LIST: „Byłam na ślubie dziewicy z prawiczkiem. Oni czują się lepsi, a ja im współczuję!”

14 Września 2016

Agata czuła się nieswojo patrząc na dorosłych ludzi, którzy dopiero stracą cnotę.

dziewictwo do ślubu

Byłam w ostatni weekend na ślubie. Niby takim samym, jak zawsze, ale jednak trochę innym. Panna młoda miała białą suknię, przed ołtarzem młodzi wymienili się obrączkami, a po wyjściu z kościoła spadł na nich grad kwiatów i bilonu. Totalna klasyka. Poza jednym i chyba najważniejszym w tej sytuacji - wszyscy goście wiedzieli, że małżonkowie jeszcze nigdy ze sobą nie spali i noc poślubna będzie oznaczała dla nich także pierwszy raz.

Od kogo wiedzieli? Od nich samych, bo ta informacja była powtarzana na każdym kroku. Przez chwilę nawet wątpiłam i pomyślałam sobie, że to ściema. Ale raczej nie. Oni wyglądają na takich, którzy są do tego zdolni. Bardzo spokojni, religijni i trochę wycofani. Wszystko traktują bardzo poważnie, więc nie mam powodów, żeby nie wierzyć. Inaczej by się czymś takim nie „chwalili”.

I wiecie co? Dziwnie było uczestniczyć w czymś takim. Cały ślub i wesele przypominały grę wstępną przed utratą dziewictwa.

Zobacz również: LIST: „Jestem ateistką i uważam, że seks tylko po ślubie! Dziwne?”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (143)
ocena
2.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-05 20:38:50

'Sprobowac z kims innym i jakie sa kwestie lozkowe'?? Nie ma czegos takiego jak 'upodobanie seksualne',czy inne pierdoly. Gdy kochasz jedna osobe,pragniesz jej i tylko jej,inni sie nie licza.Cieszcie sie wzajemnie soba i tylko soba,inni tu nie maja wstepu.Seks jest wyrazem waszej milosci. Czy ludzkosc zupelnie pomieszala pojecia? Nie nazywajcie milosci nieczystoscia,pozadliwoscia i rozpusta!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asia
(Ocena: 5)
2016-11-14 00:13:52

Cóż... Ja też czekam do slubu i nie dlatego, że jestem wierząca, bo nie jestem. Po prostu mam takie zasady i tyle. Poza tym trochę interesuję się seksuologią i powiem ci, że nie ma czegoś takiego jak niedopasowanie w łóżku. Trzeba rozmawiać, docierać, próbować. To oczywiste, że ci ludzie nie będą od razu bogami seksu, ale jeśli się chce i naprawdę zależy ci na drugim człowieku to seks zawsze będzie gdzieś z tyłu, na dalszym miejscu ;) Po prostu już tak się nie spinaj i odpuść im. Każdy żyje jak chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimowo
(Ocena: 5)
2016-09-22 09:22:23

"Nie widzę nic strasznego w tym, że młodzi eksperymentują, zmieniają partnerów i dopiero jak się wyszaleją, to zakładają rodziny." Agato faceci nie za bardzo przepadają za takimi dziewczynami co pierwszemu lepszemu dają. To Tobie tak się wydaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-09-21 20:39:10

OCENA AUTORKI TO ŻADEN ARGUMENT PRZECIW ZACHOWANIU CZYSTOŚCI DO ŚLUBU. KAŻDY POSTĘPUJE JAK CHCE, JEŻELI CHCIELI POCZEKAĆ, TO MIELI DO TEGO PEŁNE PRAWO. A JEŻELI CZUJESZ SIĘ GORSZA, TO TWOJA SPRAWA. OD CIEBIE ZALEŻY CO MYŚLISZ NA SWÓJ TEMAT. A JAK BOISZ SIĘ OPINII INNYCH, TO ZNACZY ŻE JESTEŚ SŁABA PSYCHICZNIE.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-09-18 09:59:59

Artykuł żenujący i przepełniony bardzo negatywnymi emocjami autorki. Każdy ma prawo wyboru, a osoba która pisała ten tekst narzuca parze swoje przekonania i uważa że tylko ona ma rację. Co więcej, źle im życzy. Najbardziej mi szkoda właśnie autorki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
żenada
(Ocena: 5)
2016-09-18 09:42:50

Autorka listu jest zawistna i mało tolerancyjna. To pary młodej sprawa co robią i jak robią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-18 08:28:46

A ja współczuję autorce tego artykułu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-09-30 18:14:12

To samo pomyślałam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gabriela
(Ocena: 5)
2016-09-17 23:47:12

Autorka pisze: ,,Ktoś im wmówił, że tak trzeba". Cóż, widocznie jej samej ktoś wmówił, że trzeba inaczej. Dla mnie porażka. Podejście do sprawy seksu. Sam artykuł...dno i kilometr mułu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-17 23:19:00

Bzdury. To zachęcanie wręcz ludzi do współżycia. Jeśli ktoś chce poczekać, to wmawia im się np. przez takie ,,llisty", że jest to nienormalne i wbrew naturze. Owszem, ale w końcu coś nas różni od zwierząt, że panujemy nad swoimi popędami. PS Z tego co wiem, to każdy facet ,,pasuje" do każdej kobiety. Jedynie kwestia wprawy. PS 2 Zdarza się też tak, że poprzez rozwiązłe życie i nieodpowiednie dobieranie partnerów życiowych można się nabawić chorób. PS 3 Nie dojdzie na pewno do niechcianych ciąży. Nie demonizuję seksu przed ślubem ani go nie popieram. To kwestia indywidualna. Ale jeśli już ktoś chce w pełni świadomie założyć białą suknię - mnie to się podoba. Artykuł ma za zadanie zaprogramować pewien tok myślenia - moim zdaniem każdy powinien się kierować własnymi odczuciami i przemyśleniami a nie opinią jakichś internautów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wera
(Ocena: 1)
2016-09-17 23:44:19

Racja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 1)
2016-09-17 21:58:10

Co za czasy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz