EXCLUSIVE: „Dietą roślinną prawie wykończyłam mojego synka...”

16 Lipca 2016

Ewelina ujawnia, jak wygląda wychowanie małego weganina i dlaczego to nie jest rozsądny wybór.

wegańskie dziecko

W większości krajów Zachodu dieta wegańska jest uznawana za zdrową i polecana jest także dla dzieci. W Polsce pozytywną opinię uzyskał jedynie wegetarianizm, czyli żywienie bezmięsne, ale z produktami pochodzenia zwierzęcego, takimi jak mleko czy jajka. Co oczywiście nie oznacza, że wegańskich rodziców i ich pociech w naszym kraju nie ma. Są i jest ich z roku na rok coraz więcej. Niektórzy jednak rezygnują i wracają do tradycyjnego żywienia. Dlaczego?

Ewelina jest mamą 5-letniego syna, który przez większą część życia nie spożywał mięsa, ani innych produktów pochodzących od zwierząt. Był małym weganinem. Podobnie jak jego rodzice, którzy na dietę roślinną przeszli kilka lat przed jego narodzinami. Dziś kobieta przyznaje, że był to błąd, a zdrowy styl życia przypominał funkcjonowanie w sekcie. Nie było miejsca na fakty, ale wyłącznie przekonania. Do czasu, kiedy chłopiec przestał się prawidłowo rozwijać.

W rozmowie z nami zdradza, jak wygląda wychowanie małego weganina i dlaczego jej zdaniem nie jest to rozsądny wybór.

Zobacz również: LIST: „Przeszłam na weganizm. Ludzie przestali mnie lubić! Jest coraz gorzej...”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (18)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-18 20:18:25

Marna prowokacja. Weganie, którzy stosują tę dietę ze względów etycznych i zdrowotnych, zwłaszcza z dość długim stażem praktycznie we wszystkich przypadkach posiadają ogromną wiedzę na temat tego stylu żywienia- włączając to wszystkie suplementy z fikuśnymi nazwami oraz przygotowanie do wychowania dziecka, jeśli takie mają mieć. Jeśli ta kobieta sama uważała, że weganizm był dla niej jak bóg czy sekta to zapewne znaczy, że miała na tym punkcie świra i dokładnie sprawdzała co i jak je. Mąż również. A "śladowe ilości" nie są informacją dla wegan, tylko dla alergików. Produkt ze "śladowymi ilościami" mleka czy jajek uznawany jest za wegański. Ktoś w redakcji się przygotował przed napisaniem tego artykułu, ale nie do końca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 08:52:50

Moje skromne zdanie - wegetarianizm jest ok. Weganizm? Chyba już niekoniecznie. Nie mam nic przeciwko takim dietom, ale absolutnie nie zgodziłabym się na weganizm u dziecka! Zaczekałabym z tym, aż skończy się rozwijać i samo podejmie decyzję.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nowoczesna
(Ocena: 5)
2016-07-16 20:34:06

Większość osób tu komentujących odnosi się z niechęcią do wegan, ta nienawiść wynika z niewiedzy. Weganizm dla dziecka to może zbyt drastyczna dieta, chociaż zdarza się że dzieci wegan są okazami zdrowia. Natomiast wegetarianizm jest optymalny, zastąpienie mięsa rybami czy owocami morza jest dużo zdrowsze. Niektórzy miłośnicy mięsa chyba nie przyjmują do wiadomości że zwierzęta hodowlane są karmione antybiotykami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-17 00:07:50

A ryby pełne są metali ciężkich, z deszczu pod rynnę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-18 20:57:09

"zastąpienie mięsa rybami czy owocami morza jest dużo zdrowsze". Prawdziwi wegetarianie nie jedzą ryb, bo tak się składa, że to też jest mięso (ryby nie rosną na drzewach).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 14:39:51

idioci owinni wa od razu zabrac dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 13:34:49

weganin będzie zdrowy jeśli będzie brał suple. trudno jednak nazwać dietę zdrową, skoro nie dostarcza ona wszystkiego i trzeba ją suplementować. uważam, że dziecku powinno się dać wybór co chce jeść (spośród produktów jadalnych i powszechnie uznanych za zdrowe - mięso i nabiał dobrej jakości należą do takich produktów). to jest ODRĘBNY człowiek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 12:11:27

I to potwierdza, że najwyższy czas wpisać weganizm na listę chorób.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 08:52:22

A moja siostra chciała żeby jej synek też był "wege" ale młody był kiedyś u mnie i mojego męża na grillu i chciał spróbować więc mu dałam do spróbowania kiełbaski, kurczaka i teraz ... ciągle krzyczy że chce mięsko ;) Niech dziecko ma wybór co chce jeść ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 11:37:36

Anonimie z 11:12 Twoja wypowiedź jest poniżej poziomu. Jeżeli rodzina je jakiś posiłek, kilka osób i jedzą jakąś potrawę to dziecko nie zrozumie " nie jedz, bo Ci mama nie pozwala", albo " nie jedz, to nie dla dzieci". Tyle dzieci je mięso i jest zdrowe. Porównujesz zjedzenie mięsa to ochrzczenia dziecka czy jedzenia trutki, ty jesteś chora i masz tępy ryj. Jeśli nie ma medycznych przeciwskazań tylko to fanaberie eko mamusi to dlaczego dziecko ma nie zjeśc, w żłobku/przedszkolu też może " złapac" szyneczkę na kanapce koleżanki i co pobijesz je ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marilyn666
(Ocena: 5)
2016-07-16 16:24:50

dieta wegańska

Zgadzam się z tym komentrzem, jedynymi osobami które powinny decydować o dziecku są RODZICE, a nie dziecko czy rodzina. Dziecko nie ma pojęcia co dla niego zdrowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 16:38:37

Rodzice, często też nie wiedzą co jest zdrowe dla dziecka. Już byli tacy co leczyli dziecko "głodówką" albo karmili tylko tym co spadło z drzewa, bo jak się zerwie to cierpi. Od mięsa nikt nie umarł, od głupoty juz tak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 18:54:38

Rodzice mają prawo zabronić dziecku jedynie spożywania używek. Każdy jest wolnym człowiekiem i może spróbować co mu sie podoba. (Zaznaczam jeszcze raz, oczywiście poza używkami).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dpblogpl
(Ocena: 5)
2016-07-16 08:32:16

Ten artykuł uważam za zwykłą prowokację. Znam kilka wege dzieci i są zdrowe w 100 być może rodzice jednak mało wiedzieli na temat weganizmu, bo inaczej tego nie mogę wytłumaczyć ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-16 10:43:55

Aha czyli jeśli jest inaczej niż w przypadku kilku dzieci które znasz to już na pewno prowokacja...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 07:24:32

ja nie jestem ani wegetarianką, ani weganką, ale znam dziewczynę, która jest weganką i jej syn też. nie zauważyłam by temu chłopcu coś brakowało :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz