ARTYSTA-WARIAT: Pakuje ludzi w folię spożywczą i fotografuje ich, gdy prawie się duszą!

30 Czerwca 2016

Dalibyście się namówić na udział w takiej sesji?

Harukiho Kawaguchi

Japończycy są bardzo kreatywnym narodem i lubią zaskakiwać, zwłaszcza w dziedzinie sztuki i nowinek kosmetycznych. Spośród nich na uwagę zasługuje niewątpliwie fotograf - Harukiho Kawaguchi, który zasłynął z nietypowych fotografii. Mężczyzna tworzy pod pseudonimem Photographer Hal, a do swoich sesji wybiera zakochane pary, które werbuje z ulicznych tłumów, barów czy sklepów. Nie wszyscy zgadzają się jednak na wzięcie udziału w jego kontrowersyjnym przedsięwzięciu…

Pochodzący z Tokio Photographer Hal robi zdjęcia ludziom owiniętym workiem próżniowym bez dostępu do powietrza. Na zrobienie sesji ma zaledwie 10 sekund – po tym czasie modelom kończy się tlen. `Chcę zawładnąć miłością, jaką jest w istocie, a wanna to idealny pojazd do ujęcia rzeczywistości na moich zdjęciach. Głównym tematem ludzkości jest miłość, a ja Photographer Hal przemieniam ten majestatyczny temat` - można przeczytać na jego stronie. To tylko niewinny, artystyczny przejaw natchnienia czy raczej objaw dziwactwa, które często staje się udziałem wybitnych artystów?

Fotografie Kawaguchi przypominają rzeźby ludzi, którzy znieruchomieli pod wpływem silnej emocji, co obrazują ich ciała w ruchu i wykrzywione twarze. Na niektórych z nich ewidentnie widać strach, ale to chyba nic dziwnego, zważywszy na to, że modele są odcięci od powietrza.

Photographer Hal zachęca ludzi do wzięcia udziału w sesji, pokazując im niektóre ze swoich fotografii. Wszystko wskazuje na to, że ma chętnych. A Wy zgodzilibyście się zapozować w podobnej sesji?

Zobacz także: Najbardziej zagadkowy kolor świata. Jak go nazwiesz?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-30 16:25:26

Stare.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-06-30 11:05:28

eee co?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1