żeglarz zajmujący się renowacją łódek. Wspólna wyprawa jachtem stanie się początkiem znajomości, która przyniesie obojgu chwile szczęścia, ale i cierpienia.

Sobota, Polsat, 22:35, Koszmar minionego lata, horror

Southport, niewielka osada w Północnej Karolinie. Pod kołami samochodu, którym czworo przyjaciół, absolwentów szkoły średniej, powraca z obchodów święta 4 lipca, ginie człowiek. Helen, jej chłopak Barry oraz Julie i Ray wpadają w panikę. Ponieważ wszyscy są pod wpływem alkoholu, zamiast powiadomić o wypadku policję, postanawiają wrzucić zwłoki do wody, a całe zajście zachować w sekrecie. Radość minionego dnia pryska w jednej fatalnej chwili. Kilka miesięcy później Julie dostaje anonim informujący, że potrącony nie umarł i obiecuje zemstę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-07 20:23:49

nie ogladajcie 'klamstwa' bo to wielka strata czasu! nudny, przewidywalny, kiepscy aktorzy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1