Czy da się wyszczuplić nogi w zaledwie 14 dni? TAK! (3 ćwiczenia + dieta na zgrabne uda bez cellulitu)

Dzięki tym ćwiczeniom i diecie zobaczysz poprawę już po dwóch tygodniach!
Czy da się wyszczuplić nogi w zaledwie 14 dni? TAK! (3 ćwiczenia + dieta na zgrabne uda bez cellulitu)
Fot. Thinkstock
05.07.2016

Dość obijania się, spędzania czasu przed telewizorem i komputerem. Pomyśl, jak bardzo będziesz z siebie dumna za kilkanaście dni, kiedy Twoje koleżanki pogrążą się w rozpaczy, a Ty zadowolona zaprezentujesz się w krótkich szortach podkreślających szczupłe, zgrabne uda bez śladu cellulitu.


Podpowiadamy, co powinnaś zrobić, aby już niedługo cieszyć się wspaniałymi efektami swojej pracy. Oto zestaw kilku prostych ćwiczeń i opis właściwej diety. Zaczynamy!

Zobacz także: Potrawy i napoje, które sprawiają, że brzydniesz. Cera nie do odratowania!

ćwiczenia na uda

Fot. Thinkstock

Dieta


Oto kilka zasad żywieniowych, którymi powinnaś się kierować. Niestety nie ma diety, która pozwoliłaby wyszczuplić same uda, dlatego należy stosować się do ogólnych reguł.


1. Przed każdym posiłkiem wypij 1-2 szklanki ciepłej wody. Dzięki temu zjesz mniejszą porcję.


2. Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek. Niedawno pisałyśmy o produktach, którymi możesz je zastąpić.


3. Raz w tygodniu i przed okresem pozwalaj sobie na coś słodkiego. To pozwoli Ci uniknąć napadu apetytu na słodycze, który może się źle skończyć. Silną wolę lepiej ćwiczyć stopniowo. Poza tym żadna z nas nie jest ze stali.

sposoby na cellulit

Fot. Thinkstock

4. Pokochaj owsianki z dodatkiem świeżych owoców. To najlepsza propozycja na śniadanie.


5. Zrezygnuj ze smażonych potraw. Zamiast tego gotuj albo piecz.


6. Jedz dużo takich owoców i warzyw jak: marchew, kapusta, grejpfruty, mandarynki i jabłka. Witamina C, która jest w nich zawarta, sprawi, że Twoja skóra stanie się bardziej jędrna.

uda bez cellulitu

Fot. Thinkstock

7. Zrezygnuj z soli albo ogranicz ją. Niestety, ale nadmiar tego produktu może być przyczyną powstania nieestetycznych obrzęków.


8. Zrezygnuj z mocnej herbaty, kawy, coli oraz postaraj się ograniczyć palenie i picie alkoholu. Za każdym razem, gdy pokusa stanie się silna, wyobraź sobie swoje szczupłe uda.


9.Co najmniej 2 razy w tygodniu jedz ryby. Kwasy omega 3, które zawierają, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej.

szczupłe nogi

Ćwiczenie nr 1


Połóż się na plecach, napnij mocno pośladki oraz brzuch. Ręce powinny być ułożone wzdłuż ciała. Następnie ugnij kolana, unieś biodra i jednocześnie jedną nogę – w wyprostowanej pozycji. Wytrzymaj 15 sekund. Potem opuść powoli biodra, ale nie dotykaj nimi podłoża. Opuść równocześnie uniesioną nogę - powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj to samo ćwiczenie, zmieniając nogę. Na każdą zrób 3 serie po 10 powtórzeń.

jak wyszczuplić uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 2


Połóż się na brzuchu, potem ugnij łokcie, przedramiona ułóż na podłodze w liniach równoległych do głowy. Dłonie powinny znajdować się tuż przy barkach. Napnij brzuch i unieś nogi na ok. 30 stopni, a potem rozchyl je na zewnątrz. Po chwili połącz (ciągle uniesione). Powtarzaj rytmicznie to ćwiczenie.


6 sygnałów, że twoje treningi w domu nie przyniosą efektów!

ćwiczenia na uda

Fot. Thinkstock

Ćwiczenie nr 3


Ułóż się na plecach z rękami wzdłuż ciała. Ugnij kolana i ściągnij pośladki. Unieś biodra nad powierzchnię i wyprostuj jedną nogę (pion w górze). Potem wypchnij biodra do góry na maksymalną wysokość, na jaką dasz radę. Po kilku sekundach wróć do pozycji wyjściowej. Zmień nogę i powtórz zadanie. Na każdą nogę wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
ik (Ocena: 5) 07.07.2016 16:10
Nie byloby prosciej umiescic obrazkow do tych cwiczen?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.07.2016 10:06
ja moge tylko polecic coś na cellulit. Produkt Blocelle.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie