Po 22 latach wegetarianizmu spróbowała mięsa. Jej reakcja zaskoczyła wszystkich!

Czy zamieni kotlety sojowe na krwiste steki?
Po 22 latach wegetarianizmu spróbowała mięsa. Jej reakcja zaskoczyła wszystkich!
źródło: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LnKbiyTyTxs)
09.11.2016

Dieta bezmięsna z roku na rok zyskuje na popularności. Nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także etycznych. Niektórzy są tak wrażliwi, że nie chcą przykładać ręki do cierpienia niewinnych zwierząt. Nie trzeba być specjalistą w tym temacie, by podejrzewać, co dzieje się w ubojniach. Mówi się nawet, że jeśli raz podejmiesz taką decyzję, nigdy jej nie zmienisz. Zazwyczaj to prawda.

No właśnie, zazwyczaj, ale nie zawsze. I mamy na to konkretny dowód. Poznajcie kobietę, która wiele lat temu świadomie zrezygnowała z kotletów i pieczonego kurczaka, przechodząc na dietę niemal całkowicie roślinną (nie licząc nabiału). A teraz doszła do wniosku, że jednak za bardzo lubi smak mięsa, żeby już nigdy więcej go nie spróbować.

Zrobiła to po bardzo długiej przerwie. I jak zareagowała?

Zobacz również: Przez TO zdjęcie tysiące internautów przechodzi na wegetarianizm! (Ohydny widok)

 

byłam wegetarianką

źródło: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LnKbiyTyTxs)

Bohaterką niezwykłego nagrania jest Stephania Potakis, która na co dzień pracuje w mediach internetowych. Odpowiada za casting aktorów grających później z zabawnych filmikach. Tym razem miało być na poważnie. Po 22 latach wegetarianizmu została zaproszona przez swoich współpracowników do restauracji specjalizującej się w stekach i innych mięsnych przysmakach.

Kobieta usiadła przy stoliku, a obsługa serwowała jej kolejne apetycznie wyglądające dania. Już wtedy było wiadomo, że prawdopodobnie na coś się skusi, ale jej reakcja przerosła wszelkie oczekiwania. Łapczywie pochłaniała kolejne porcje i nie mogła się nachwalić ich smaku.

Ta kolacja zmieniła jej życie…

Zobacz również: REPORTAŻ: Zostałam wegetarianką. Jak zareagowali najbliżsi?

 

byłam wegetarianką

źródło: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LnKbiyTyTxs)

Zaczęła od pieczonych udek z kurczaka w aromatycznym sosie: „Przypomniałam sobie, co to oznacza soczysta potrawa. Ta chrupiąca skórka i mięso rozpływające się w ustach. Takiego efektu nie da się uzyskać w przypadku warzyw”.

Później przyszła pora na wielką kość wypełnioną przyprawionym szpikiem: „Już teraz mogę powiedzieć, że nigdy z tego nie zrezygnuję. Będę wysysała szpik z kości do końca swojego życia. To aktualnie moje ulubione danie”.

Na koniec specjalność zakładu - krwisty stek z najlepszej klasy wołowiny: „To coś jak masło, o którego istnieniu nie miałam pojęcia. Tyle, że z mięsa. Powinni produkować gumę do żucia o tym smaku. Mogłabym ją żuć cały czas”.

 

byłam wegetarianką

źródło: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=LnKbiyTyTxs)

Po 22 latach wegetarianizmu Stephania ma wrażenie, że zmarnowała mnóstwo czasu. Nie dane jej było spróbować tyle pyszności. Teraz ma zamiar nadrobić zaległości.

To jest zupełnie nowy poziom jedzenia. Nie miałam pojęcia o istnieniu takich smaków i jestem strasznie podekscytowana, że właśnie je odkryłam. Aż chce mi się płakać. Zamierzam jeść mięso każdego kolejnego dnia, aż do końca życia - wyznaje.

Czy inni wegetarianie mogą czuć się zdradzeni?

Zobacz również: Mały wegetarianin

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.12.2016 17:23
Niech spróbuje kebaba, chińszczyzny (najlepiej kaczki), podrobów, kaszanki, tatara - pycha :) Wegetarianie nie wiedzą, co tracą, jednak tak naprawdę wiele zależy od grupy krwi, np. moja, czyli 0 powinna jeść dużo mięsa, a A nie musi. A tak w ogóle to przecież zwierzęta też jedzą mięso, zjadają siebie nawzajem, więc o co chodzi? Mnie by nawet przez myśl nie przeszło, żeby z niego zrezygnować.
odpowiedz
majowa (Ocena: 5) 10.11.2016 22:36
biedna, pewnie miała sraczkę pół nocy. nie jem mięsa od 11 lat w tym nie jadłam ryb przez 3, po tym czasie jak zjadłam rybę umierałam 3 dni. także jej ostatnie zdanie mogło być prorocze ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.11.2016 22:11
FAJNA CIPA XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.11.2016 09:01
Ściema - po takim czasie jej organizm zareagowałby roztrojeniem żołądka. Po prostu miałaby zatrucie pokarmowe.
zobacz odpowiedzi (2)
30 (Ocena: 5) 09.11.2016 08:45
nie wiem czy z niej taka pozerka... bo jeżeli faktycznie od 22 lat jest wegetarianką .. to ciężko coś upozorować. no chyba że to nie prawda;P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo