10 kobiecych filmów, które warto obejrzeć w długi, letni wieczór

Spędzasz wakacje w domu? Albo szukasz rozrywki na letni wieczór? Wybrałyśmy dla ciebie babskie filmy, które musisz obejrzeć.
10 kobiecych filmów, które warto obejrzeć w długi, letni wieczór
19.07.2015

Nieważne, gdzie jesteś: u siebie, na działce czy w domku nad jeziorem – dobry film to świetny pomysł na spędzenie przyjemnego wieczoru. Możesz obejrzeć go sama. Albo z koleżankami. Z siostrą. Mamą. Kuzynką. Przyszykuj ciasto z owocami lub lody, lemoniadę i zapas chusteczek higienicznych – będzie się z czego pośmiać i czym wzruszyć. Oto filmy inne niż „Dziennik Bridget Jones” czy „Seks w wielkim mieście”, bo te pewnie doskonale znasz. Miłego seansu!

„Godziny” (2002)

Utytułowany amerykański pisarz Michael Cunningham za wydaną w 1998 roku powieść „Godziny” otrzymał nagrodę Pulitzera. W 2002 roku ją zekranizowano, a w głównych rolach obsadzono Meryl Streep, Nicole Kidman i Julianne Moore (na ekranie również Ed Harris i Claire Danes). To rozgrywająca się na różnych płaszczyznach czasowych historia trzech kobiet, które muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie. Jedna z internautek w portalu filmweb.pl ocenia: „Nie oglądałam nigdy filmu lepszego od Godzin. Jest to dla mnie absolutny fenomen, arcydzieło, na którego temat od dobrych kilku lat się wypowiadam niezmiennie, który muszę obejrzeć co kilka miesięcy, znam na pamięć każdy dialog, a wciąż niemal w paraliżu przeżywam niektóre sceny”.

„Pamiętnik” (2004)

Dla wielu kobiet to kultowa pozycja będąca ekranizacją bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Prawdziwy wyciskacz łez. Film opowiada historię pewnej miłości, która rozkwitła na początku lat 40. Duke odczytuje ją dojrzałej kobiecie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Bogata dziewczyna – Allie (w tej roli Rachel McAdams) przyjeżdża na wakacje do niewielkiego miasteczka w Karolinie Północnej, gdzie poznaje ubogiego chłopaka Noah (Ryan Gosling). To opowieść o ich spotkaniu, wspólnych wakacjach, miłości i rozstaniu. Gdy po latach znowu się spotkają, ich namiętność ponownie wybuchnie, ale czy będzie im przeznaczone być razem?

 

oglądanie filmów

„Co się wydarzyło w Madison County” (1995)

Chyba każda kobieta ryczy na tym filmie jak bóbr… Ale trudno się dziwić, skoro jego reżyserem jest Clint Eastwood, który zresztą wystąpił na ekranie obok Meryl Streep. Fotograf przybywa do hrabstwa Madison, by zrobić zdjęcia krytych mostów. Poznaje gospodynię domową, której rodzina wyjechała na festyn i nawiązuje z nią romans. Co z tego wyniknie? Pozornie nieskomplikowana fabuła skłania widza do wielu pytań o uczciwość, szczęście i życiowe wybory. „Jeden z najpiękniejszych filmów o uczuciach, wrażliwości, miłości i przeznaczeniu” – to jedna z recenzji.

wybrała EPN

Opisy filmów pochodzą z serwisu filmweb.pl

oglądanie filmów

„Magic Mike” (2012)

Zwykle to kobiety rozbierają się na ekranie. Najwyższy czas, by trochę ciała pokazali również panowie. Robią to – i to jak! – w przebojowym filmie „Magic Mike” w reżyserii Stevena Soderbergha („Erin Brockovich”, seria „Ocean”). „Magic Mike” opowiada o młodych facetach, dla których jedynym sposobem na sowity zarobek w czasach kryzysu jest rozbieranie się przed damską publicznością. Na ekranie Channing Tatum i kapitalny Matthew McConaughey. Warto obejrzeć, zanim ruszysz do kina na drugą część filmu – „Magic Mike XXL”. Niech za rekomendację wystarczy ci fakt, że Channing Tatum, zanim został wziętym aktorem, dorabiał sobie jako tancerz erotyczny.

