Filmowy przewodnik weekendowy

05 Marca 2011

Na ten weekend polecamy masę zabawnych komedii (w tym kilka kultowych)!

Filmowy przewodnik weekendowy

Sobota, TVP2, 21:50, Jak rozętałem II wojnę światową, komedia

Wojenna farsa o pechowym szeregowcu Franku Dolasie, który chce koniecznie zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale wplątuje się w coraz bardziej niesamowite tarapaty. 31 sierpnia 1939 roku Dolas przybywa na granicę niemiecką w plutonie mającym wzmocnić obronę stacji kolejowej. Zasypia, a jego karabin przypadkowo strzela. Franek jest przekonany, że rozpętał wojnę. Dostaje się do niewoli niemieckiej. W stalagu chce zorganizować ucieczkę, ale jego przesadny entuzjazm razi obozowych konspiratorów.

Sobota, TVP2, 23:30, Traffic, dramat

Trzy równolegle rozgrywające się wątki pokazują z różnych punktów widzenia problem walki z narkomanią. Meksykańscy policjanci, Javier Rodriguez i Manolo Sanchez, mają odszukać płatnego zabójcę pracującego dla kartelu narkotykowego z Tijuany. Tymczasem w San Diego w USA policjanci z agencji do walki z narkotykami aresztują niejakiego Eduardo Ruiza, również należącego do kartelu z Tijuany. Sędzia Sądu Najwyższego Ohio, Robert Wakefield, zostaje wyznaczony do walki ze zorganizowanym przemysłem narkotykowym.

Sobota, TVN, 20:00, Idealny facet dla mojej dziewczyny, komedia

Czołowa polska feministka, Klaudia Rojek, jest szefową Akademii Feministycznej "Wolna Polka". Szkoła ma problemy finansowe. Aby je rozwiązać, Klaudia planuje produkcję feministycznego filmu porno. W roli głównej planuje obsadzić instruktorkę sztuk walki, Lunę. Ekranowym partnerem dziewczyny zostaje kompozytor Kostek. Mężczyzna zakochuje się w Lunie od pierwszego wejrzenia. Jednak Lunę i Kostka dzieli bardzo wiele, a Klara nie zamierza zaakceptować ich związku.

Sobota, TVN, 22:40, Ogłaszam was Chuckiem i Larrym, komedia

Dwaj nowojorscy strażacy Chuck i Larry są serdecznymi przyjaciółmi. Larry kiedyś uratował życie Chuckowi, a teraz Chuck ma okazję, by mu się odwdzięczyć. Z powodu skomplikowanych procedur Larry nie może zapisać polisy ubezpieczeniowej dzieciom, może natomiast to zrobić na rzecz partnera życiowego. Aby zabezpieczyć dzieci Larry'ego, mężczyźni postanawiają zawrzeć fikcyjny związek małżeński. Kłopoty zaczynają się, gdy urzędnicy ubezpieczeniowi sprawdzają, jak się małżeństwu wiedzie. Mężczyźni muszą udowodnić im, że nie są oszustami.

Sobota, Polsat, 16:00, Epoka lodowcowa, komedia animowana

20 tysięcy lat temu rozpoczęła się epoka lodowcowa. Zwierzęta migrują w cieplejsze rejony globu. Leniwiec Sid, towarzyski gaduła, przesypia jednak termin wymarszu. Wdaje się też w awanturę z nosorożcami, cudem unikając śmierci. Z opresji ratuje go samotnik, mamut Manny. Leniwiec zdaje sobie sprawę, że nie przetrwa bez silnego kompana. Manny niechętnie zgadza się na wspólną wędrówkę. Wkrótce obaj znajdują zagubione ludzkie niemowlę. Postanawiają odnieść je do osady ludzi. Nie będzie to łatwe zadanie, bo na malca poluje tygrys, Diego.

Sobota, Polsat, 21:30, American Pie, komedia

Czterech młodych chłopców  Jim, Kevin, Finch i Oz postanawia przed pójściem do college'u zdobyć pierwsze doświadczenia seksualne. Nie pozostało im już jednak wiele czasu na realizację tego zamierzenia. Ostatnią szansą ma być bal z okazji zakończenia szkoły. Zniecierpliwieni licealiści przekonują się, że droga do świata seksu pełna jest komplikacji, pułapek, a także upokorzeń. Ale największym niebezpieczeństwem okazuje się nieodwzajemniona miłość.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (14)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 12:03:37

Godne obejrzenia z tych filmów są jedynie "Jak rozpętałem II wojnę światową" i "Wesele".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 10:16:15

Czyli właściwie nie ma czego oglądać jak zwykle. A była może któraś z was w kinie na "Sali samobójców" i poleca? Bo ja bym z chęcią poszła (główny bohater mr... :D) ale nie wiem czy warto

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 11:00:36

warto! ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 11:50:51

Zdecydowane warto, bylam wczoraj i po seansie dlugo rozmyslalam... Jeden z lepszych filmow polskich!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 13:19:45

to pójdę, już same zwiastuny mnie zachęciły, ale skoro do tego polecacie to nie ma bata - idę :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 00:42:35

Zdecydowanie nie polecam Idealny Facet Dla Mojej Dziewczyny. Pusty śmiech . Idiotyzm, nudny, denny, beznadziejny. Byłam w kinie, wiem co mówię.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-05 00:57:09

podbijam, też byłam i beznadzieja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz