Co dziś warto zobaczyć w telewizji?

18 Czerwca 2010

Żałujesz, że nie będziesz mogła śledzić dalszych losów serialowych postaci? Nic straconego! Przed wami subiektywny przegląd telewizyjnych propozycji filmowych.

Co dziś warto zobaczyć w telewizji?
>

Przed wami subiektywny przegląd programu telewizyjnego! Codziennie znajdziesz w nim najciekawsze telewizyjne propozycje na wieczór i nie tylko!

Piątek, 18 czerwca

Papilot poleca! Przedwojenna komedia z Adolfem Dymszą w roli głównej!

Kino Polska TV, 11:10, Dodek na froncie

Komedia

I wojna światowa. W opuszczonej chacie Dodek Wędzonka (Adolf Dymsza) przykrywa się płaszczem rosyjskiego oficera. W ten sposób trafia do rosyjskiej armii i jako Rosjanin kwateruje w polskim dworze.

Kino Polska TV, 15:20, Bokser

Film obyczajowy

Błyskawiczne sukcesy w meczach prowincjonalnych windują Tolka Szczepaniaka (Daniel Olbrychski) na czołową  pozycję wśród młodych bokserów. Seria efektownych zwycięstw zapewnia mu wkrótce miejsce w obozie szkoleniowym kadry narodowej. Jednak Szczepaniak, małomiasteczkowy zabijaka, nie toleruje rygorów, jakim musi poddać się zawodnik. Rywalizuje ze starszym od siebie, świetnym bokserem Walczakiem (Leszek Drogosz). Tym samym doprowadza do awantury, której omal nie przypłaca wykluczeniem z kadry. Zostaje, a nawet zdobywa upragnione mistrzostwo Polski. Po sukcesie upija się  i zaczyna rozmyślać nad bezsensem swojej popularności. Złość wyładowuje w brutalnej bójce, za którą trafia do więzienia. Zapada wyrok, a wraz z nim dożywotnia dyskwalifikacja z kadry. W więzieniu Szczepaniak nie przestaje jednak trenować. Gdy wychodzi na wolność, doświadczony opiekun bokserów, trener Zgoda (Tadeusz Kalinowski), pomaga mu wrócić na ring. Zbliżają się igrzyska olimpijskie. Szczepaniak jest znakomity, w kontrolnym meczu pokonuje Walczaka. Pojawia się problem, kto ma reprezentować Polskę  na największych zawodach sportowych.

Polsat, 20:00, Małolaty u taty

Komedia

Charlie Hinton (Eddie Murphy) wraz ze swoim przyjacielem (Jeff Garlin) tracą swoje posady. Są zmuszeni zrezygnować z posyłania dzieci do prestiżowego przedszkola Chapman Academy. Charlie postanawia więc sam założyć nowatorskie przedszkole z niekonwencjonalnymi metodami wychowania dzieci.

Papilot poleca! Kinowy klasyk z USA!

TVN 7, 20:05, Bonnie i Clyde

Dramat/kryminał

Klasyka filmu gangsterskiego. USA, 1931, czasy "wielkiego kryzysu". Clyde właśnie wyszedł z więzienia, Bonnie pracuje jako kelnerka. Kiedy Clyde usiłuje ukraść auto jej matki, wpadają na siebie po raz pierwszy. I od razu wyruszając razem w świat. Na początku nie znają ani swoich imion ani nawet celu podróży. Kiedy trafiają na starą farmę, w jednej chwili wszystko ulega zmianie.  „Jestem Clyde Barrow, a to Bonnie Parker. Napadamy na banki" – tak Clyde przedstawia ich nieznajomemu farmerowi. Zaczynają rabować banki i napadać na sklepy. Kradną i zabijają, ale oszczędzają biednych i słabych. To walka o niezależność z systemem i ludźmi, którzy za nim stoją. Parker i Barrow to postaci autentyczne - słynni w Ameryce lat 30. złodzieje, których działalność szczegółowo opisywała prasa czyniąc ich bohaterami masowej wyobraźni. Na dużym ekranie losy pary legendarnych przestępców pokazane są od początku, od pierwszej chwili ich znajomości, aż do końca, kiedy wpadną w śmiertelną zasadzkę zdradzeni przez przyjaciół.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-18 16:21:57

Jakoś nic mnie tu nie zachęciło do obejrzenia czegoś .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-18 12:04:19

A gdzie szeregowiec Rayan? Papilot, słabo.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-18 11:01:24

nic nie ma ciekawego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1