„Zostałam skrytykowana przez rodzinę za strój, który założyłam na komunię bratanka”

11 Czerwca 2018

Dziewczyna zdaniem krewnych wyglądała wulgarnie.

wulgarny strój

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość z natury duchowa. Zarówno dziecko, które do niej przystępuje, jak i wszyscy obecni goście mają za zadanie celebrowanie sakramentu, ale w praktyce rzadko się to zdarza – zwłaszcza w przypadku uczestników wydarzenia. Dzieje się tak, ponieważ w Polsce chodzenie do kościoła jest zakorzenione w tradycji. Jest wiele osób wierzących, ale nie brakuje też ateistów albo nieprzekonanych ani do jednego, ani do drugiego. Wynikiem tego jest luźne podejście do Eucharystii, przejawiające się także w stroju zakładanym na tę okazję.

„Zorganizowałam dziecku wystawne przyjęcie urodzinowe. Córka dostała zbyt tanie i nieodpowiednie prezenty”

Z zasady do kościoła ubieramy się skromnie. To oznacza zakryte ramiona, dekolt oraz uda. Oprócz tego pożądane jest, aby nie zakładać krzykliwej biżuterii i bardzo wysokich obcasów. Nie wypada też przesadzać w drugą stronę, czyli w ogóle się nie postarać. Chociaż niechlujny wygląd odrzuca w każdej sytuacji.

Julita niedawno uczestniczyła w Pierwszej Komunii Świętej swojego bratanka. Dziewczyna interesuje się modą, więc ubrała się wyjątkowo starannie. Chociaż sama uważa, że wygladała odpowiednio i bardzo ładnie, ze strony rodziny spotkała ją krytyka. Julita skarży się w mailu do naszej redakcji na zaściankowość krewnych. Czy ma rację?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-15 10:54:02

Rozumiem, że projektantką tej dziwnej mody z wybiegów, z której wszyscy się co chwila śmieją, tak? Bo z tym mi się kojarzy opus tej "kreacji".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-12 11:37:53

Piorka na sukience, w uszach, na kapeluszu i do tego sandalki z fredzelkami.. Nie za duzo tego? Dla mnie to straszna wiocha i kicz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 21:38:50

Bycie modną to nie konkurs na najdziwniejszy strój. A bycie dobrym projektantem to też wyczucie i klasa. Miejsca kultu religijnego, teatry, opery itp miejsca wymagają pewnego rodzaju szacunku. I to nie chodzi o to czy katolicy są obłudni czy nie. Jak się chce być wielkim znawcą mody, to powinno się wiedzieć kiedy jak wypada się ubrać. To świadczy o klasie człowieka. A o poziomie zdolności projektanta świadczy to, że umie wyglądać dobrze bez nadmiernego zwracania na siebie uwagi tanimi chwytami. Pióra w kościele są tanie i tandetne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Patrycja
(Ocena: 5)
2018-06-11 21:35:57

Próbujemy wpoić dzieciom, że I Komunia Św. to sakrament i powinny wyglądać skromnie, bo to nie pokaz mody i dlatego mają ujednolicone alby. Jak taki młody człowiek może nas poważnie odebrać i zrozumieć sens naszego przesłania, gdy widzi ciotkę ubraną całą w piórka? Dziwne, że ciocia nie poszła na całość i nie dołączyła do swej kreacji różowego boa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 21:16:36

Nie wybierałaś się na wyścigi w Ascot, tylko na polską komunię. Weź na wstrzymanie, dziewczyno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 17:04:13

Tutaj nie chodzi o modę tylko umiejętność doboru stroju do okazji, czego najwidoczniej nie potrafisz i nie rozumiesz. Komunia to uroczystość religijna, odbywająca się w świątyni, gdzie obowiązują pewne zasady. Chciałaś wzbudzić tanią sensację i ci się udało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 14:33:11

Wyobrazilam sobie Twoja kreację i pewnie rzeczywiście wyglądałas wyglądała głupio . Wszędzie pióra jak Wielki Ptak. Minimalizm na takie uroczystości wskazany, można się modnie ubrać i nie robić z siebie pajaca. Bycie projektantka to oznacza także,że potrafisz ubrać się stosowanie do okazji. No i nie wiem gdzie zagranica byłaś ,że widziałaś gości na weselu w jeansach. Za dużo filmów chyba ogladasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ddka
(Ocena: 5)
2018-06-11 20:12:32

W Danii, na przyklad, tak sie niektorzy ubieraja na weselach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 13:08:10

W sumie to nie wiem czemu familia się oburzyła. Z sakramentu komunii świętej obecnie robi się cyrk jak na weselach. Przyjęcia w knajpach,prezenty WTF??? Dziecko nie ma pojęcia co się dzieje,wie tylko,że będzie impreza dostanie prezenty i pieniądze. Zapomina się o sensie całej ceremonii. Więc jeśli była biba w knajpie to równie dobrze autorka listu mogła ubrać cekiny:-) śmiechu warte te polaczki cebulaczki coraz bardziej się zatracają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 12:37:27

Jak próbuje sobie wyobrazić autorkę listu w opisanej kreacji, widzę tego wielkiego ptaka z ulicy sezamkowej tylko białego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 14:21:49

hahaha , w punkt!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rozbawiony
(Ocena: 3)
2018-06-11 12:33:07

Pomijając już dziecinadę w postaci "chcę zostać projektantką", rzeczywiście masz rację - Polska to zaściankowy kraj ludzi, dla których szczytem luksusu jest Zara, a szczytem ekstrawagancji założenie spinki do krawata. Nie przejmuj się tym, co paplają robaki, które nigdy nie wypełzły ze swojej nory w spróchniałym drzewie. Moda jest po to, żeby się bawić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-11 17:06:24

Uważam, że religijne uroczystość nie są odpowiednim miejscem do tego, żeby bawić się modą. Poza tym mniej znaczy więcej i minimalizm zawsze wygrywa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz