Restauracja Focaccia w Warszawie prezentuje jesienny 
festiwal smaków z gęsiną!

To prawdziwa uczta dla podniebienia, której nie można przegapić!
Restauracja Focaccia w Warszawie prezentuje jesienny 
festiwal smaków z gęsiną!
Fot.focaccia.pl
10.11.2023

Restauracja Focaccia, znana ze swojego wyjątkowego podejścia do kulinarnej sztuki,
z dumą ogłasza wprowadzenie jesiennego menu opartego na wyjątkowym składniku - gęsinie. To prawdziwa uczta dla podniebienia, której nie można przegapić!

- Jesienna pora roku w Polsce to idealny moment na wprowadzenie gęsiny do naszego menu. To tradycyjny składnik kuchni polskiej, a jednocześnie ma ogromny potencjał smakowy. Nasza ekipa kucharska poświęciła wiele czasu na przygotowanie unikalnych dań, które połączą tradycję z nowoczesnością. Nasze dania z gęsiną przypomną Gościom o korzeniach polskiej kuchni, ale także zaskoczą ich nowatorskimi smakami i kreatywnym podejściem – powiedział Norbert Szymul, szef kuchni Focaccia.

Historia gęsiny na polskim stole

Gęsina na polskim stole ma bogatą historię sięgającą wieków wstecz. Jest ona jednym z symboli tradycyjnej kuchni polskiej i była często obecna na świątecznych stołach, zwłaszcza podczas Bożego Narodzenia. W dawnych czasach gęsina była ceniona za swój wyjątkowy smak i wartości odżywcze. Dzisiaj restauracja Focaccia kontynuuje tę tradycję, starając się przywrócić gęsinie jej dawny blask.

Menu będzie obowiązywało od 11 listopada czyli tradycyjnie na Św. Marcina. W karcie goście znajdą Consomme z gęsi z tortellini i trybulą; Ravioli z gęsią w sosie szałwiowym czy Udko gęsie z gnocchi dyniowym i modrą kapustą i sosem żurawinowym. Dania będą dostępne do 25 listopada br.

 

Fot.focaccia.pl

O Restauracji Focaccia

Restauracja Focaccia to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Misją jest  dostarczanie wyjątkowych doznań kulinarnych, które pozostawiają niezapomniane wrażenia. Ekipa kucharska jest zaangażowana w tworzenie dań opartych na lokalnych produktach, aby dostarczać Gościom najlepszych smaków sezonu. To idealne miejsce na romantyczną kolację, spotkanie biznesowe lub rodzinny obiad z widokiem na warszawską Starówkę.

 

Artykuł sponsorowany

 

Fot.focaccia.pl

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.11.2023 13:45
No to się tam kulva najesz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie