Przez TO zdjęcie tysiące internautów przechodzi na wegetarianizm! (Ohydny widok)

Właśnie zrozumieli, że mięso powstaje ze zwierząt. Wystarczył jeden świński sutek...
Przez TO zdjęcie tysiące internautów przechodzi na wegetarianizm! (Ohydny widok)
fot. reddit.com
17.08.2016

Niektórzy twierdzą, że ludzie jedzą mięso wyłącznie z przyzwyczajenia i braku podstawowej wiedzy. Gdyby byli świadomi, jak powstają mięsne przysmaki, już dawno przerzuciliby się na dietę roślinną. Wielu wegetarian odrzuciło pokarmy pochodzenia zwierzęcego po obejrzeniu zdjęć lub nagrań z rzeźni. Dopiero w tym momencie zrozumieli, z jak wielkim cierpieniem niewinnych istot wiąże się niedzielny schabowy.

Pomimo łatwego dostępu do informacji, większość wciąż zajada się wędlinami i kotletami. Wolimy przymknąć oczy na wszelkie nieprzyjemne szczegóły i delektować się smakiem. Nie chcemy wiedzieć, jak powstają. A kiedy przypadkiem poznamy prawdę, wstrząs może być ogromny…

Tak jak tym razem. Wystarczyło kilka zdjęć, by tysiące internautów zadeklarowało, że już nigdy nie tkną mięsa.

Zobacz również: TEST: Czy powinnaś zostać wegetarianką? (Sprawdź, czy przeżyjesz bez mięsa!)

 

sutek świni

fot. reddit.com

Zaczęło się od jednej niepozornej fotografii opublikowanej na łamach portalu Reddit. Jeden z internautów postanowił podzielić się niecodziennym widokiem - na kawałku zakupionego boczku dostrzegł… świński sutek. Jego umiejscowienie nie powinno nikogo dziwić, bo boczek powstaje z dolnej części półtuszy.

Publikacja wywołała prawdziwą burzę. Zupełnie tak, jakby dopiero w 2016 roku odkryto, że mięso powstaje ze zwierząt. Dla wielu komentatorów było to zaskakujące i szokujące.

Nigdy więcej nie tknę mięsa!”, „idę do sklepu po marchewkę”, „dziś zobaczyłem w szynce żyłę, a teraz to - przechodzę na dietę roślinną”, „zaraz zwymiotuję” - to tylko niektóre wypowiedzi zamieszczone pod zdjęciem.

Zobacz również: REPORTAŻ: Zostałam wegetarianką. Jak zareagowali najbliżsi?

 

sutek świni

fot. reddit.com

To jednak nie koniec. Pod publikacją natychmiast pojawiły się kolejne zdjęcia wieprzowych sutków, które przelały czarę goryczy.

Jadłam mięso, bo tak zostałam wychowana. Wiedziałam z czego powstaje, ale nie zagłębiałam się w temat. Smakowało mi i nie chciałam przyjąć do wiadomości, jak naprawdę to wygląda. Te zdjęcia otworzyły mi oczy. Przysięgam, że już nigdy nie zjem martwego zwierzaka - twierdzi jedna z internautek.

Ciebie też zniesmaczyły te fotografie?

Zobacz również: Marika zdradza, dlaczego wybrała wegetarianizm

sutek świni

fot. reddit.com

Obrzydza Cię to?

sutek świni

fot. reddit.com

Smacznego!

Komentarze (14)

Ocena: 4.29 / 5
Zooo123 (Ocena: 5) 02.03.2017 09:55
A co? Myśleliście że rośliny mają MIĘŚNIE?
odpowiedz
kasia (Ocena: 2) 18.08.2016 21:15
trzeba być niemyślącym jełopem żeby nie wiedzieć skąd jest mięso ,...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2016 22:36
mnie chyba bardziej obrzydza ten okropny paznokieć na 5 zdjeciu niż świński sutek... Serio.... ci ludzie nie ogarniali że mięso...robi się ze zwierząt xD (facepalm)
odpowiedz
Mycunia (Ocena: 4) 17.08.2016 20:45
nie, nie obrzydziło. Jednak filmiki z malterowanymi zwierzętami tak, do tych ludzi!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2016 20:32
Rozumiem jeżeli ktoś jest wegetarianinem bo nie lubi mięsa, ale argument "jestem wegetarianinem bo dbam o zwierzęta" jest największym absurdem. Ludzie zawsze jedli i będą jeść mięso i ani jeden, ani tysiąc ani sto tysięcy ludzi tego nie zmieni bo ludzie na całym świecie jedzą mięso. Żeby hodowla zwierząt na mięso przestała być opłacalna dosłownie cały świat musiałby nagle przestać jeść mięso. Osoba która więc mówi że nie jedząc mięsa ratuje zwierzęta jest zwyczajnie ignorantem. To tak jakby wrzucić grosik bezdomnemu i chwalić się że walczy się z biedą ;) Jeżeli ktoś rzeczywiści przejmuje się losem zwierząt to trzeba walczyć o ich warunki bytu i o godną śmierć. Jeżeli nie można zatrzymać hodowli na ubój to zawsze można poprawić warunki życia zwierząt oraz to by umierały bezboleśnie. To jest właśnie najgorsze. Nie to że są zwierzęta przeznaczone na mięso ale to że jest XXI wiek a one żyją i umierają w strasznych warunkach. O to warto walczyć, jedna czy dwie czy sto nastolatek żywiących się marchewką wcale nie poprawia sytuacji zwierząt.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo