Co dziś warto zobaczyć w telewizji?

17 Czerwca 2010

Żałujesz, że nie będziesz mogła śledzić dalszych losów serialowych postaci? Nic straconego! Przed wami subiektywny przegląd telewizyjnych propozycji filmowych. Oto nasze typy na dziś!

Co dziś warto zobaczyć w telewizji?
> -->

Czwartek, 17 czerwca

Kino Polska TV, 11:40, Kalosze szczęścia

Komedia

Starsze panie, wróżki Terencja (Maria Gella) i Felicja (Teofila Koronkiewicz) postanawiają podarować komuś Kalosze szczęścia. Dzięki tym butom można dowolnie przenosić się w czasie i przestrzeni. Jako pierwszy korzysta z nich znany malarz Kokowski (Bronisław Dardziński). Kalosze przenoszą go do Paryża, do domu publicznego, w którym kiedyś bywał. Ta niezwykła podróż wcale nie uszczęśliwiła artysty. Wróżki postanawiają więc ofiarować Kalosze komuś naprawdę nieszczęśliwemu. Zbiegiem okoliczności buty trafiają do erotomana i przenoszą go do klasztoru. Przypadkowym posiadaczem kaloszy staje się też aktor grający Kościuszkę (Stanisław Gronkowski). Jest to jedyny film z dialogami Sławomira Mrożka.

Kino Polska TV, 15:05, Wniebowzięci

Komedia

Dwaj dojrzali mężczyźni, Arkaszka (Zdzisław Maklakiewicz) i Lutek (Jan Himilsbach), którym w życiu nie wiodło się najlepiej, pewnego dnia otrzymują od losu szansę. Wygrywają dużą sumę w lotka. Za otrzymane pieniądze postanawiają po raz pierwszy w życiu polecieć samolotem. Po pierwszej próbie podniebnej podróży resztę gotówki bez żalu przeznaczają na kolejne samolotowe wycieczki... Niewątpliwym walorem filmu jest udział słynnego filmowego duetu: Maklakiewicza i Himilsbacha.

Polsat, 20:00, La Bamba

Film obyczajowy

Siedemnastoletni Ritchie Valens (Lou Diamond Phillips), utalentowany muzyk, rozpoczyna oszałamiającą karierę. Nie trwa ona jednak długo, ponieważ chłopak ginie w katastrofie lotniczej. Film jest oparty na faktach.

Papilot poleca! Sensacyjny przebój kinowy pełen historycznych wątków!

TVN, 20:50, Enigma

Film sensacyjny 

Marzec 1943 r. USA dostarcza drogą morską uzbrojenie dla Anglików, którzy walczą z hitlerowskimi Niemcami. W wodach Atlantyku czają się jednak niemieckie U-booty, zagrażające statkom i ich załogom. Brytyjskie dowództwo postanawia zlokalizować podwodne okręty wroga, by uniknąć storpedowania okrętów. W tym celu prowadzi nasłuch radiowy, przechwytujący depesze z hitlerowskich jednostek i przekazujący je do centrum łamania szyfrów w Bletchley Park. Po pewnym czasie Niemcy zmieniają system szyfrów. Nakaz złamania nowego kodu maszyny szyfrującej, Enigmy, otrzymuje matematyk Thomas Jericho (Dougray Scott). Ten musi jednak rozwiązać jeszcze jedną zagadkę - odnaleźć swoją narzeczoną Claire (Saffron Burrows), która zaginęła w niejasnych okolicznościach. W poszukiwaniach pomaga mu przyjaciółka dziewczyny, uzdolniona matematyczka Hester Wallace (Kate Winslet). Tom podejrzewa, że zniknięcie Claire wiąże się z jego nowym zadaniem. Tymczasem okazuje się, że w zespole kryptologów znajduje się niemiecki szpieg. Ambasador Polski w Londynie nie pojawił się na premierze filmu ze względu na pominięcie w fabule udziału Polaków w rozszyfrowaniu Enigmy i uczynieniem jedynego polskiego bohatera zdrajcą. W rzeczywistości jeszcze przed wybuchem wojny polscy matematycy rozpracowali niemiecką maszynę i przekazali wyniki swoich badań sojusznikom z Francji i Wielkiej Brytanii.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 16:35:13

Ejj a czemu ogolnie to Majki juz nie ma TV co ?? Powie mi ktos ???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 19:37:57

bo są wakacje i już nie lecą seriale ;) , ale nie martw się, majka bedzie od września ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 21:17:04

taa... zapomnialam xD ja juz mam wakacje od matury :P a gdzie mozna obejrzec jakies darmowe odcinki Majki ? bo wlasnie chyba ze dwoch ostatnich nie ogladalam :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 13:20:13

Zawsze, gdy czytam o tym polskim wątku w Enigmie, to szlag mnie trafia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 09:49:51

nie jebnął wam się 1 tytuł?? Wallander bracia na polsacie i na tvp2 a zupełnie inny film??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 07:06:45

wow ! nie ma nic z HBO ! brawo ! teraz jest jakieś Kino Polska TV . XD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 06:19:30

Papilot schodzi na psy! Od pewnego czasu zauwazyłam że daje coraz gorsze artykuły, jeśli to tak mozna nazwać. Ni epokazuje się nic ambitnego na tej stronie, nawet artykuły o modzie są kijowe.... Chyba sobie odpuszczę ta stronę skoro ona niee oferuje nic lepszego niż jakieś nędzne kopie artykulów z innych stron internetowych....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-17 01:51:31

psy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1