Aokigahara - japoński las samobójców

07 Sierpnia 2015

W tej niezwykle gęstej, ciemnej i przerażająco cichej puszczy u podnóża góry Fudżi każdego roku kończy życie blisko stu Japończyków. Co sprawia, że las Aokigahara tak mocno przyciąga samobójców?

forest

Kilka zakątków na świecie cieszy się ponurą sławą miejsc chętnie wybieranych przez osoby planujące rozstać się z życiem. Najsłynniejszym z nich jest most Golden Gate w San Francisco, z którego – od czasu otwarcia w 1937 r. – skoczyło blisko 1,5 tysiąca samobójców. Zdecydowana większość nie przeżyła upadku z wysokości 75 metrów.

W Wielkiej Brytanii desperaci wybiegają najczęściej klifowe urwisko Beachy Head oraz… stacje londyńskiego metra. Szacuje się, że pod nadjeżdżającą kolejkę każdego roku rzuca się kilkadziesiąt osób.

Samobójcy często skaczą również ze słynnej Wieży Eiffla, Kanału Korynckiego w Grecji, chińskiego mostu Nanjing Yangtze czy niemieckiego Grosshesseloher Isarbrücke, gdzie zginęło dotąd blisko 300 osób.

Jednak żadne z tych miejsc nie jest równie przerażające co Aokigahara, nieprzypadkowo nazywany lasem samobójców.

Morze drzew

Japończycy od wieków określają ten zakątek mianem „morza drzew”, ponieważ Aokigahara to niezwykle gęsty las, gdzie nawet w słoneczny dzień panuje nieprzenikniony mrok i cisza, ponieważ nie dociera tu nawet najmniejszy podmuch wiatru. Puszcza porasta zastygłą lawę, stąd ogromna ilość skał, rozpadlin i jaskiń. Telefony komórkowe tracą tutaj zasięg i nawet kompasy mają problem ze zlokalizowaniem właściwego kierunku.

W lesie rzadko pojawiają się turyści obawiający się nie tylko zgubienia drogi, ale przede wszystkim natknięcia się na… ludzkie szczątki. Bywalcy Aokigahary opowiadają bowiem straszne historie o rozkładających się ciałach, kościach, czaszkach czy pozostałościach ubrań, które można znaleźć wśród gęstwiny drzew. O ludzkich tragediach świadczą wyblakłe listy pożegnalne, zdjęcia przybite do drzew i pętle zwisające z gałęzi.

Puszcza u podnóża góry Fudżi co roku przyciąga rzesze Japończyków, którzy podejmują dramatyczną decyzję o odebraniu sobie życia. Choć miejscowe władze przestały publikować oficjalne dane na temat liczby samobójstw dokonywanych w Aokigaharze, jest niemal pewne, że każdego roku przekracza ona setkę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Maja
(Ocena: 5)
2015-08-08 13:17:29

re: Aokigahara - japoński las samobójców

Interesujący artykuł!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-08 12:31:00

re: Aokigahara - japoński las samobójców

Wyspa Fidżi a góra Fuji czyli po spolszczeniu Fudżi.. nauczcie sie czytac!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-07 10:44:20

re: Aokigahara - japoński las samobójców

Aokigahara od lat jest znany ze swojej ponurej historii, KOKIA nagrała tam klip (kokia- tenshi)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-08-07 08:47:10

re: Aokigahara - japoński las samobójców

Fidżi to wyspa. Góra nazywa się Fuji... Przy tak elementarnym błędzie w nagłówku zakładam, że artykuł pełen jest niezweryfikowanych, wyssanych z palca informacji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-07 08:21:22

re: Aokigahara - japoński las samobójców

A jakieś wycieczki są tam organizowane? Nie zdziwiłabym się :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1