LIST: „Muszę skreślić z listy gości 20 osób, bo budżet się nie domyka! Jak cofnąć zaproszenie na wesele?”

23 Kwietnia 2017

Sylwia zaprosiła więcej osób, niż jest w stanie ugościć. Teraz musi się ich pozbyć.

Wycofanie zaproszenia na wesele

Przeczytałam wszystkie możliwe książki i artykuły na temat organizacji wesela. Myślałam, że jestem przygotowana na wszystko i jakoś to ogarnę pod względem organizacyjnym. Przy okazji także finansowym. Dopiero w trakcie wychodzą nowe rzeczy, których zupełnie się nie spodziewałam. Termin ślubu jest wyznaczony na koniec sierpnia, a ja wciąż nie mam ostatecznej listy gości. To znaczy - mam, ale nie wszyscy zainteresowani o tym wiedzą…

Sprawa wygląda tak, że w ramach przygotowań stworzyliśmy z przyszłym mężem wykaz ok. 120 osób. Nie chcemy kameralnego wesela, ale też masowa impreza nie wchodzi w grę. Byliśmy pewni, bo tak zazwyczaj bywa, że część z nich się wykruszy i zostanie ok. 90-100. Taka została wynajęta sala i ustaliliśmy budżet właśnie na tylu gości. Specjalnie poprosiliśmy o potwierdzenie dużo wcześniej. I co się okazuje? Przyjdą wszyscy, a w kilku przypadkach pojawiła się też prośba o miejsce dla osoby towarzyszącej.

Razem wyjdzie dokładnie 126 osób. Jeszcze może się zdarzyć, że kilka nie przyjdzie, ale to i tak nas przerasta. Zupełnie nie wiem, co w tym momencie powinnam zrobić.

Zobacz również: Wasze wyznania: „W prezencie ślubnym zażyczyliśmy sobie...” (PRZESADA?)

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (38)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-23 01:29:10

Już nie cofniesz zaproszeń i nawet tego nie rób bo nie wypada. Chyba że chcesz byc na językach wśród znajomych i rodziny i zapamiętają ciebie z niemiłej strony a tego chyba nie chcesz. Lepiej pożycz więcej kasy od kogoś lub weź kredyt a na drugi raz użyj mózgu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Justyna
(Ocena: 5)
2017-04-24 23:50:21

Gdyby do mnie ktoś zadzwonił, żeby odwołać moje zaproszenie, to rozmowa wyglądałaby tak: Autorka: [...] niestety muszę odwołać Twoje zaproszenie. Justyna: Nie martw się. Jesteś dla mnie bardzo ważna. Na ślubie i weselu będę na pewno. Odwołaj komuś innemu. Paaa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-24 22:59:21

Piszesz ze tyle art. przeczytałaś na temat wesel a robisz takie podstawowe błędy? Nie jest mi Was ani trochę szkoda bo to tylko i wyłącznie wasza wina. Po pierwsze jak można rezerwować sale która nie pomieści wszystkich zaproszonych gości. Po drugie nie liczy się na to że część nie przyjdzie bo jak widać różnie z tym może być. Po trzecie zapraszałaś niektórych bez osób towarzyszących? Teraz odwołujcie zaproszenia ale nie zdziw się jak się na Ciebie obrażą. A na drugi raz trochę więcej myślenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-24 22:19:49

Zapraszacie 120 osób a wynajmujecie sale na góra 100??Dziwne to raczej. Nie przyszło wam do głowy że jest możliwość że jednak wszyscy się pojawią? A druga sprawa zapraszacie kogoś bez osoby towarzyszącej? No chyba że są to dzieci 15-16 lat to ok rozumiem i wtedy bez problemu można odmówić pojawienia się osoby towarzyszącej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-24 21:05:59

Po co robisz taką dużą listę skoro liczysz na to że ok 30 osób i tak nie przyjdzie? Nie rozumiem tego. To po co było zapraszać te 30 osób bo co bo wypada?? Zawsze trzeba liczyć się z tym że przyjdą wszyscy. Ja bym teraz rezygnowała z innych rzeczy a nie odmawiała zaproszenia. Bardzo niekulturalnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
azareel
(Ocena: 5)
2017-04-24 13:28:27

Po pierwsze - trzeba było zrobić tak jak ja. Dwie listy, druga awaryjna. Wysłałam zapki dużo wcześniej, jak się ktoś wykruszył to w drugim terminie prosiłam z drugiej listy (też odpowiednio wcześniej, na eleganckich, przygotowanych wcześniej zaproszeniach), ale to trzeba mieć mózg, żeby na takie coś wpaść. Po drugie nie bierz orkiestry - bo to jest żal! DJ 1000000 razy lepszy i tańszy. Po trzecie - i tak płacisz po weselu. Po czwarte - serio- jakieś chamy wpraszają się z os. towarzyszącymi? No to niech za nie zapłacą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-24 21:38:31

Jeśli myślisz, że jesteś taka cwana i taka super to się grubo mylisz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-24 22:24:16

chamy? nie przesadzasz trochę? Chyba normalne że na wesela chodzi się z partnerem , osoba towarzyszaca no chyba ze są to nastolatkowie 15-17 lat. Co do orkiestry to zależy jaka bo bardzo dobrej żaden dj nie dorówna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-23 20:37:28

Ludzie...dziewczyna prosi o poradę i zdaje sobie sprawę w jakiej d...sie znajduje. Wymądrzanie sie i opierdzielanie jaka to ona głupia,że tylu zaprosiła nie służy niczemu innemu jak tylko wywyższaniu się i wyżywaniu ludzi z kompleksami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-23 19:51:03

Ale tępa dzida, ha ha ha teraz te osoby chce odwołać, trzeba było się na początku zastanowić nad budżetem i listą gości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
brak słów
(Ocena: 5)
2017-04-23 17:03:41

Planując wesele i listę gości zawsze trzeba zakładać, że wszyscy się pojawią na weselu i budżet, który mamy powinien w pierwszej kolejności zakładać, że STAĆ nas na ugoszczenie danej liczby gości. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, bo nawet jak ktoś nie przyjdzie to po prostu pieniądze zostaną. To, że z góry założyłaś, że około 20 osób nie przyjdzie to totalna bezmyślność i tyle. Ja nie cofałabym nikomu zaproszenia ! W tej sytuacji proponuję porozmawiać i część należności zapłacić po weselu np. za zespół czy wynajęte auto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
e
(Ocena: 5)
2017-04-23 15:44:29

żenujące! do sierpnia zdążysz te 6 tysiaków zarobić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz