13-letnie lolitki w konkursie Miss!

02 Czerwca 2009

Brytyjskie wybory Miss Nastolatek budzą coraz więcej kontrowersji. 13-letnie dziewczynki w lolitkowatych pozach wywołują skandal i międzynarodową debatę…

13-letnie lolitki w konkursie Miss!

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat świat popędził do przodu w zastraszającym tempie, czego efekty nie zawsze są wyłącznie pozytywne. Zmiany, i to drastyczne, dało się zaobserwować w każdej sferze życia. Dzisiejsze nastolatki, mające od najmłodszych lat dostęp do kolorowych magazynów, Internetu i bogatego asortymentu sklepów, oferujących wszystko, co tylko dusza zapragnie, zdają się omijać okres przejściowy z dziecka w kobietę i już w wieku 12, 13 lat zaczynają traktować swoje ciało z pieczołowitością co najmniej niestosowną. W efekcie, jak grzyby po deszczu powstają kuszące perspektywą spektakularnej kariery agencje reklamowe i modelingowe dla młodziutkich lolitek, a normą stały się już konkursy Miss Nastolatek. Ostatnio jeden z nich wywołał nawet wielką medialną burzę…

Brytyjska edycja wyborów nastoletnich piękności przybrała w tym roku kuriozalną postać. Do walki o koronę stanęły dziewczynki między 13. a 15. rokiem życia, co zaniepokoiło Claude'a Knightsa, szefa organizacji Kidscape, zajmującej się m.in. bezpieczeństwem dzieci w sieci. Uważa on, że ogromnym nadużyciem jest umieszczanie na oficjalnej stronie internetowej konkursu rozmiarów staników finalistek oraz zdjęć, na których nastolatki ubrane w wydekoltowane topy, prężą się w niestosownych pozach. Knigthsa oburza również fakt, że zaledwie trzynastolatki, które są przecież jeszcze dziećmi, w pełnym makijażu i dorosłej fryzurze stylizują się na dojrzałe kobiety, co daje niebezpieczny, lolitkowaty efekt.

W rozmowie z „Daily Mail” szef Kidscape przyznał zresztą, że serwis Teen Princess UK „to sklep dla pedofilów, którzy mogą sobie obejrzeć, wybrać, a potem odnaleźć dziewczynkę i ją dopaść”.

Jedna z najmłodszych kandydatek do tytułu Miss, 13-letnia Tayla Shelley tłumaczy, że wzięła udział w konkursie, ponieważ uwielbia Kate Moss. Jej mama nie widzi nic zdrożnego w tym, że córka może stać się łatwą zdobyczą dla pedofila i uważa, że wybory Miss Nastolatek mogą stać się dla niej szansą na karierę. Przyznała również, że nie przeszkadza jej mocny makijaż na zdjęciach, ponieważ Tayla, podobnie, jak większość koleżanek z klasy, maluje się już od kilku lat. Zależy jej jednak na bezpieczeństwie córki, dlatego nie pozwoliła jej na założenie konta na Facebooku oraz przyjeżdża odebrać ją ze szkoły samochodem.

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy konkursu, ale najprawdopodobniej zdjęcia nastolatek nie zostaną usunięte ze strony. Organizatorzy za to już zacierają ręce, że media tak intensywnie interesują się ich projektem, bo przecież „nieważne, co mówią, ważne, żeby mówili”.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Operacja na pierwszą komunię, botoks na osiemnastkę

Coraz młodsze osoby poddają się operacjom plastycznym, nie tylko ze względów estetycznych. Część z nich jest zachęcana do zabiegów przez rodziców, którzy rzekomo chcą dla swych dzieci jak najlepiej.

Nastolatka urodziła na boisku! VIDEO!

Wokół tłoczyli się koledzy i koleżanki, którzy nagrywali wszystko na telefony komórkowe.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1176)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-13 19:44:12

Mam 14 lat ,jestem chłopakiem i uważam,że jeżeli dziewczyna ma kompleksy bo jest za brzydka,za płaska itd.a właśnie nie oto chodzi tylko co jest w środku!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-13 14:36:56

Was pogrzało boże....... jestem chłopakiem mam 13 lat i uważam że naturalny wygląd kobiety jest ładniejszy :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-12 22:27:51

jestem ładna ale boje sie wstawić swoje zdięcie wszyscy mi muwiom że jeste ładna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-24 11:29:13

Mam 12 lat i mam kompleksy. Lubię swoją twarz, ale jestem strasznie płaska. Czy wystarczy poczekać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-04 22:56:19

Dziewczyny w takim wieku są ładne bez 1 kg tapety jestem chłopakiem mam prawie 13 lat i znam ładne dziewczyny bez makijażu (takie są ładniejsze) a co do konkursu powinien być bez makijażu wtedy było by ciekawie wygrała by prawdziwie najładniejsza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-07 01:06:44

Masakra. Mam 15 lat. Nie maluje się, bo nie mam powodów. One nie wyglądają wcale żle.. Nie mają tapet, tylko (jak dla mnmie) delikatny makijaż.. Ps. Rada dla dziewczyn, które nie wyjdą z domu bez makijażu - Chłopcy wolą rozmawiać z wami, a nie z pudrem, cieniem, kredką itp... Jak chłopak jest fajny to woli naturalny urok, a nie kosmetyki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-06 20:30:39

19, 20, 21 ... bleee

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-24 14:40:36

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety nie zadbane! A pozatym.. jeśli jakaś kobieta krytyuje wygląd drugiej sama ma kompleksy!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-24 14:33:31

Kobiety które krytykują drugie za twarz lub ciało same mają kompleksy!!! Tak, to prawda! Jeśli któraś z was się ne maluje to po co krytykować inne? ja równiesz mam 13 lat, i maluje delikatnie żęsy ale czy to powód do zazdrości??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-30 23:17:29

haha ja mam 13 lat xd. i one normalnie wyglądają xd nawet dekoldow nie mają xd, i one jakieś płaskie są xd, i ja to sie normalnie maluje , wlosy prostuje mam dekoldy bo mam cycki xd. boosh jak to można sie nawet nie umalowac zaaal.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz