Filmowy przewodnik weekendowy

09 Kwietnia 2011

Przeczytaj, co warto zobaczyć w ten weekend w telewizji.

pan tadeusz

Sobota, TVP1, 20:20, Chichot losu, odc. 6, serial obyczajowy

Joanna i dzieci jadą na Podlasie. Wilczyńscy, mimo chęci, nie mają warunków, aby zaopiekować się Agnieszką i Karolem. Prokurator Makowska przesłuchuje Krystynę, matkę Tadeusza. Kobieta wyraźnie daje do zrozumienia, że według niej Tadeusz miał związek ze śmiercią byłej żony. Marcin poszukuje lokum do wynajęcia. Joanna proponuje mu, aby zamieszkał w jej mieszkaniu, musi tylko płacić czynsz, opłaty licznikowe i dbać o kwiatki. Kobieta zostaje wezwana na przesłuchanie. Makowska sugeruje, że Joanna miała romans z Tadeuszem.

Sobota, TVP1, 21:20, Katyń, dramat

17 września 1939roku Sowieci wkraczają do Polski. W tłumie ludzi uciekających do Małopolski generałowa Róża spostrzega Annę, żonę rotmistrza Andrzeja. Ta chce przedostać się do miejsca, gdzie Rosjanie przetrzymują polskich jeńców, a między nimi jej męża. Andrzej odmawia opuszczenia obozu. NKWD morduje polskich oficerów, którzy przebywali w niewoli. Generałowa Róża dowiaduje się o śmierci męża, a Agnieszka o zamordowaniu brata, porucznika pilota Piotra. Agnieszka podejmuje walkę o to, aby na grobie Piotra została wyryta właściwa data.

Sobota, TVP2, 21:45, Zakonnica w przebraniu II. Powrót do habitu, komedia

Piosenkarka Deloris zostaje nauczycielką muzyki w szkole prowadzonej przez siostry zakonne w jednej z najgorszych dzielnic Reno. Udaje jej się przełamać niechęć uczniów, którzy uważali lekcje muzyki za niepotrzebne, a nawet zwerbować ich do chóru szkolnego. Nawet najbardziej niechętna zajęciom Rita, która przejawia talent śpiewaczy, w końcu przyłącza się do chóru. Tymczasem wychodzi na jaw, że szkoła ma zostać zamknięta. Siostry postanawiają zgłosić chór do udziału w konkursie stanowym. Od wyniku rywalizacji zależą losy szkoły.

Sobota, TVN, 20:00, Evan Wszechmogący, komedia

Bóg potrzebuje pomocnika, który mógłby zrealizować jego plan. Wybór pada na prezentera wiadomości w stacji telewizyjnej, Evana Baxtera, który został wybrany do Kongresu. Baxter na początku kariery naraża się ekologom i Stwórcy, popierając ustawę nieprzychylną środowisku. Wkrótce Evan zaczyna otrzymywać tajemnicze przesyłki, w których znajdują się antyczne narzędzia ciesielskie i drewno. W końcu Bóg informuje przerażonego śmiertelnika o nadchodzącym potopie i nakazuje mu zbudować arkę, w której zgromadzi pary wszystkich żyjących gatunków.

Sobota, Polsat, 21:45, Wykiwać klawisza, komedia

Do więzienia Allenville, jednego z najcięższych w kraju, trafia za jazdę po pijanemu była gwiazda amerykańskiego futbolu, Paul "Wrecking" Crewe. Naczelnik postanawia wykorzystać jego talent i każe mu zorganizować drużynę, w skład której wejdą sami więźniowie. Powołany przez Crewe'a zespół zmierzy się z drużyną strażników, na czele których stanie naczelnik. Początkowo osadzeni nie wykazują entuzjazmu, ale wiadomość, że ich przeciwnikami będą znienawidzeni klawisze działa mobilizująco i wkrótce chętnych do gry nie brakuje.

Niedziela, TVP1, 20:15, Pan Tadeusz, obyczajowy

Jest rok 1811. Tadeusz Soplica wraca po ukończeniu nauk do rodzinnego dworku w Soplicowe, na Litwie. Gospodarzem posiadłości jest stryj i opiekun młodzieńca, Sędzia. Wydaje się, że dom jest zupełnie pusty, jego mieszkańcy wybrali się do pobliskiego lasu. Zwiedzając stare zakamarki, Tadeusz trafia do dawnego pokoju dziecinnego, w którym spotyka Zosię. Świeżość i uroda dziewczyny podbijają serce młodzieńca.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 12:59:02

ja ogladałam wszystkie czesci harrego i super sa:) czekam na te ostatnią tylko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 23:38:02

Harry Potter i Więzień Azkabanu niedziela 20:05 TVN7

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 21:18:22

No wiadomo, że jak matura się zbliża to dali Pana Tadeusza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-10 13:30:17

matura i testy gimnazjalne; )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 12:15:34

oczywiście same dramaty.. komedii w ten weekend zapewne nie uświdczysz..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 18:13:32

a zakonnica w przebraniu i wykiwac klawisza to co?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 10:55:04

o ktorej Pan Tadeusz??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-09 12:02:49

20:15

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1