„Niewierna” (2002)

Temat zdrady małżeńskiej był przerabiany wielokrotnie, ale ten film ma coś w sobie. Edward i Connie Sumnerowie są małżeństwem w średnim wieku, które wiedzie dostatnie i wydawałoby się szczęśliwe życie. Jednak pewnego dnia w artystycznej dzielnicy Soho Connie poznaje młodego i przystojnego Francuza, z którym nawiązuje namiętny romans. Gdy mąż odkrywa prawdę, postanawia stawić czoła rywalowi. Ozdobą filmu jest Diane Lane, a na ekranie zobaczymy także Richarda Gere’a i Oliviera Martineza. „Bardzo dobry film, ciekawa historia. Nie chciałbym nigdy mieć takiego problemu…” – ocenia jeden z użytkowników filmwebu.

oglądanie filmów

„Czekolada” (2000)

Film tak słodki, że aż się miło robi – zwłaszcza że w rolach głównych Juliette Binoche i Johnny Depp, a także znana z „Matriksa” Carrie-Anne Moss oraz Judi Dench. Rok 1960. Vianne Rocher z córką przenoszą się do małego miasteczka we Francji, gdzie otwierają sklep z czekoladą. Burmistrz miasta nie może pogodzić się z pozycją przybyszki i robi wszystko, aby jej zaszkodzić, ale jej ciepła osobowość i umiejętność zarządzania sklepem sprawiają, że Vianne zyskuje przychylność mieszkańców. Wiele się zmienia, kiedy grupa żeglarzy pod wodzą Roux zatrzymuje się w mieście.

„Kobiety na skraju załamania nerwowego” (1988)

Oto wyjątkowy film w dorobku Pedro Almodóvara, który choć wyreżyserowany w 1988 roku, wciąż robi wrażenie. Pepa po odejściu męża próbuje ułożyć sobie życie od nowa. Gdy nic z tego nie wychodzi, sporządza zabójcze gazpacho. To film opowiadający o problemach kobiet w konwencji opery mydlanej. Wzruszające i zabawne kino, które zdobyło nominacje do Oscara, nagrody BAFTA i Złotego Globu za najlepszy film nieanglojęzyczny. Ciekawostka: na ekranie zobaczymy młodziutkiego Antonio Banderasa – i choćby z tego powodu warto obejrzeć ten film.

oglądanie filmów

„Brzydka prawda” (2009)

Gdy Katherine Heigl i Gerard Butler spotykają się na planie, musi wyniknąć z tego coś nietuzinkowego. Stojąca przed romantycznymi wyzwaniami producentka porannego programu zostaje wplątana przez swojego szowinistycznego korespondenta w serię oburzających eksperymentów. Mężczyzna chce udowodnić swoje teorie na temat związków i pomóc jej odnaleźć miłość. Jego błyskotliwe sztuczki prowadzą jednak do nieoczekiwanych efektów. „Nie wiedziałam, że Gerard Butler tak fajnie tańczy! Uwielbiam, gdy facet tak prowadzi, hmmm, a Heigl jak zwykle szalona. Całkiem fajny film, na leniwe popołudnie jak najbardziej” – ocenia jedna z internautek. Będzie się z czego pośmiać.

„Melancholia” (2011)

To nie jest lekki film, ale warto go obejrzeć, szczególnie jeśli znudziły ci się proste fabularnie i głupiutkie komedie romantyczne. Do napisania scenariusza i reżyserię zabrał się ekscentryczny Lars von Trier – jego „Melancholia” to obraz dziwny, ale wart uwagi. Głównymi bohaterkami filmu są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza z nich (Dunst) właśnie wychodzi za mąż. Pogrążona w depresji kobieta nie jest jednak w stanie sprostać obowiązkom panny młodej. Tymczasem w kierunku Ziemi zmierza planeta Melancholia, co grozi zniszczeniem całej ludzkości.

oglądanie filmów

„Moje wielkie greckie wesele” (2002)

Uśmiejesz się po pachy. To film przede wszystkim o miłości, ale gdy w grę wchodzi akceptacja ze strony krewnych, którzy są Grekami, nic nie jest proste… Trzydziestoletnia Toula wreszcie się zakochuje. On jest Amerykaninem, a ona pochodzi z konserwatywnej greckiej rodziny. Czy wybranek serca Touli zostanie zaakceptowany przez jej zwariowanych bliskich? Jedna z czytelniczek portalu filmweb.pl pisze, że „Moje wielkie greckie wesele” to najzabawniejsza komedia romantyczna, jaką widziała w życiu. „Doskonała rozrywka na wysokim poziomie” – ocenia internautka.

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 4.29 / 5
Edi (Ocena: 5) 25.03.2018 20:48
Piękny film :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 20.07.2015 16:25
Kopiuj wklej. Czesc filmow widzialam i nawet dokladnie pamietalam te opisy z filmwebu. Caly artykul powinien byc w " " :|
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 19.07.2015 09:30
Nazwanie TYCH filmów kobiecymi to duże nieporozumienie w moim odczuciu. Wybór całkiem niezły, ale szkoda że opisy wklejona z filmwebu...tak ciężko opisać film, który sie samemu wybrało własnymi słowami?
zobacz odpowiedzi (5)
kasia (Ocena: 5) 19.07.2015 07:24
Co to za rasa psa na zdjęciu?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2015 02:08
tylko nie komedie romatyczne :/
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie