Mikołajkowy KONKURS: Do wygrania zestawy kobiecych książek z serii "z miotłą"!

Wciągające powieści na długie, zimowe wieczory...
Mikołajkowy KONKURS: Do wygrania zestawy kobiecych książek z serii "z miotłą"!
09.12.2011

Zainicjowana w 2005 roku seria „z miotłą” wydawnictwa W.A.B. obejmuje twórczość kobiet; pisarek należących do różnych pokoleń, pochodzących z różnych stron świata, od Polski po Egipt, od Izraela po Kubę. Znajduje tu swoje miejsce literatura wysokiej próby, powieści ważne, często szokujące, niepozbawione ironii, zabawne, gwarantujące doskonałą lekturę. Książki, które poza ciekawą fabułą mówią coś istotnego o nas i naszych czasach. Słowem: dobra proza pisana przez kobiety, nie tylko o kobietach i nie tylko dla kobiet.

Aby umilić Wam długie, zimowe wieczory proponujemy przedświąteczny konkurs, w którym do wygrania 5 zestawów książek z serii "z miotłą"!

Co trzeba zrobić, aby wygrać?

Wejdź na like page serii "z miotłą" na Facebooku i zastanów się, jakim hasłem reklamowym seria "z miotłą" mogłaby być promowana. Swój pomysł na hasło wyślij mailem na adres konkurs(at)papilot.pl, w tytule wpisując koniecznie hasło SERIA Z MIOTŁĄ, a w treści podająć imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu.

Na Wasze zgłoszenia czekamy od teraz aż do 11 grudnia 2011 (niedziela) do godziny 23:59. Wyniki konkursu, tj. lista Laureatek oraz ich prace konkursowe ukażą się na stronie głównej Papilota 13 grudnia 2011 (wtorek) o godzinie 16:00. Laureatki zostaną także powiadomione mailowo o zwycięstwie. Wyłonione przez konkursowe jury, złożone z przedstawiciela redakcji Papilot.pl oraz wydawnictwa W.A.B., Uczestniczki wówczas będą mogły również wskazać, które z opisanych TUTAJ książek z serii "Z miotła" pragną otrzymać.

UWAGA! Do maili konkursowych prosimy załączać oświadczenie o następującej treści:

„Oświadczam, że jestem autorką hasła reklamowego i zgadzam się na jego nieodpłatne wykorzystanie przez Wydawnictwo W.A.B. w celach reklamowych”.

REGULAMIN 

Odwiedź like page serii z miotłą na Facebooku

 

Seria z Miotłą

seria z miotłą

5 szczęśliwych Laureatek konkursu otrzyma zestawy dwóch książek z serii "z miotłą" spośród zaprezentowanych siedmiu powieści. Co ważne, każda ze zwyciężczyń sama będzie mogła zadecydować, które pozycje dostanie!

Do wyboru dajemy:

Pływanie Nicola Keegan

To powieść pływaczki, która po latach kariery musi stawić czoła światu, który znajduje się poza basenem.

"Wspaniała powieść o dojrzewaniu. Zapis przeżyć młodej kobiety, która musi przekuć swój gniew i żal na wolę zwycięstwa”

recenzja „The Boston Globe”

Miłość na marginesie Yoko Ogawa

To fascynująca opowieść o mistyfikacjach pamięci, o iluzji, którą karmią nas wspomnienia.

„Myślę, że moje uszy potrzebują czegoś, co nie ma kolców. Potrzebują wspomnień, które czas wypieścił i pozbawił cierni. Takich, które mnie nigdy nie zraniły. Które nie pozostawiły po sobie blizn ani bólu. Musiałam swoje uszy bardzo źle traktować i one same postanowiły o siebie zadbać.”

fragment książki

Bezludny raj Anna Maria Matute

To poruszająca, w dużej mierze autobiograficzna książka jednej z najwybitniejszych pisarek Półwyspu Iberyjskiego, książka o puszkiwaniu i końcu dzieciństwa.

„I wtedy zrozumiałam, że są dwa rodzaje samotności: Dobra i Zła. Zła jest brakiem ciepła, pieszczoty, lekkiego pocałunku ponad grzywką; Dobra jest brakiem wtrącania się, wymagań oraz pytań, które przekraczają moją zdolność rozumienia.”  

„To nieprawdopodobne, jak łatwo można rozpoznać czyjeś kroki pośród milionów kroków, na które czekasz.”

fragmenty książki

Klaudyna w szkole Colette

To pierwsza z cyklu czterech powieści opartych na motywach autobiograficznych. Owiany skandalem dziennik nastolatki z początku XX wieku.

"Tak jak Chanel „obcięła kobietom włosy i krępujące ruchy spódnice”, również Colette coś rozcięła swoim ostrym językiem, być może krępujące kobiety konwenanse".

Lampa

„Mężczyźni są szalenie nielogiczni, twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać”.

cytat z powieści

Klaudyna w Paryżu Colette

To druga z czterech części skandalizującego cyklu Colette. Klaudyna z ojcem przenoszą się do Paryża. Choć nieustannie tęskni za rodzinnym miasteczkiem, powoli odkrywa uroki życia w stolicy. Ze sporo starszym Renaudem dziewczyna szybko się zaprzyjaźnia – z czasem zacznie ich łączyć coś więcej… Colette pisze lekko i dowcipnie Bada granice płci, łamie konwenanse, obnaża skostniałe normy.

Małżeństwo Klaudyny Colette

To trzecia część pikantnej serii Colette. Klaudyna wychodzi za mąż za dużo starszego od siebie Renauda. Jest szczęśliwa, ale nie do końca odnajduje się w nowej sytuacji. Nudzą ją obowiązki pani domu, wizyty w teatrze, podejmowanie gości. Gdy Klaudyna pozna żonę angielskiego oficera, z którą połączy ją przyjaźń, a potem erotyczna fascynacja, a między dwie kobiety wkroczy Renaud, sytuacja niebezpiecznie się skomplikuje... 

„Z racji mojej czuprynki i chłodu, jaki im okazuję, mężczyźni mówią sobie: »Ona woli kobiety«. Gdyż - o męska prostoto rozumowania! - jeżeli nie lubię mężczyzn, muszą pociągać mnie kobiety!”

cytat z powieści

Klaudyna odchodzi Colette

To ostatnia część pikantnej tetralogii francuskiej gorszycielki. Ostatnia część cyklu o Klaudynie. Tym razem narratorką powieści jest młoda mężatka Annie. Jej mąż wyjechał w podróż, zostawiając Annie szczegółowy rozkład zajęć i obowiązków. Młoda żona jest im posłuszna – aż do chwili, gdy poznaje Klaudynę. To spotkanie na zawsze odmieni życie Annie… W barwny obraz epoki, przesiąknięty atmosferą flirtu i bezpruderyjnego erotyzmu, wpisana jest opowieść o przełamywaniu konwenansów i odnajdowaniu siebie, dojrzewaniu do szeroko pojmowanej niezależności i samoświadomości. 

„Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie”.

cytat z powieści

Odwiedź like page serii z miotłą na Facebooku

seria z miotłą

REGULAMIN KONKURSU

I. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest G7 Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Dzika 19/23/20, 00-172 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000297174, posiadająca numer NIP 7010106689  ["Organizator"].2. Fundatorem nagród rzeczowych (książek) ["Fundator"] jest Wydawnictwo W.A.B. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-386, przy ul. Usypiskowej 5, wpisaną do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000037625, NIP 525-12-20-747.

3. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie portalu kobiecego Papilot.pl, prowadzonego pod adresem http://www.papilot.pl/ ["Portal"].

4. Adres konkursu: http://www.papilot.pl/konkursy/15887/KONKURS-Seria-z-miotla.html

5. Uczestnikiem Konkursu ["Uczestnik"] staje się każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, który:W terminie od 5.12.2011 godzina 12:00 do 11.12.2011 godzina 23:59 wyśle na adres [email protected] maila zatytułowanego SERIA Z MIOTŁĄ z propozycją hasła konkursowego dla serii wydawanej przez Wydawnictwo W.A.B. wraz z danymi teleadresowymi (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) oraz oświadczeniem o treści „Oświadczam, że jestem autorką hasła reklamowego i zgadzam się na jego nieodpłatne wykorzystanie przez Wydawnictwo W.A.B. w celach reklamowych”.

6. Uczestnikami nie mogą być pracownicy, przedstawiciele i współpracownicy Organizatora, Fundatora oraz podmiotów z nimi powiązanych, a także innych podmiotów biorących udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu. Pod pojęciem pracowników rozumie się osoby działające na rzecz podmiotów je zatrudniających bez względu na podstawę prawną.

7. Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

8. Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne.

9. Konkurs trwa od dnia 5 grudnia 2011 roku do dnia 11 grudnia 2011 roku.

a) Start konkursu, który jest równoważny z publikacją informacji konkursowej przypada na dzień 5 grudnia 2011 o godzinie 12:00.

b) Prace konkursowe można nadsyłać do dnia 11 grudnia 2011 do godziny 23:59. W dniu 13 grudnia 2011 o godzinie 16:00 ukażą się oficjalne wyniki konkursu na stronie Papilot.pl.

10. Tekst niniejszego Regulaminu będzie dostępny do wglądu przez cały czas trwania Konkursu w serwisie Papilot.pl.

II. Nagrody

1. 5 osób, które będą autorami prac, które spodobają się konkursowemu jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Organizatora oraz Fundatora, otrzyma po dwie książki z serii „Z miotłą” wydawnictwa W.A.B. – wybrane przez siebie spośród tytułów zaprezentowanych w artykule konkursowym.

2.  Wizualizacje nagród umieszczona na Portalu mają wyłącznie charakter poglądowy. Wygląd tych wizualizacji, a w szczególności ich kolorystyka, mogą różnić się od wydawanych przez Organizatora Nagród.

3. Organizator zastrzega sobie możliwość zastąpienia każdej z Nagród inną nagrodą w przypadku, gdy z przyczyn niezależnych od Organizatora wydanie Nagrody nie będzie możliwe (np. brak dostępności na rynku). Nagrody nie podlegają wymianie na jakikolwiek ekwiwalent, chyba że Organizator i Uczestnik zgodnie postanowią inaczej.

III. Ogólne warunki i zasady uczestnictwa w Konkursie

1. Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego Regulaminu.

2. Przystąpienie do Konkursu następuje z chwilą wysłania maila na adres [email protected] i jest równoznaczne ze złożeniem przez Uczestnika oświadczenia o zapoznaniu się przez niego z treścią niniejszego Regulaminu i akceptacji jego postanowień.

3. Podanie przez Uczestnika danych związanych z udziałem w Konkursie jest całkowicie dobrowolne, jednak konieczne do wzięcia w nim udziału i/lub otrzymania Nagrody.

5. Portal zapewnia, że od dnia 5 grudnia 2011 roku do dnia 11 grudnia 2011 roku będzie istniała możliwość wysłania maila na adres [email protected]

7. W przypadku podejrzenia o oszustwo lub plagiat Organizator ma prawo zdyskwalifikować Uczestnika i nagrodzić inną osobę.

IV. Przekazywanie Nagród

1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości kontaktu z Uczestnikiem spowodowany podaniem nieprawidłowych danych. W takim przypadku prawo do nagrody przepada.

2. Uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska na stronie Papilot.pl, w ramach listy zwycięzców Konkursu.

V. Wydanie Nagród

1. Wysłanie Nagrody nastąpi w terminie do 30 (trzydziestu) dni roboczych, licząc od dnia zakończenia konkursu, czyli do dnia 13 stycznia 2012 za pośrednictwem firmy kurierskiej z siedziby Fundatora.

2. Jeżeli Uczestnik nie spełni warunków określonych w niniejszym Regulaminie wówczas traci prawo do Nagrody.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wydania ani zrealizowania Nagrody z przyczyn niezależnych od Organizatora, a w szczególności w przypadku podania błędnych danych, zmiany danych, o której Organizator nie został poinformowany. W takim przypadku prawo do Nagrody przepada.

4. Przekazanie Nagród nastąpi na koszt Fundatora. Zobowiązanie wskazane w zdaniu poprzednim obejmuje tylko terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

VI. Reklamacje

1. Wszelkie reklamacje z tytułu organizowanego Konkursu, mogą być składane na adres Organizatora, wskazany w niniejszym Regulaminie, na piśmie, przez cały czas trwania Konkursu, ale nie później niż w terminie 7 (siedem) dni od stwierdzenia zaistnienia przyczyny reklamacji. Reklamacja powinna zawierać dane Uczestnika (imię i nazwisko, adres do korespondencji), a także żądania Uczestnika oraz ich szczegółowe uzasadnienie. Za datę wniesienia reklamacji uważa się datę jej doręczenia na adres Organizatora, wskazany w niniejszym Regulaminie.

