Kawosze z całego świata zwariowali na punkcie latte... z brokułami. Wszyscy chcą jej spróbować

13 Czerwca 2018

Gdzie można się napić broccolatte?

broccolatte

Nie jest żadną nowością, że warzywa są wykorzystywane do przygotowywania różnych przysmaków. Mamy ciasto marchewkowe, szpinakowe oraz wiele innych słodkości tego rodzaju. Teraz nadszedł czas na kawę z... brokułami.

Domowe lody truskawkowe z nasionami chia i mleczkiem kokosowym. PYCHA!

Pomysłodawcami są Australijczycy, którzy wcześniej wpadli też na pomysł, aby serwować kawę w awokado. Jak donosi portal chillizet.pl, przyjął się on dobrze, a eksperymenty posunęły się dalej.
Na serwisie czytamy również, że wszystko zaczęło się od australijskiej kawiarni, która zainspirowała się badaniami jednej z agencji naukowych oraz grupy rolniczej. Wymyśliła ona napój broccolatte, który szybko zdobył fanów. Obecnie jest serwowany w wielu kawiarniach w Melbourne.

Jeżeli wyobrażasz sobie, że broccolatte to kawa, w której pływają kawałki gotowanego brokuła, mylisz się. Istota tego przysmaku opiera się na proszku na bazie warzywa. Chillizet.pl informuje, że dwie łyżki to jedna porcja brokułów. Pamiętajmy, że zawierają one wiele drogocennych składników: błonnik pokarmowy oraz witaminy. Zatem kawa brokułowa to samo zdrowie.

Jeżeli znajdziecie się w Melbourne, koniecznie spróbujcie broccolatte.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-13 12:36:19

to jest tak dziwne połączenie że aż ciekawi mnie smak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1