ROZWIĄZANIE KONKURSU: Sprawdź, czy wygrałaś film, lalkę i gadżet z Barbie dla swojej córeczki!

Zadaniem uczestniczek konkursu było opisanie, jak spędziłyby wymarzony weekend ze swoją córeczką. Oto trzy laureatki!
ROZWIĄZANIE KONKURSU: Sprawdź, czy wygrałaś film, lalkę i gadżet z Barbie dla swojej córeczki!
22.03.2011

Budzę moją śliczną dziewczynkę w sobotni poranek, jak gdyby nigdy nic. Pod pozorem tradycyjnych sobotnich zakupów razem wyruszamy autem, jednak w zupełnie innym kierunku. Na jej ciekawskie pytania reaguję śmiechem i zapewniam, że niespodzianki są lepsze, kiedy są zupełnie niespodziewane. Przed dotarciem na miejsce wiążę jej oczy apaszką i prowadzę moją małą miłośniczkę koni na miejsce - do jednej z największych stadnin koni w Jaroszówce. Tam przed boksem z pięknym, ciemnobrązowym koniem czystej krwi arabskiej, zdejmuję jej apaszkę, pokazując nowiutki, różowo - czarny kostium do jazdy konnej. Po okrzykach radości pozwalam jej nadać zaadoptowanemu wcześniej konikowi, którym od tej pory będzie się zajmowała, wymyślone przez nią imię.

Wraz z instruktorem wyruszamy na przejażdżkę po okolicznych terenach, kierując się nad rzekę, nad którą robimy sobie piknik w towarzystwie pięknej przyrody oraz koni. Zaraz po niej jedziemy dalej, rozmawiając i śmiejąc się do woli. Nie mogę napatrzeć się na jej uśmiechniętą buzię i zdziwienie, kiedy dowiaduje się, że po dotarciu do stadniny nie wracamy jeszcze do domu. Jest późne popołudnie, kiedy razem śmiejąc się i wygłupiając rozkładamy przywieziony ze sobą namiot oraz rozpalamy ognisko. Siedząc otulone kocami, mamy czas na rozmowy, spoglądanie w gwiazdy i dzielenie się wrażeniami cudownego dnia. Zamęczone zasypiamy szybko, a rano po śniadaniu i spakowaniu rzeczy wracamy do naszej wspaniałej klaczy, którą pod okiem instruktora karmimy oraz czeszemy. Czas na poranną przejażdżkę po jeszcze mokrej od rosy trawie.

Zaraz po czułych pożegnaniach z konikiem wyruszamy w kierunku niedaleko położonego Wrocławia. Tam dajemy upust szaleństwu, odwiedzając niezliczone sklepy z ubraniami i zabawkami. Dzisiaj to moja mała księżniczka rządzi, ona decyduje co kupić. Po spakowaniu niezliczonej ilości toreb do samochodu, wybieramy się wieczorem do teatru na wymarzony przez nią balet - jej drugie wielkie zamiłowanie zaraz po koniach. Wcześniej pozwalam jej założyć baleriny i spódniczkę, aby czuła się jak aktorzy występujący na scenie. Kiedy przedstawienie się kończy, zabieram ją za kulisy, gdzie spotyka się z głównymi tancerzami, którzy dają jej wskazówki, autografy oraz pozwalają zrobić wspólne zdjęcia. Zupełnie wykończoną zabieram do samochodu, gdzie zasypia od razu po dotknięciu głową fotela. Nie budzi się nawet kiedy przenoszę ją do łóżka, nie wie, że jutro będzie musiała wrócić do rzeczywistości, pójdzie do szkoły, a ja do pracy. Uśmiecha się przez sen, może śni jej się koń, a może właśnie tańczy w balecie? Nie wiem, ale jutro na pewno mi opowie.

Edyta Sienkiewicz, Kęty

konkurs

Swoją córeczkę zabrałabym na weekend do mroźnej krainy Laponii, gdzie spotkałaby swojego ukochanego, wyczekiwanego co roku Świętego Mikołaja. Zwiedziłybyśmy na pewno jego Główne Biuro, jego Pocztę, restaurację i Oficjalny Port Lotniczy. Amelka byłaby zachwycona, gdyby mogła usiąść Mikołajowi na kolanach, powiedzieć mu wierszyk i oczywiście dostać od niego prezent – lalkę Barbie.

Ciekawą atrakcją dla córeczki byłoby też zobaczenie fantazyjnej zorzy polarnej. Gra czerwonych, błękitnych, zielonych i żółtych świateł na tle śnieżnego krajobrazu z pewnością byłaby widokiem zatykającym dech w piersiach.

W restauracji spróbowałybyśmy potrawy z renifera, a także likieru z arktycznych poziomek. Jestem pewna, że takie dania zjadłaby bez marudzenia! Następnego dnia wybrałybyśmy się saniami zaprzężonymi w renifery do miejscowości Jukkasjarvi, gdzie znajduje się lodowy hotel.

Jestem pewna, że przeżycia po takim wyjeździe na pewno byłyby dla nas niezapomniane...

Agata Blicharska, Chełm

Nagrody zostaną wysłane do Laureatek w ciągu 28 dni.

konkurs

Każda mama kocha swoje dziecko najbardziej na świecie - dla niej zawsze jej pociecha jest najładniejsza i najmądrzejsza... Moja córka ma na imię Maja i jest moim małym radosnym skarbem.

Jak wyglądałby nasz wymarzony weekend? Byłby to wyjazd do Afryki, bo to bardzo piękne miejsce pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Obie uwielbiamy, jak słońce ogrzewa nas swoimi promieniami, a w dodatku obie bardzo kochamy zwierzęta - moja córka najbardziej lubi słonie, lwy i żyrafy. Chciałybyśmy pojechać i zobaczyć Wybrzeże Kości Słoniowej, zanurzyć się w pięknym lazurowym jeziorze Malawi, pojechać na sawannę i obserwować dzikie zwierzęta oraz piękne flamingi, które oplatają całą wodę różowym kolorem, a także usiąść na ciepłym piasku i obserwować zachód słońca. Poza tym marzą nam się także odwiedziny w lesie tropikalnym, który jest wilgotny i nasycony różnymi odcieniami zieleni. Mogłybyśmy schować się za drzewami i obserwować majestatyczne goryle.

Chciałabym również pokazać córce ludzi odmiennych od nas - nie tylko pod względem koloru skóry, ale przede wszystkim mentalności, którzy nie dążą za wszelką cenę za sukcesem i pieniędzmi, i którzy nie mają swoich pokoi zapełnionych nowinkami technicznymi i zabawkami. Myślę jednak, że na pewno nie różnimy się od nich w jednym: w miłości do swoich bliskich, a w szczególności do swoich dzieci.

Chciałabym, żeby wyjazd mój i córki był pełen ciekawych wrażeń, ale i przesłania, że nie liczą się rzeczy, a ludzie i wspomnienia.

Justyna Dowejko, Gołdap

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 12:14
aP0W6D cgkzbzgyvlpt
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 17:25
Big help, big help. And speurlative news of course.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2011 21:33
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 19:12
ja dziś dostałam nagrodę,była to lalka ,film ,plus laleczka z bransoletką z tej samej bajki ,mała laleczka jest inna i o wiele ładniejsza od tych na zdjęciu.Córeczka jest BARDZO SZCZĘŚLIWA !!!! dziękuje
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.03.2011 22:36
z tego co tu pisze wnioskuje że każda , dostaje lalkę, film i gadżet,pozdrawiam wszystkie mamy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo