Co dziś warto zobaczyć w telewizji?

29 Czerwca 2010

Co obejrzeć dziś w TV? Wybierz film dla siebie! Oto papilotowy przegląd programów telewizyjnych najpopularniejszych stacji.

Co dziś warto zobaczyć w telewizji?
> -->

Przed Wami subiektywny przegląd programu telewizyjnego! Codziennie znajdziesz w nim najciekawsze telewizyjne propozycje na wieczór i nie tylko!

Wtorek, 29 czerwca

Kino Polska TV, 12:15, Pestka

Film obyczajowy

Czterdziestoletnia Agata (Krystyna Janda), dziennikarka radiowa i poetka, nie potrafi ułożyć sobie życia. Mimo wielu romansów nie zdecydowała się na założenie rodziny. Na ślubie przyjaciółki poznaje dobrze sytuowanego architekta. Borys (Daniel Olbrychski) jest religijnym, odpowiedzialnym i wiernym żonie Teresie (Anna Dymna) mężczyzną. Jednak między nim a Agatą rodzi się spontaniczna miłość. Romans obojgu dramatycznie komplikuje życie. W końcu Borys decyduje się porzucić rodzinę dla kochanki. Jednak Agata, dla której najważniejsze jest uczucie, nie chce rozbijać małżeństwa swojego ukochanego. Decyduje się odejść od niego... Film jest debiutem reżyserskim Krystyny Jandy i otrzymał w tej kategorii nagrodę na festiwalu w Gdyni. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Anki Kowalskiej "Pestka".

Polsat, 20:0, Patrol bezpieczeństwa

Film akcji/komedia

Hank Rafferty zostaje oskarżony o pobicie czarnoskórego kolegi i wyrzucony z pracy w policji. Okazuje się jednak, że pobicie nie miało miejsca, a Rafferty'ego oskarżono niesłusznie. Aby wyjaśnić całą sytuację, Hank wraz z rzekomą ofiarą musi stawić czoła niebezpiecznym przestępcom.

TVP 2, 20:50, Yamakasi 2: Synowie wiatru

Film sensacyjny

Francuz Léo (Laurent Piemontesi ) i jego przyjaciele przyjeżdżają do Bangkoku. Młodzi mężczyźni określani mianem yamakasi zamierzają otworzyć tu szkołę parkouru. Podczas jednego z treningów zostają zaatakowani przez Hieny - młodych Chińczyków będących na usługach jakuzy, którzy również specjalizują się w miejskich akrobacjach. Grupie przewodzą Kien (Châu Belle Dinh) oraz jego piękna siostra Tsu (Elodie Yung), która wpada w oko Loganowi (Charles Perriere). Odtąd Francuz zostaje aniołem stróżem dziewczyny. Na zlecenie Japończyka Kitano (Santi Sudaros), który chce wkraść się w łaski japońskiej mafii, Hieny okradają jego teścia, szefa triady Wonga (Burt Kwouk). Mają też porwać ukochanego syna chińskiego mafiosa i wydać go w ręce jakuzy. Jednak Tsu targana wyrzutami sumienia wyjawia Wongowi plan uprowadzenia chłopca. Dowiadują się o tym także yamakasi, którzy postanawiają pokrzyżować plany Kitana. Nie jest to łatwe, gdyż ambitny Japończyk nie cofnie się przed niczym, byle tylko osiągnąć swój cel. Film nawiązuje do obrazu "Yamakasi: Współcześni samurajowie" w reżyserii Ariela Zeitoun. 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-29 14:34:03

"Patrol bezpieczeństwa"? A nie czasami "Parasol bezpieczeństwa" !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1