2. Reklamacje niezgłoszone w terminie określonym powyżej nie będą uznawane przez Organizatora.

3. Organizator, w terminie 14 (czternaście) dni od otrzymania reklamacji rozpatrzy zgłoszoną reklamację i pisemnie poinformuje zgłaszającego ją o zajętym stanowisku, wskazując uzasadnienie swojej decyzji.

VII. Postanowienia końcowe

1. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu bez podawania przyczyny, o ile nie naruszy to praw nabytych Uczestników.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia Konkursu, bądź przedłużenia czasu jego trwania bez podawania przyczyny, jeżeli nie odbędzie się to z uszczerbkiem dla praw nabytych Uczestników.

3. Naruszenie przez Uczestnika któregokolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu, a w szczególności podanie nieprawdziwych danych osobowych, złożenie nieprawdziwych oświadczeń, naruszenie przepisów prawa w tym prawa autorskiego lub dobrych obyczajów w związku z uczestnictwem w Konkursie upoważnia Organizatora do wyłączenia Uczestnika z Konkursu oraz powoduje utratę prawa do którejkolwiek z Nagród, nawet w przypadku spełnienia innych wymagań przewidzianych postanowieniami niniejszego Regulaminu.

4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności, jeśli na skutek wadliwego działania innych podmiotów (np. poczty, przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego lub administratora sieci komputerowej, wadliwości działania łączy internetowych, poczt elektronicznej lub oprogramowania lub sprzętu komputerowego Uczestnika) lub działania siły wyższej nie będzie mógł się wywiązać z całości lub części obowiązków nałożonych na niego niniejszym Regulaminem.

5. Jeżeli niniejszy Regulamin nie stanowi inaczej, oświadczenie Organizatora jest uważane za doręczone Uczestnikowi, jeśli zostanie wysłane do Uczestnika za pośrednictwem poczty lub na adres poczty elektronicznej Uczestnika.

6. Organizator zastrzega, że nagrody, które nie zostały przyznane/wydane na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie, w szczególności z uwagi na nie spełnienie przez Uczestników warunków wymaganych do przyznania/wydania nagrody, podlegają przepadkowi.

7. W przypadku powstania jakichkolwiek sporów na tle niniejszego Regulaminu, Uczestnicy, jak i Organizator będą dążyć w pierwszej kolejności do ugodowego ich rozwiązania.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.12.2011 12:53
Meil do redakcji papilota wraca,wiec poprostu mieli dosc ludzi ktorzy maja pretensje za brak nagrody z konkursu Start o poranku. NAGRODY DOTARŁY TYLKO DO KILKU OSÓB,WIEC TO JAKAS ŚCIEMA,MAM DOSYĆ ŻE MAJA LUDZI W DUPIE. CHCE SWOJA NAGRODE,I ZRÓBCIE COŚ Z TYM MEILEM BO TEN NIE DZIAŁA - [email protected]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 12:36
Kiedy można spodziewać się wyników ? :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2011 18:07
Nadal nie ma nagrody :Start o poranku"Jest 9 grudzien .30listopd dawno minoł.Czy są jeszcze osoby które nie otrzymały nagrody?Prosze wpisujcie sie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2011 10:46
Dziewczyny, Nagrody z konkursu Piękny start o poranku zostały wysłane - na pewno do was dotrą jeszcze w tym tygodniu. Prosimy zgłaszać swoje uwagi na adres mailowy redakcji - jeżeli jakaś nagroda nie dotarła od czerwca, to należy do nas zadzwonić i to zgłosić, na pewno coś temu zaradzimy. Redakcja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2011 21:53
Start o poranku już dawno minął a nagród wciąż nie ma,czy ktoś w ogóle za to odpowiada? Tak nie może być że ogłaszacie konkurs a nagród wygranym nie wysyłacie. Czy ktoś tez sie czuje tutaj oszukany?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie